Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
99 postów 1392 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Moje komentarze

 • Racjonalny system rządzenia, postępowania/
  konstruktywna dyktatura na podstawie
  niepodważonych merytorycznie racjonalnych
  argumentów przedstawionych przez kogokolwiek
  http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

  Co to jest system racjonalny
  Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami prawno-karno-restrykcyjnymi (proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).

  Jeszcze inaczej.
  Chodzi o dyktaturę WYŁĄCZNIE RACJONALNYCH ARGUMENTÓW, KTÓRYCH NIKT MERYTORYCZNIE NIE PODWAŻY, a przedstawianych publicznie na Youtube.com lub w Sejmie, albo na publicznym forum rządowo-ludowym. I może to uczynić ABSOLUTNIE KAŻDA OSOBA. W trybie: Zgłaszam Obywatelski Pomysł, Projekt, Kontrpropozycję, Wykazuję, że dane rozwiązanie jest szkodliwe, złe itp. Nikt - merytorycznie - nie podważył argumentów, to się do nich - obowiązkowo - stosuje!
  Obecnie można np. zebrać miliony podpisów poparcia (ile to zachodu, czasu, pieniędzy, zdrowia i co to jest za merytoryczny argument i co podoba się nieodpowiedzialnym masom...), a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Albo wepchnąć kompetentną osobę do Sejmu, a i tak nic konstruktywnego nie zdziała... Można też latami coś b. mądrego, konstruktywnego postulować, mieć miliony wejść na swoją stronę, kanał na Youtube.com, a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Poza tym masy ludzkie będą przeciwne pozytywnym działaniom...


  Zanim podejmie się działania, to trzeba całościowo przeanalizować, wykazać, udowodnić, że są to najkorzystniejsze działania celem osiągnięcia najkorzystniejszych efektów!

  Elementami przedstawionego tutaj rozwiązania są pozytywne zabezpieczenia:
  - dostępu do władzy
  - odsunięcia od władzy
  - podejmowanych decyzji
  - wstrzymania złych działań
  Czyli, by realizowano tylko to, postępowano tak, by było normalnie, dobrze, prawidłowo; osiągano pozytywne cele, w sposób odpowiedzialny, w tym dalekowzrocznie, całościowo, czyli rzeczywiście, etycznie [A nie tak, jak chce tego większość, zgodnie z wynikiem głosowania, z ideologią ustrojową, dogmatami religijnymi, wiarą religijną, polityczną, w przywódcę, kultem wodza, moralnymi przekonaniami, emocjonalnymi odczuciami, itp…]

  Nie ma znaczenia, czy złe decyzje podejmie 1 czy 100 procent wyborców, wybrańców/jaka będzie frekwencja z osobników niekompetentnych...
  Wyrażanie emocji, krytykanctwo, kierowanie się wiarą w ideę, polityczną, religijną, naśladownictwem, instynktem stadnym, głos większości, populizm, przekupstwo, egoizm, krótkowzroczność, podnoszenie ręki, realizowanie/przestrzeganie wadliwego, złego prawa itp. - to nie są merytoryczne argumenty, z tego nie wynika odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność, myślenie, analizowanie, argumentowanie, wnioskowanie całościowe, konstruktywizm!
  Ale niestety większość ludzi, w tym jako wyborcy, wybrańcy, w większości przypadków kieruje się tymi wymienionymi w pierwszej kolejności argumentami, w tym: „Dbajmy o jak najwyższy PKB! Tylko partia X! Tylko wiara religijna, kościół Y! Myślę, postępuję jak większość, a większość ma rację, to oznacza, że mam rację! Trzeba postępować tak, jak chce większość! Zostałem wybrany przez większość, tzn., że jestem kompetentny! Dają mi pieniądze, zapewniają pracę, wysokopłatne stanowisko, więc ich popieram! A co mnie obchodzi, co będzie w przyszłości! A co mnie obchodzi, jakie są tego skutki, ich konsekwencje! Inni są za, to ja też! Kazali tak zagłosować, to tak głosuję! Ale ja chcę dobrze, więc jestem dobry! Ale tak jest zgodnie z przepisami, prawem!” Itp., itd…

  Nie ma pozytywnego przełożenia ilości głosów* poparcia, podpisów na wartość takiej inicjatywy/argumentacji (przykładem jest choćby 1-den Kopernik wobec wielomilionowej opozycji…)…
  *Przekonywanie, w dodatku miesiącami, latami, ludzi niekompetentnych, zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, upośledzonych, niedorozwiniętych umysłowo, debilnych, psychopatycznych, zbieranie miesiącami, latami od nich podpisów poparcia jest absurdalne (i najczęściej jeszcze daremne, gdyż rządzący najprawdopodobniej to zignorują)! Analogicznie ma się sytuacja z kierowaniem się wynikiem głosowania w wykonaniu takich osobników!

  Czym różni się wartość 1-go głosu od miliona głosów, takiej argumentacji, że np. Ziemia jest płaska…
  Czym różni się 1-den niekompetentny wyborca od 1 mln niekompetentnych wyborców...
  Czym różni się 1-den niekompetentny poseł od 1 mln niekompetentnych posłów...
  Czyli: Czym różni się 1-den niekompetentny głos od 1 mln niekompetentnych głosów...
  Tym, że jego czas i koszt obsługi jest o rzędy wielkości mniejszy (bo masy wszechstronnie emocjonalnie (Np. : Chyba nie jesteś głupi/nienormalny/faszystą/komunistą…) uzasadnią, zabezpieczą, utrwalą swój punkt widzenia. Będą się tym zajmować media, szkolnictwo). Oraz tym, że jedną osobę można o rzędy wielkości szybciej i taniej przekonać do czegoś pozytywnego.

  Udział w wyborach i tzw. wyborach niekompetentnych mas powinien być zerowy (a nie jak największy...)!
  PS
  Chyba, że celem wyborów jest wybieranie osobników niekompetentnych, szkodliwych; realizowanie utopii; destrukcji...

  Nie ma znaczenia jak niekompetentni ludzie dostaną się do Sejmu (w tym np. kto niekompetentny, ilu niekompetentnych ludzi ich wybierze)…
  Nie ma znaczenia jak dużo ludzi coś przegłosuje, jaki to będzie odsetek głosujących, bo nie ma to przełożenia na pozytywną wartość takiej argumentacji, na niezależność, bezstronność, kompetentność, etyczność, odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność itp.

  W demokracji:
  Populistę, destrukcjonistę poprą, na swoją zgubę, miliony...
  Konstruktywistę, na swoją stratę, nie poprze nikt...

  Nie mam racji, chcę, świadomie czy nieświadomie, źle, ale za to mam podpisy...
  Mam całościowo wykazaną, udowodnioną rację, konstruktywną propozycję, ale nie mam podpisów...


  Utopiści realizują utopie (oczywiście, i to pod przymusem, za pieniądze swoich ofiar, którym piorą mózgi, że to dla ich dobra…), bez względu na tego negatywne skutki i ich konsekwencje...!
  Racjonaliści osiągają pozytywne cele!

  Konstruktywny system umożliwia działalność, prosperitę jedynie osobom konstruktywnym; odbywa się pozytywna selekcja ludzi, podejmowanych decyzji, działań – powstaje efekt pozytywnej lawiny!
  Absolutnie nieważne kto, tylko i wyłącznie jak i co zostało wykazane, udowodnione! – że teraz są destrukcyjne skutki i ich konsekwencje danej działalności, a można postępować tak, że będą pozytywne skutki i ich konsekwencje!
  I absolutnie każdy może to - wyłącznie merytorycznie - podważyć!
  Zero emocji, wiary religijnej, politycznej, naśladownictwa, instynktu stadnego, kierowania się interesem oligarchii, ich popleczników, wynikiem głosowania, głosem większości, itp., itd.


  Normalnie, dobrze będzie jedynie wówczas, gdy będzie postępować się prawidłowo, a nie np. zgodnie z jakaś ideologią, religią, tak, by to podobało się większości, na podstawie wyniku głosowania. I nie ma to znaczenia kto, w imię czego coś już tak robił (np. w imię komunizmu, faszyzmu, socjalizmu, kapitalizmu, demokracji), tylko jeśli dane postępowanie jest korzystne, to tak się postępuje!

  Więc postępowanie prawidłowe musi być nadrzędne nad unormowaniami prawnymi, ideologiami, wierzeniami, głosem większości, itp.; wszelkimi ograniczeniami, czyli realizuje się je z pominięciem wszelkich barier! Inaczej będzie to blokowane, czego skutki i ich konsekwencje widzimy na co dzień...

  - Oto podstawy systemu racjonalnego.
  NBP i Żydowskie ludobójstwo szczepionkowe na Polakach
 • @viridiana 14:16:14
  "Myślałam, że przynajmniej tutaj jakąś rzetelną analizę ekonomiczną przeczytam a tymczasem takie same jęki i narzekania jak w każdym noworocznym artykule na Neonie."
  Więcej w temacie przygotowałem m.in. tutaj:
  EKONOMIA/FINANSE
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=166

  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 3)/EKONOMIA RACJONALNA
  http://www.wolnyswiat.pl/11bh5.html


  "Powiedz mi Pan przynajmniej, jak grupa dwóch mln. emerytów, nie licząc rencistów oczywiście, mogła wygenerować dług 6 mln. złotych, skoro większość bardzo nędznie żyje?"
  "zadłużenie Polaków niedługo przekroczy 100 mld zł, z tego w ciągu 5-ciu lat zadłużenie emerytów wzrosło niemal dwukrotnie do 6 mld zł…"
  - To są długi prywatne.
  https://ciekaweliczby.pl/wp-content/uploads/2020/02/Pracujacy_bierni_emeryci_3_kw_2019.jpg

  "Koszty wypadków drogowych też wydają mi się wzięte z sufitu naprzeciw wydatków ubezpieczycieli likwidujących te koszty."
  Skąd ubezpieczyciele mają pieniądze i czy sami pracują za darmo/czyje to są pieniądze......


  "Skąd te 2,5 mld. na szczepionki, skoro sam Morawiecki pierdzielił, że będzie to kwota 5-10 mld.?"
  koszt zakupu szczepionek mld zł
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03py4pByCSEbYQ39c_IxEkFBYGD1Q%3A1609598754939&ei=IofwX_HdOIKorgSVoI2ACQ&q=koszt+zakupu+szczepionek+mld+z%C5%82&oq=koszt+zakupu+szczepionek+mld+z%C5%82&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIECCMQJzoECAAQCjoHCCMQsAIQJzoGCAAQDRAKOggIIRAWEB0QHlD1gwFYwMQBYJHIAWgAcAB4AIABqQKIAcoZkgEGMC4xNy4zmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjx9pLQvv3tAhUClIsKHRVQA5AQ4dUDCAw&uact=5


  "Owszem, 2 mld na rządową TV ale nie pisze Pan ile zysków przynosi rządowi w ciągu roku, skoro reklamy nadawane są z częstotliwością 30 min. a debilna komedyjka :Kevin sam w domu" z upierdliwą organicznością puszczana jest od 27 lat."
  Skąd reklamodawcy mają pieniądze i czy realizatorzy reklam, je emitujący pracują za darmo/czyje to są pieniądze...


  "Reszta, to też wytarte 30-to letnie gnioty. itd. itp. Brak podania źródeł, z których czerpie Pan te rewelacje i porównania z długiem innych krajów."

  To żaden konstruktywny argument, że np. sąsiedzi piją więcej alkoholu, zażywają więcej narkotyków itp. (jak będą pić 365 flaszek wódki rocznie, a Polacy "tylko"/aż o połowę mniej, to będziemy mieli powód do zadowolenia...)...

  Więcej przygotowałem m.in. tutaj:
  POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2
  Co i jak Polacy sobie wypracowali
 • Co i jak Polacy sobie wypracowali…:
  - zadłużenie Polaków niedługo przekroczy 100 mld zł, z tego w ciągu 5-ciu lat zadłużenie emerytów wzrosło niemal dwukrotnie do 6 mld zł…
  Zobowiązanie finansowe posiada aż 15 milionów obywateli, z tego 4 miliony spłacają kredyt hipoteczny - łącznie 450 mld zł…
  Średnia kwota pożyczki przypadająca na statystycznego pełnoletniego Polaka wynosi 22 tysięcy zł…
  - zadłużenie polskich firm to około 35 mld zł…
  - za kilka lat dług Polski przekroczy 2 bln zł…


  PKB – zastaw, podstawa do zadłużania Polski - trzeba dbać o to, by rósł, a wówczas można bez obaw dalej zadłużać, "zmniejszać dług" względem PKB...:
  - "W trakcie jednego roku rządów PiS zagraniczne korporacje wyprowadziły z Polski 17 mld zł."...

  - „2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia.”…

  - "2016 r.: Morawiecki: Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. 50 mld zł."...

  - „W 2020 roku wzrośnie koszt utrzymania Sejmu. Z ustaleń "Faktu" wynika, że loty, leczenie i pensje posłów będą kosztować podatników 1,6 mln zł dziennie, a cały nowy budżet wyniesie 575,6 mln zł.”…

  - na niepotrzebne im samochody, motocykle, by większość czasu stały, zajmowały miejsce Polacy wydają kilkadziesiąt mld zł rocznie… „Prawie 57 mld zł kosztowały wypadki i kolizje drogowe w 2018 roku. Stanowiły one łącznie 2,7 proc. polskiego PKB 2018”…
  „Za każdy wypadek płacimy milion złotych. Każda ofiara śmiertelna to dwa miliony złotych, a ciężko ranna - 2,3 mln zł. A są to dane z 2015 roku, czyli z ostatniego badania przeprowadzonego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przewiduje się, że najnowsza analiza, która ukaże się jeszcze w tym roku, wykaże jeszcze większe koszty: 2,5 mln zł za jedną ofiarę śmiertelną i nawet trzy mln zł za jednego ciężko rannego.”…

  - „Polacy coraz więcej wydają na hazard. Przychody zakładów wzajemnych poszły w górę 2019 r. o 29 proc. do 6,7 mld zł.”…

  - „14 lip 2018: Za trzy lata globalny rynek gier komputerowych będzie wart ponad 180 mld dolarów. Z szacunków Newzoo zawartych w raporcie "Global Games Market 2018" wynika, że w skali globalnej branżę gier czeka dalszy rozwój. W ciągu trzech kolejnych lat wydatki na gry na świecie wzrosną o 10,3 proc. W roku 2021 osiągają poziom 180,1 mld dolarów.”…
  ”2020-09-04: W Polsce robi się 480 nowych gier rocznie, a dochody przekraczają 2,1 miliarda złotych.”…

  - "20 lut 2020 r.: — Polacy wydali na kosmetyki 24,8 mld zł. To o niemal 4 proc. więcej niż w roku poprzednim."...

  - na truciznę alkoholową Polacy przeznaczają około 40 mld zł rocznie…

  - na truciznę nikotynową Polacy przeznaczają około 30 mld zł rocznie…

  - "Około 50 miliardów złotych – tyle rocznie Polacy wydają na jedzenie, które jest zafałszowane – którego skład nie zgadza się z tym, co napisano na etykiecie, zdarza się, że jest przeterminowane czy wręcz zepsute."… I tak 90-siąt kilka procent produktów spożywczych jest niewartościowa, szkodliwa, trująca, chorobotwórcza…

  - "Polska rodzina wydaje na zdrowie średnio 557 zł miesięcznie… Łącznie na leki Polacy przeznaczają 32 mld zł rocznie… 10 mld zł na leczenie."…

  - budżet Narodowego Funduszu Zdrowia to ponad 100 mld zł…

  - „Miliard złotych puścimy z dymem 1 listopada.”…

  - „Wydatki na obronność. Polska z 8 mld euro w czołówce europejskiej. Warto jednak dodać, że teraz - zgodnie z deklaracjami rządu - dobiliśmy już do 2 proc. Co więcej, wydatki mają być jeszcze większe. Docelowo nawet 2,5 proc.”…

  - „Jeszcze przed pandemią, w 2019 roku, wydatki na zbrojenia na świecie wyniosły około 1,91 biliona dolarów (1,77 biliona euro). To o 3,6 procent więcej w stosunku do roku poprzedniego – wynika z opublikowanego w poniedziałek (27.04.20) najnowszego raportu Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) w Sztokholmie. To 2,2 procent światowego produktu krajowego brutto, czyli około 249 dolarów (230 euro) przypadających na głowę każdego mieszkańca Ziemi. Jednocześnie to piąty z rzędu roczny wzrost i nowy najwyższy roczny poziom wydatków.”

  Itp., itd…

  „Każdego roku Europejczycy wydają co najmniej 30 miliardów euro na narkotyki.”…

  Na moją konstruktywną działalność, w tym, by zachęcić do tego naśladowców, osiągnąć efekt pozytywnej lawiny Polacy przeznaczyli w od 2000 r.: 500 zł (pięćset zł)…
  Tworzenie Dochodu Narodowego
 • POLITYKA/PRAWO/GOSPODARKA
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2
  Antypartia
 • O koronawirusie - jesień 2020 r.
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=253
  Szczepienia ponure fakty cz. I
 • RE:SET/CBDC czyli JEŚLI NIE WIESZ O CO CHODZI TO...
  https://youtu.be/an_i85x3exA | 06.12.2020
  Zatrzymać dezinformację i terroryzm Ministerstwa Zdrowia
 • O koronawirusie - jesień 2020 r.
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=253
  Zatrzymać dezinformację i terroryzm Ministerstwa Zdrowia
 • Mail do Państwa
  Złożenie reklamacji czy założenie nowego konta pocztowego + zapasowego w innym miejscu, to jest banalnie prosta sprawa.

  A przy okazji.
  Wprowadzenie racjonalnego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego
  http://wolnyswiat.pl/18h5.html
  STATUS Cywilizacyjny - WEZWANIE do Służb Mundurowych!
 • Pani Tereso
  Państwa cele do osiągnięcia, ideologia, działalność itp. wymagają korekt, zmian.

  Co to jest system racjonalny
  Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami prawno-karno-restrykcyjnymi (proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).

  Jeszcze inaczej.
  Chodzi o dyktaturę WYŁĄCZNIE RACJONALNYCH ARGUMENTÓW, KTÓRYCH NIKT MERYTORYCZNIE NIE PODWAŻY, a przedstawianych publicznie na Youtube.com lub w Sejmie, albo na publicznym forum rządowo-ludowym. I może to uczynić ABSOLUTNIE KAŻDA OSOBA. W trybie: Zgłaszam Obywatelski Pomysł, Projekt, Kontrpropozycję, Wykazuję, że dane rozwiązanie jest szkodliwe, złe itp. Nikt - merytorycznie - nie podważył argumentów, to się do nich - obowiązkowo - stosuje!
  Obecnie można np. zebrać miliony podpisów poparcia (ile to zachodu, czasu, pieniędzy, zdrowia i co to jest za merytoryczny argument i co podoba się nieodpowiedzialnym masom...), a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Albo wepchnąć kompetentną osobę do Sejmu, a i tak nic konstruktywnego nie zdziała... Można też latami coś b. mądrego, konstruktywnego postulować, mieć miliony wejść na swoją stronę, kanał na Youtube.com, a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Poza tym masy ludzkie będą przeciwne pozytywnym działaniom...


  Zanim podejmie się działania, to trzeba całościowo przeanalizować, wykazać, udowodnić, że są to najkorzystniejsze działania celem osiągnięcia najkorzystniejszych efektów!

  Elementami przedstawionego tutaj rozwiązania są pozytywne zabezpieczenia:
  - dostępu do władzy
  - odsunięcia od władzy
  - podejmowanych decyzji
  - wstrzymania złych działań
  Czyli, by realizowano tylko to, postępowano tak, by było normalnie, dobrze, prawidłowo; osiągano pozytywne cele, w sposób odpowiedzialny, w tym dalekowzrocznie, całościowo, czyli rzeczywiście, etycznie [A nie tak, jak chce tego większość, zgodnie z wynikiem głosowania, z ideologią ustrojową, dogmatami religijnymi, wiarą religijną, polityczną, w przywódcę, kultem wodza, moralnymi przekonaniami, emocjonalnymi odczuciami, itp…]

  Nie ma znaczenia, czy złe decyzje podejmie 1 czy 100 procent wyborców, wybrańców/jaka będzie frekwencja z osobników niekompetentnych...
  Wyrażanie emocji, krytykanctwo, kierowanie się wiarą w ideę, polityczną, religijną, naśladownictwem, instynktem stadnym, głos większości, populizm, przekupstwo, egoizm, krótkowzroczność, podnoszenie ręki, realizowanie/przestrzeganie wadliwego, złego prawa itp. - to nie są merytoryczne argumenty, z tego nie wynika odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność, myślenie, analizowanie, argumentowanie, wnioskowanie całościowe, konstruktywizm!
  Ale niestety większość ludzi, w tym jako wyborcy, wybrańcy, w większości przypadków kieruje się tymi wymienionymi w pierwszej kolejności argumentami, w tym: „Dbajmy o jak najwyższy PKB! Tylko partia X! Tylko wiara religijna, kościół Y! Myślę, postępuję jak większość, a większość ma rację, to oznacza, że mam rację! Trzeba postępować tak, jak chce większość! Zostałem wybrany przez większość, tzn., że jestem kompetentny! Dają mi pieniądze, zapewniają pracę, wysokopłatne stanowisko, więc ich popieram! A co mnie obchodzi, co będzie w przyszłości! A co mnie obchodzi, jakie są tego skutki, ich konsekwencje! Inni są za, to ja też! Kazali tak zagłosować, to tak głosuję! Ale ja chcę dobrze, więc jestem dobry! Ale tak jest zgodnie z przepisami, prawem!” Itp., itd…

  Nie ma pozytywnego przełożenia ilości głosów* poparcia, podpisów na wartość takiej inicjatywy/argumentacji (przykładem jest choćby 1-den Kopernik wobec wielomilionowej opozycji…)…
  *Przekonywanie, w dodatku miesiącami, latami, ludzi niekompetentnych, zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, upośledzonych, niedorozwiniętych umysłowo, debilnych, psychopatycznych, zbieranie miesiącami, latami od nich podpisów poparcia jest absurdalne (i najczęściej jeszcze daremne, gdyż rządzący najprawdopodobniej to zignorują)! Analogicznie ma się sytuacja z kierowaniem się wynikiem głosowania w wykonaniu takich osobników!

  Czym różni się wartość 1-go głosu od miliona głosów, takiej argumentacji, że np. Ziemia jest płaska…
  Czym różni się 1-den niekompetentny wyborca od 1 mln niekompetentnych wyborców...
  Czym różni się 1-den niekompetentny poseł od 1 mln niekompetentnych posłów...
  Czyli: Czym różni się 1-den niekompetentny głos od 1 mln niekompetentnych głosów...
  Tym, że jego czas i koszt obsługi jest o rzędy wielkości mniejszy (bo masy wszechstronnie emocjonalnie (Np. : Chyba nie jesteś głupi/nienormalny/faszystą/komunistą…) uzasadnią, zabezpieczą, utrwalą swój punkt widzenia. Będą się tym zajmować media, szkolnictwo). Oraz tym, że jedną osobę można o rzędy wielkości szybciej i taniej przekonać do czegoś pozytywnego.

  Udział w wyborach i tzw. wyborach niekompetentnych mas powinien być zerowy (a nie jak największy...)!
  PS
  Chyba, że celem wyborów jest wybieranie osobników niekompetentnych, szkodliwych; realizowanie utopii; destrukcji...

  Nie ma znaczenia jak niekompetentni ludzie dostaną się do Sejmu (w tym np. kto niekompetentny, ilu niekompetentnych ludzi ich wybierze)…
  Nie ma znaczenia jak dużo ludzi coś przegłosuje, jaki to będzie odsetek głosujących, bo nie ma to przełożenia na pozytywną wartość takiej argumentacji, na niezależność, bezstronność, kompetentność, etyczność, odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność itp.

  W demokracji:
  Populistę, destrukcjonistę poprą, na swoją zgubę, miliony...
  Konstruktywistę, na swoją stratę, nie poprze nikt...

  Nie mam racji, chcę, świadomie czy nieświadomie, źle, ale za to mam podpisy...
  Mam całościowo wykazaną, udowodnioną rację, konstruktywną propozycję, ale nie mam podpisów...


  Utopiści realizują utopie (oczywiście, i to pod przymusem, za pieniądze swoich ofiar, którym piorą mózgi, że to dla ich dobra…), bez względu na tego negatywne skutki i ich konsekwencje...!
  Racjonaliści osiągają pozytywne cele!

  Konstruktywny system umożliwia działalność, prosperitę jedynie osobom konstruktywnym; odbywa się pozytywna selekcja ludzi, podejmowanych decyzji, działań – powstaje efekt pozytywnej lawiny!
  Absolutnie nieważne kto, tylko i wyłącznie jak i co zostało wykazane, udowodnione! – że teraz są destrukcyjne skutki i ich konsekwencje danej działalności, a można postępować tak, że będą pozytywne skutki i ich konsekwencje!
  I absolutnie każdy może to - wyłącznie merytorycznie - podważyć!
  Zero emocji, wiary religijnej, politycznej, naśladownictwa, instynktu stadnego, kierowania się interesem oligarchii, ich popleczników, wynikiem głosowania, głosem większości, itp., itd.


  Normalnie, dobrze będzie jedynie wówczas, gdy będzie postępować się prawidłowo, a nie np. zgodnie z jakaś ideologią, religią, tak, by to podobało się większości, na podstawie wyniku głosowania. I nie ma to znaczenia kto, w imię czego coś już tak robił (np. w imię komunizmu, faszyzmu, socjalizmu, kapitalizmu, demokracji), tylko jeśli dane postępowanie jest korzystne, to tak się postępuje!

  Więc postępowanie prawidłowe musi być nadrzędne nad unormowaniami prawnymi, ideologiami, wierzeniami, głosem większości, itp.; wszelkimi ograniczeniami, czyli realizuje się je z pominięciem wszelkich barier! Inaczej będzie to blokowane, czego skutki i ich konsekwencje widzimy na co dzień...

  - Oto podstawy systemu racjonalnego.

  A zatem w takim systemie może mieć miejsce jedynie: pozytywna prokreacja, utrzymywanie wielkości naszej populacji na takim poziomie, by zachować równowagę z środowiskiem, przyrodą, Naturą, wartościowy przekaz (m.in. zero agresji reklamowej!), prawidłowe rozwijanie umysłów, kształtowanie psychik w szkołach - przekazywane jest to, co jest pozytywnie pożyteczne, przydatne, prozdrowotne odżywianie (zakaz produkcji i sprzedaży szkodliwej żywności), całościowo odpowiedzialna produkcja i sprzedaż rzeczy racjonalnie użytecznych, analogicznie usługi, zakaz zadłużania państwa, skuteczna ochrona ludzi przed agresją psychiczną, fizyczną w szkołach, w pracy, ze strony sąsiadów itp., dzięki jawnemu statusowi każdego człowieka, co sobą psychicznie, umysłowo, potencjałem, wkładem reprezentuje, i na tej podstawie odpowiedniemu dobieraniu do siebie ludzi, problemom przede wszystkim się zapobiega, dzięki myśleniu, analizowaniu, wnioskowaniu całościowym, w tym dogłębnie, a zatem rzeczywiście, etycznym, a więc dalekowzrocznym, odpowiedzialnym i tego wykazywaniu, udowadnianiu, itp.

  Trzeba ustanowić obowiązujące wszystkich, wszędzie i raz na zawsze kluczowe, podstawowe, elementarne, naturalne, logiczne, etyczne, całościowo i całkowicie dalekowzroczne, proodpowiedzialne - fundamentalne - prawa i je bezwzględnie, przestrzegać, rygorystycznie egzekwować!!!
  Oto one:
  1. Postępuje się racjonalnie. Postępowanie racjonalne oznacza osiąganie pozytywnych celów, bez względu na to, czy jest to zgodne czy nie z wymogami religijnymi, prawnymi, relatywnymi, względnymi moralnymi, co o tym sądzi większość, autorytety!

  2. Rozmnażają się i to w odpowiedniej ilości, do możliwości środowiska, przyrody, Natury (przypuszczalnie 300-400 mln ludzi), wyłącznie ludzie zdrowi i o wysokich pozytywnych walorach, które są przekazywane. Płody, noworodki z wadami, ludzie obłożnie, nieuleczalnie chorzy, zarażeni zaraźliwą chorobą, ludzie w wieku/w stanie uniemożliwiającym im normalne, samodzielne funkcjonowanie, ludzie, których leczenie jest droższe od ich możliwego wkładu w społeczeństwo, osobniki szkodliwe – ludzie bez potencjału/szans na samodzielną egzystencję i na wnoszenie pozytywnego wkładu są bezboleśnie dla nich uśmiercani.

  3. Zachowuje się równowagę z środowiskiem, przyrodą/Naturą – stan środowiska nie może ulęgać pogorszeniu, w tym nie można tak wpływać na klimat!!!

  3. Produkuje się rzeczy racjonalnie zasadne i w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska!!!

  4. Przygotowuje i emituje się wyłącznie wartościowy przekaz, tak edukuje, kształci (nie wolno przymuszać do odbioru tzw. reklam, indoktrynować religijnie, wpajać moralnych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych utopii)!!!

  5. Nie zezwala się na formalny, zorganizowany, publiczny kult jednostki, idei, religii, nie pozwala się na publiczne propagowanie wiary w kogoś, w coś!!!

  6. Wspiera się wyłącznie wartościowych, konstruktywnych ludzi i w jak największym stopniu wykorzystuje ich potencjał (nie nagradza się za degeneractwo, np. nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, prokreacyjne, religijne, za demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; za szkodzenie, niszczenie, pogrążanie)!!!

  7. Każdy człowiek ma identyfikator z numerem i statusem z możliwością zdalnego odczytania i zapisania jego numeru identyfikacyjnego i jest jawnie, na liście w internecie, opisany, co sobą reprezentuje; kim jest!!!

  Itp.

  Proszę się zastanowić, czy dzięki temu będzie dalej wszechstronnie, jak dotychczas, coraz gorzej, czy, wszechstronnie, coraz lepiej.

  -----------------------------------------------------
  Racjonalny system rządzenia, postępowania
  http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

  Mój forowy publikator
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2&sid=2b5ea777c04b0b8d161a049500bad2dd
  __________________________
  Kościół katolicki, to jest dbający - kosztem umysłów, psychik, materialnym narodów - o swój interes pasożyt...!!

  kościół katolicki ile kosztuje
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03e6mNmQgYQ2h02PZEb4bthnEsmPA%3A1606914722310&ei=opLHX8qwEsmgjgb40qKwBw&q=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+katolicki+ile+kosztuje&oq=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+katolicki+ile+kosztuje&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDDIECAAQRzIECAAQRzIECAAQRzIECAAQRzIECAAQRzIECAAQRzIECAAQRzIECAAQR1AAWABgtb8BaABwA3gAgAEAiAEAkgEAmAEAqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjKidTpr6_tAhVJkMMKHXipCHYQ4dUDCAw

  kościół katolicki największy właściciel ziemski gruntów nieruchomości
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk00_mtBLTK2cHDWynMPpn1IWgLkVqg%3A1606914809344&ei=-ZLHX5KxFOX1qwHbuLr4BA&q=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+katolicki+najwi%C4%99kszy+w%C5%82a%C5%9Bciciel+ziemski+grunt%C3%B3w+nieruchomo%C5%9Bci&oq=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+katolicki+najwi%C4%99kszy+w%C5%82a%C5%9Bciciel+ziemski+grunt%C3%B3w+nieruchomo%C5%9Bci&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDDoECAAQRzoECCEQClCNxQRYuskEYK_aBGgAcAR4AIABlwGIAZ8CkgEDMC4ymAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjSkZSTsK_tAhXl-ioKHVucDk8Q4dUDCAw

  Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=226

  M.in. o katolickiej organizacji religijnej
  http://wolnyswiat.pl/15p4.html
  STATUS Cywilizacyjny - WEZWANIE do Służb Mundurowych!
 • O koronawirusie - jesień 2020 r.
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=253
  Na pohybel covidowym zbirom
 • @goodness 12:27:00
  Nie ma znaczenia, czy złe decyzje podejmie 1 czy 100 procent wyborców...
  Poza tym wyrażanie emocji, krytykanctwo, kierowanie się wiarą polityczną, religijną, naśladownictwem, instynktem stadnym, podnoszenie ręki itp. - to nie są merytoryczne argumenty...
  Idea Ruchu OZN i dokumenty programowe
 • @goodness 21:47:23
  Co większość ludzi uznaje za normalne, dobre, prawidłowe...; czego chcą, co realizują... I konstruktywna alternatywa
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=248
  Idea Ruchu OZN i dokumenty programowe
 • Racjonalny system społeczno-polityczno-gospodarczy
  Co to jest system racjonalny
  Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami prawno-karno-restrykcyjnymi (proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).

  Jeszcze inaczej.
  Chodzi o dyktaturę WYŁĄCZNIE RACJONALNYCH ARGUMENTÓW, KTÓRYCH NIKT MERYTORYCZNIE NIE PODWAŻY, a przedstawianych publicznie na Youtube.com lub w Sejmie, albo na publicznym forum rządowo-ludowym. I może to uczynić ABSOLUTNIE KAŻDA OSOBA. W trybie: Zgłaszam Obywatelski Pomysł, Projekt, Kontrpropozycję, Wykazuję, że dane rozwiązanie jest szkodliwe, złe itp. Nikt - merytorycznie - nie podważył argumentów, to się do nich - obowiązkowo - stosuje!
  Obecnie można np. zebrać miliony podpisów poparcia (ile to zachodu, czasu, pieniędzy, zdrowia i co to jest za merytoryczny argument i co podoba się nieodpowiedzialnym masom...), a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Albo wepchnąć kompetentną osobę do Sejmu, a i tak nic konstruktywnego nie zdziała... Można też latami coś b. mądrego, konstruktywnego postulować, mieć miliony wejść na swoją stronę, kanał na Youtube.com, a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Poza tym masy ludzkie będą przeciwne pozytywnym działaniom...


  Zanim podejmie się działania, to trzeba całościowo przeanalizować, wykazać, udowodnić, że są to najkorzystniejsze działania celem osiągnięcia najkorzystniejszych efektów!

  Elementami przedstawionego tutaj rozwiązania są pozytywne zabezpieczenia:
  - dostępu do władzy
  - odsunięcia od władzy
  - podejmowanych decyzji
  - wstrzymania złych działań
  Czyli, by realizowano tylko to, postępowano tak, by było normalnie, dobrze, prawidłowo; osiągano pozytywne cele, w sposób odpowiedzialny, w tym dalekowzrocznie, całościowo, czyli rzeczywiście, etycznie [A nie tak, jak chce tego większość, zgodnie z wynikiem głosowania, z ideologią ustrojową, dogmatami religijnymi, wiarą religijną, polityczną, w przywódcę, kultem wodza, moralnymi przekonaniami, emocjonalnymi odczuciami, itp…]

  Nie ma pozytywnego przełożenia ilości głosów* poparcia, podpisów na wartość takiej inicjatywy/argumentacji (przykładem jest choćby 1-den Kopernik wobec wielomilionowej opozycji…)…
  *Przekonywanie, w dodatku miesiącami, latami, ludzi niekompetentnych, zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, upośledzonych, niedorozwiniętych umysłowo, debilnych, psychopatycznych, zbieranie miesiącami, latami od nich podpisów poparcia jest absurdalne (i najczęściej jeszcze daremne, gdyż rządzący najprawdopodobniej to zignorują)! Analogicznie ma się sytuacja z kierowaniem się wynikiem głosowania w wykonaniu takich osobników!

  Czym różni się wartość 1-go głosu od miliona głosów, takiej argumentacji, że np. Ziemia jest płaska…
  Czym różni się 1-den niekompetentny wyborca od 1 mln niekompetentnych wyborców...
  Czym różni się 1-den niekompetentny poseł od 1 mln niekompetentnych posłów...
  Czyli: Czym różni się 1-den niekompetentny głos od 1 mln niekompetentnych głosów...
  Tym, że jego czas i koszt obsługi jest o rzędy wielkości mniejszy (bo masy wszechstronnie emocjonalnie (Np. : Chyba nie jesteś głupi/nienormalny/faszystą/komunistą…) uzasadnią, zabezpieczą, utrwalą swój punkt widzenia. Będą się tym zajmować media, szkolnictwo). Oraz tym, że jedną osobę można o rzędy wielkości szybciej i taniej przekonać do czegoś pozytywnego.

  Udział w wyborach i tzw. wyborach niekompetentnych mas powinien być zerowy (a nie jak największy...)!
  PS
  Chyba, że celem wyborów jest wybieranie osobników niekompetentnych, szkodliwych; realizowanie destrukcji...

  Nie ma znaczenia jak niekompetentni ludzie dostaną się do Sejmu (w tym np. kto niekompetentny, ilu niekompetentnych ludzi ich wybierze)…
  Nie ma znaczenia jak dużo ludzi coś przegłosuje, jaki to będzie odsetek głosujących, bo nie ma to przełożenia na pozytywną wartość takiej argumentacji, na niezależność, bezstronność, kompetentność, etyczność, odpowiedzialność, w tym dalekowzroczność itp.

  W demokracji:
  Populistę, destrukcjonistę poprą, na swoją zgubę, miliony...
  Konstruktywistę, na swoją stratę, nie poprze nikt...

  Nie mam racji, chcę, świadomie czy nieświadomie, źle, ale za to mam podpisy...
  Mam całościowo wykazaną, udowodnioną rację, konstruktywną propozycję, ale nie mam podpisów...


  Utopiści realizują utopie (oczywiście, i to pod przymusem, za pieniądze swoich ofiar, którym piorą mózgi, że to dla ich dobra…), bez względu na tego negatywne skutki i ich konsekwencje...!
  Racjonaliści osiągają pozytywne cele!

  Konstruktywny system umożliwia działalność, prosperitę jedynie osobom konstruktywnym; odbywa się pozytywna selekcja ludzi, podejmowanych decyzji, działań – powstaje efekt pozytywnej lawiny!
  Absolutnie nieważne kto, tylko i wyłącznie jak i co zostało wykazane, udowodnione! – że teraz są destrukcyjne skutki i ich konsekwencje danej działalności, a można postępować tak, że będą pozytywne skutki i ich konsekwencje!
  I absolutnie każdy może to - wyłącznie merytorycznie - podważyć!
  Zero emocji, wiary religijnej, politycznej, naśladownictwa, instynktu stadnego, kierowania się interesem oligarchii, ich popleczników, wynikiem głosowania, głosem większości, itp., itd.


  Normalnie, dobrze będzie jedynie wówczas, gdy będzie postępować się prawidłowo, a nie np. zgodnie z jakaś ideologią, religią, tak, by to podobało się większości, na podstawie wyniku głosowania. I nie ma to znaczenia kto, w imię czego coś już tak robił (np. w imię komunizmu, faszyzmu, socjalizmu, kapitalizmu, demokracji), tylko jeśli dane postępowanie jest korzystne, to tak się postępuje!

  Więc postępowanie prawidłowe musi być nadrzędne nad unormowaniami prawnymi, ideologiami, wierzeniami, głosem większości, itp.; wszelkimi ograniczeniami, czyli realizuje się je z pominięciem wszelkich barier! Inaczej będzie to blokowane, czego skutki i ich konsekwencje widzimy na co dzień...

  - Oto podstawy systemu racjonalnego.

  A zatem w takim systemie może mieć miejsce jedynie: pozytywna prokreacja, utrzymywanie wielkości naszej populacji na takim poziomie, by zachować równowagę z środowiskiem, przyrodą, Naturą, wartościowy przekaz (m.in. zero agresji reklamowej!), prawidłowe rozwijanie umysłów, kształtowanie psychik w szkołach - przekazywane jest to, co jest pozytywnie pożyteczne, przydatne, prozdrowotne odżywianie (zakaz produkcji i sprzedaży szkodliwej żywności), całościowo odpowiedzialna produkcja i sprzedaż rzeczy racjonalnie użytecznych, analogicznie usługi, zakaz zadłużania państwa, skuteczna ochrona ludzi przed agresją psychiczną, fizyczną w szkołach, w pracy, ze strony sąsiadów itp., dzięki jawnemu statusowi każdego człowieka, co sobą psychicznie, umysłowo, potencjałem, wkładem reprezentuje, i na tej podstawie odpowiedniemu dobieraniu do siebie ludzi, problemom przede wszystkim się zapobiega, dzięki myśleniu, analizowaniu, wnioskowaniu całościowym, w tym dogłębnie, a zatem rzeczywiście, etycznym, a więc dalekowzrocznym, odpowiedzialnym i tego wykazywaniu, udowadnianiu, itp.

  Trzeba ustanowić obowiązujące wszystkich, wszędzie i raz na zawsze kluczowe, podstawowe, elementarne, naturalne, logiczne, etyczne, całościowo i całkowicie dalekowzroczne, proodpowiedzialne - fundamentalne - prawa i je bezwzględnie, przestrzegać, rygorystycznie egzekwować!!!
  Oto one:
  1. Postępuje się racjonalnie. Postępowanie racjonalne oznacza osiąganie pozytywnych celów, bez względu na to, czy jest to zgodne czy nie z wymogami religijnymi, prawnymi, relatywnymi, względnymi moralnymi, co o tym sądzi większość, autorytety!

  2. Rozmnażają się i to w odpowiedniej ilości, do możliwości środowiska, przyrody, Natury (przypuszczalnie 300-400 mln ludzi), wyłącznie ludzie zdrowi i o wysokich pozytywnych walorach, które są przekazywane. Płody, noworodki z wadami, ludzie obłożnie, nieuleczalnie chorzy, zarażeni zaraźliwą chorobą, ludzie w wieku/w stanie uniemożliwiającym im normalne, samodzielne funkcjonowanie, ludzie, których leczenie jest droższe od ich możliwego wkładu w społeczeństwo, osobniki szkodliwe – ludzie bez potencjału/szans na samodzielną egzystencję i na wnoszenie pozytywnego wkładu są bezboleśnie dla nich uśmiercani.

  3. Zachowuje się równowagę z środowiskiem, przyrodą/Naturą – stan środowiska nie może ulęgać pogorszeniu, w tym nie można tak wpływać na klimat!!!

  3. Produkuje się rzeczy racjonalnie zasadne i w sposób jak najmniej szkodliwy dla środowiska!!!

  4. Przygotowuje i emituje się wyłącznie wartościowy przekaz, tak edukuje, kształci (nie wolno przymuszać do odbioru tzw. reklam, indoktrynować religijnie, wpajać moralnych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych utopii)!!!

  5. Nie zezwala się na formalny, zorganizowany, publiczny kult jednostki, idei, religii, nie pozwala się na publiczne propagowanie wiary w kogoś, w coś!!!

  6. Wspiera się wyłącznie wartościowych, konstruktywnych ludzi i w jak największym stopniu wykorzystuje ich potencjał (nie nagradza się za degeneractwo, np. nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, prokreacyjne, religijne, za demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie; za szkodzenie, niszczenie, pogrążanie)!!!

  7. Każdy człowiek ma identyfikator z numerem i statusem z możliwością zdalnego odczytania i zapisania jego numeru identyfikacyjnego i jest jawnie, na liście w internecie, opisany, co sobą reprezentuje; kim jest!!!

  Itp.

  Proszę się zastanowić, czy dzięki temu będzie dalej wszechstronnie, jak dotychczas, coraz gorzej, czy, wszechstronnie, coraz lepiej.
  --------------------------------------------
  http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/
  Idea Ruchu OZN i dokumenty programowe
 • I inne kompetencje, osiągnięcia itp...
  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-fakt-coraz-wieksze-wydatki-na-utrzymanie-sejmu,nId,3115601 | Piątek, 26 lipca 2019
  Z ustaleń "Faktu" wynika, że loty, leczenie i pensje posłów będą kosztować podatników 1,6 mln zł dziennie, a cały nowy budżet wyniesie 575,6 mln zł.

  https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/dlug-publiczny-2020-ministerstwo-finansow-pokazuje-dane-4688786 | 10 wrz 2020
  Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych, liczony według metodologii unijnej, wyniósł na koniec drugiego kwartału 2020 roku 1 bilion 262 miliardy złotych. Oznacza to, że wzrósł o prawie 217 miliardów (20,7 procent) w stosunku do końca 2019 roku, czyli w ciągu sześciu miesięcy.

  https://biznes.radiozet.pl/News/Dlug-publiczny-polski-2020.-Kto-splaci-pozyczki-rzadu-PiS | 24.09.2020
  Ponad 1,52 bln zł - tyle ma wynosić dług państwa pod koniec 2021 roku.
  Tylko w tym roku deficyt wyniesie co najmniej 110 mld zł, a to tylko oficjalne szacunki.
  Jak podała "Rz", rząd zamierza w ciągu dwóch lat zwiększyć zadłużenie Polski o ogromną kwotę 480 mld zł.

  "Zadłużenie firm 34 mld zł."
  "Zadłużenie Polaków 80 mld zł."
  "Październik 2019 r. zakończył się długiem gospodarstw domowych wobec sektora bankowego na kwotę 742 mld zł."


  dr Sławomir Mentzen: PRAWDA o polskich przedsiębiorcach! \\ Z ARCHIWUM \\ \\ KORWiN TV
  https://www.youtube.com/watch?v=FIzHgpvj80M | 07.11.2020 r.


  https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84299%2Cekspert-wiekszosc-dzieci-bezobjawowo-przechodzi-zakazenie-koronawirusem.html | 16.10.2020
  Ekspert: większość dzieci bezobjawowo przechodzi zakażenie koronawirusem.
  Większość dzieci zakaża się od dorosłych w domostwach...
  "U niektórych z tych dzieci wykryto przeciwciała, potwierdzające wcześniejsze bezobjawowe zakażenie SARS Cov-2, inne pochodziły z ognisk, gdzie wcześniej lub jednocześnie z ich chorobą wykryto zakażenia, u mniejszości potwierdzono aktualne zakażenie” - powiedział prof. Szenborn.
  Ekspert podkreślił, że choć stan wielonarządowego zapalenia jest podobny do objawów choroby Kawasakiego, to jednak nie ma na razie dowodów, że wirus SARS-CoV-2 wywołuje tę chorobę.

  https://24kurier.pl/koronawirus/maseczki-i-dezynfekcja-w-domu-chronia-przed-zakazeniem/ | Data publikacji: 2020-05-30 Ostatnia aktualizacja: 2020-06-06
  Liczby pochodzące z Chin sugerują, że do większości zakażeń jednego człowieka przez drugiego dochodzi w rodzinach.
  „Domowe zakażenia to ważny czynnik napędzający wzrost pandemii”.


  Czy mamy już pandemię choroby: "Chroniczne Noszenie Maski" ???
  https://www.youtube.com/watch?v=LAlhLwGhlug | 15.11.2020

  Szok! Stworzyli szczepionkę w kilka miesięcy?! Czy można im ufać?
  https://www.youtube.com/watch?v=v1WblJHEU70 | 12.11.2020 r.
  https://youtu.be/v1WblJHEU70?t=519 (fragment tego filmu o firmie Pfizer)

  "Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, Polska chce kupić ok. 20 mln dawek szczepionek na początek, które miałyby zostać dostarczone do nas wiosną, a być może wcześniej."

  Co najmniej 80 procent zakażonych przechodzi infekcję bezobjawowo...
  Zanim szczepionka będzie dostępna w Polsce, to tych, którzy przeszli, zdiagnozowanych i niezdiagnozowanych, infekcję będzie co najmniej kilkanaście mln...
  Więc po co szczepić tych ludzi; ryzykować ich, ich potomstwa zdrowie, wydawać pieniądze...!
  __________________

  4 razy, 2010-2014 r. - 1 maja, zwoływałem zgromadzenie narodowo-ludowe pod Sejmem... Celem wprowadzenia racjonalnego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego. 0 zainteresowania... I tak po dzień dzisiejszy...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=195
  Pieprzyć taki rząd
 • No przecież PiS dotrzymał słowa, że będzie dbać o rodziny...
  Rodzina PiS na państwowym. Brat cioteczny prezesa, partner siostry premiera, zięć senatora. 42 nazwiska
  https://oko.press/rodzina-pis-na-swoim-brat-cioteczny-prezesa-partner-siostry-premiera-ziec-senatora-pracuja-na-panstwowym/ | 11 października 2019
  Pieprzyć taki rząd
 • @Jan Paweł 19:30:31
  M.in. odnośnie religijnego ratunku...
  Org. religijne, religijność, imigracja, islamizacja!!!
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=226
  TRS List otwarty do Rady Konsultacyjnej
 • Wysokie zadłużenie=wysokie odsetki=
  wysoki ZUS, wysokie ceny, podatki składki=bankructwa, rezygnacja z dziecinności gospodarczej, bieda=choroby, bezpłodność, rezygnacja z prokreacji, prostytucja, przestępczość itp...

  [b]Ponad 30 proc. dorosłych Polaków w rodzinach, gdzie pobierane jest świadczenie 500 plus na pierwsze i jedyne dziecko, nie ma zatrudnienia, ani go nie szuka[/b] - pokazały opublikowane trzy tygodnie temu dane Głównego Urzędu Statystycznego.
  https://cinkciarz.pl/o-nas/dla-mediow/artykuly-prasowe/na-czym-polega-pulapka-500-plus | 21.02.2018

  [b]500 plus nie ma sensu. Sytuację polskich rodzin można poprawić za ułamek kwoty z programu PiS [/b]
  Program 500 plus jest zbyt kosztowny, nie powoduje zwiększenia dzietności i negatywnie oddziałuje na rynek pracy – to tylko niektóre z wniosków wynikających z raportu przygotowanego przez najważniejsze polskie ośrodki naukowe.
  W ciągu roku od rozpoczęcia wypłacania świadczenia 500 plus z rynku pracy wycofało się ok. 91-103 tys. kobiet. – 500 plus wzmacnia obecne problemy rynku pracy, przez co dla części kobiet powrót do zawodu po urodzeniu dziecka jest nieopłacalny.
  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/500-plus-nie-ma-sensu-sytuacje-polskich-rodzin-mozna-poprawic-za-ulamek-kwoty-z/nxcsmjl | 07.05.2019

  [b]Sławomir Mentzen dobitnie wyjaśnia program 500+ \\ KORWiN TV[/b]
  https://www.youtube.com/watch?v=lU1aW6Cm51o | 10 paź 2020

  [b]Sławomir Mentzen: Rządowa PROPAGANDA a rzeczywistość \\ [Z ARCHIWUM] \\ KORWiN TV[/b]
  https://www.youtube.com/watch?v=dgoJ1hl-OBQ

  [b]O PROGRAMIE 500+ I PODOBNYCH TEMATACH...[/b]
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=232&start=165

  ------------------------------------
  Sondaż. PiS wygrywa wybory
  Jeżeli w najbliższą niedzielę odbyłyby się wybory parlamentarne, to PiS otrzymałby 36,8 proc. głosów.
  W stosunku do poprzedniego badania PiS zyskuje aż 3,4 proc.
  Rzeczy-PiS-wygrywa-wybory-ale-traci-wiekszosc-w-Sejmie | 14.11.2020

  Oto oblicze demokracji...

  _______________________
  Konstruktywna alternatywa:
  Co to jest system racjonalny
  Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami prawno-karno-restrykcyjnymi (proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).

  Jeszcze inaczej.
  Chodzi o dyktaturę WYŁĄCZNIE RACJONALNYCH ARGUMENTÓW, KTÓRYCH NIKT MERYTORYCZNIE NIE PODWAŻY, a przedstawianych publicznie na Youtube.com lub w Sejmie, albo na publicznym forum rządowo-ludowym. I może to uczynić ABSOLUTNIE KAŻDA OSOBA. W trybie: Zgłaszam Obywatelski Pomysł, Projekt, Kontrpropozycję, Wykazuję, że dane rozwiązanie jest szkodliwe, złe itp. Nikt - merytorycznie - nie podważył argumentów, to się do nich - obowiązkowo - stosuje!
  Obecnie można np. zebrać miliony podpisów poparcia (ile to zachodu, czasu, pieniędzy, zdrowia i co to jest za merytoryczny argument i co podoba się nieodpowiedzialnym masom...), a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Albo wepchnąć kompetentną osobę do Sejmu, a i tak nic konstruktywnego nie zdziała... Można też latami coś b. mądrego, konstruktywnego postulować, mieć miliony wejść na swoją stronę, kanał na Youtube.com, a i tak posłowie, rządzący to zignorują... Poza tym masy ludzkie będą przeciwne pozytywnym działaniom...


  Zanim podejmie się działania, to trzeba całościowo przeanalizować, wykazać, udowodnić, że są to najkorzystniejsze działania celem osiągnięcia najkorzystniejszych efektów!

  Elementami przedstawionego tutaj rozwiązania są pozytywne zabezpieczenia:
  - dostępu do władzy
  - odsunięcia od władzy
  - podejmowanych decyzji
  - wstrzymania złych działań
  Czyli, by realizowano tylko to, postępowano tak, by było normalnie, dobrze, prawidłowo; osiągano pozytywne cele, w sposób odpowiedzialny, w tym dalekowzrocznie, całościowo, czyli rzeczywiście, etycznie [A nie tak, jak chce tego większość, zgodnie z wynikiem głosowania, z ideologią ustrojową, dogmatami religijnymi, wiarą religijną, polityczną, w przywódcę, kultem wodza, moralnymi przekonaniami, emocjonalnymi odczuciami, itp…]

  Nie ma pozytywnego przełożenia ilości głosów* poparcia, podpisów na wartość takiej inicjatywy/argumentacji (przykładem jest choćby 1-den Kopernik wobec wielomilionowej opozycji…)…
  *Przekonywanie, w dodatku miesiącami, latami, ludzi niekompetentnych, zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, upośledzonych, niedorozwiniętych umysłowo, debilnych, psychopatycznych, zbieranie miesiącami, latami od nich podpisów poparcia jest absurdalne (i najczęściej jeszcze daremne, gdyż rządzący najprawdopodobniej to zignorują)! Analogicznie ma się sytuacja z kierowaniem się wynikiem głosowania w wykonaniu takich osobników!
  -----------------------------
  Racjonalny system, rząd
  http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/
  TRS List otwarty do Rady Konsultacyjnej
 • Skutki, w tym koszty tzw. pandemii...
  https://natemat.pl/323337,ile-osob-dziennie-choruje-i-umiera-na-grype-porownanie-z-koronawirusem | 14 października 2020
  Portal Puls Medycyny ocenia, że rocznie z powodu grypy w Polsce umiera nawet 10 tys. osób. Gdy podzielimy to przez 365 dni – a tyle liczy rok, okaże się, że średnio dziennie na grypę umiera ponad 27 osób.
  W rzeczywistości zakażonych może być cztery-pięć razy więcej. Gdyby przyjąć tą bardziej pesymistyczną wersję, wyszłoby, że w rzeczywistości chodzi o prawie 33 tys. zachorowań na koronawirusa dziennie, czyli prawie dwa razy więcej niż na grypę.

  W 2018 roku zmarło 414 tys. mieszkańców Polski.
  W 2020 r. z "powodu koronawirusa", a więc według naciąganych danych... umrze około 20-cia kilka tys. mieszkańców Polski, czyli będzie to około 5 procent ogólnej liczny zgonów ludzi przede wszystkim b. starych i jeszcze schorowanych plus innych schorowanych ludzi - którzy i tak, w tym część też nieco szybciej z powodu grypy, by zmarli... Do tego lekarze, szpitale nie przyjmują pacjentów... Wielu chorych nie stać, z powodu skutków, konsekwencji gospodarczo-finansowych obostrzeń, na badania, leczenie... Wielu ludzi z tego powodu źle się odżywia... Wielu ludzi ponosi zdrowotne skutki stresu... Wieloma ludźmi mniej się opiekuje...

  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,jak-epidemia-wplynela-na-statystyki-zgonow-w-polsce-,artykul,93145387.html |
  Spadek liczby zgonów w 2020 roku
  Według danych, w kwietniu 2020 roku w Polsce zmarły 30 534 osoby. W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło 615 osób. Co ciekawe, mimo pandemii, w kwietniu 2020 zmarło ogółem mniej osób niż w kwietniu 2019 roku. Wtedy liczba zgonów wyniosła 33 613. Dla porównania, w kwietniu 2018 roku zmarło 34 639 osób.
  Dodatkowo łączna liczba zgonów w czterech pierwszych miesiącach 2020 roku, jest niższa niż w latach ubiegłych, w tym samym przedziale czasowym.


  https://www.money.pl/gospodarka/smiertelnosc-polakow-w-sierpniu-prawie-4-tys-zgonow-wiecej-6568118021204672a.html |
  Z Biuletynu Statystycznego GUS wynika, że w sierpniu w Polsce zmarło 34,5 tys. osób, o 3,7 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Porównując dane z latami wcześniejszymi, liczba zgonów była o 2,6 tys. wyższa niż w sierpniu 2018 r. i o 3,5 tys. wyższa niż w sierpniu 2017.
  Z kolei w lipcu tego roku zmarło 33,5 tys. osób, o tysiąc mniej niż w lipcu 2019.

  Wybrane komentarze
  Mordercy! Zmarło więcej, bo lekarze nie przyjmują! Ja się do przychodni nie mogłam dodzwonić, jak byłam bardzo chora! Znajoma z guzem chodzi i nie przyjmuje ją lekarz! Ludzie umierają, bo lekarze boją się kowida!

  Gość3
  Czego można było się spodziewać po odcięciu ludzi od opieki zdrowotnej...

  Olek
  Brak należytego leczenia i takie efekty, bo wirus jest najważniejszy. Szkoda chorych ludzi.


  Dzień protestów przeciwko lockdownowi i rządowi PiS!
  https://www.youtube.com/watch?v=p10lRdwScW8 | 06.11.2020

  Jakub Kulesza: Ograbiają Was! Niszczą dorobek Waszego życia!
  https://www.youtube.com/watch?v=FEC_5g4ch3g | 7 lis 2020
  List otwarty polskich lekarzy
 • O testach
  Szybkie, płatne testy na koronawirusa. Czy warto je wykonać i czy są wiarygodne?
  https://www.youtube.com/watch?v=yyla4FL9UJw&ab_channel=PodMikroskopem | 6 maj 2020

  Koronawirus u kozy i papai. Producenci testów: nie są przeznaczone do diagnostyki...?!
  https://www.youtube.com/watch?v=Kl5BTw2HH_o&ab_channel=PodMikroskopem | 10 maj 2020

  Czy sok owocowy ma koronawirusa? Wg testu kasetkowego tak... Gdzie tkwi diabeł? (Opis pod filmem)
  https://www.youtube.com/watch?v=FOo5vVkspAQ&t=130s | 6 lis 2020
  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.3
 • Smiertelna pandemia...
  Śmiertelność koronawirusa wynosi 0.6% - zawyrokowała Światowa Organizacja Zdrowia.
  "Estymacje na podstawie europejskich danych z FLUMOMO wskazują, że w Polce co roku z powodu grypy umiera ok. [b]6500[/b] osób powyżej 65 roku życia, co oznaczałoby bardzo duże niedoszacowanie danych publikowanych w Polsce."
  Gdyby nie szczepienia, częściowa odporność, to grypa byłaby dużo bardziej śmiertelna niż obecnie...
  "Grypy zwykle się nie wpisuje jako przyczyny zgonu, tylko nagłe zatrzymanie krążenia, oddechu lub zapalenie płuc. Dlatego statystyki są takie, nie inne."
  [Za to w przypadku koronawirusa jest odwrotnie, bo zatrzymanie krążenia, oddechu, zapalenie płuc itp. diagnozuje się jako skutek zakażenia wirusem... - red.]

  https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 34532.html | 27.06.2020
  Rzeczywista liczba przypadków jest 20-30 razy większa niż to wynika z testów - ostrzega dr Paweł Grzesiowski.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,4806370 | 21.10.2020
  Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy pięć albo 10 - uważa dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Obecnie testowane są tylko osoby wykazujące objawy COVID-19.

  O koronawirusie - jesień 2020 r.
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=253&start=15
  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.3

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31