Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
99 postów 1392 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Długi Argentyny, długi Polski…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Argentyna bez Patagonii, Polska bez... a właściwie z czym jeszcze do wyprzedaży...

 Patagonia: międzynarodowa społeczność żydowska kupiła Patagonię Argentyny i Chile, ażeby zbudować drugi Izrael

CRISTINA FERNANDEZ de KIRCHNER – PREZYDENT ARGENTYNY, WYMIENIŁA PATAGONIĘ w ZAMIAN za UMORZENIE DŁUGU ARGENTYNY zaciągniętego w BANKU ŚWIATOWYM!!!
KIEDY POLSKA ZACZNIE w ten SPOSÓB TRACIĆ SWOJE TERYTORIUM?!! PO TO WŁAŚNIE są "polskie długi"!!!
https://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/104758,patagonia-miedzynarodowa-spolecznosc-zydowska-kupila-patagonie-argentyny-i-chile-azeby-zbudowac-drugi-izrael | 15.01.2014
 
 
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/argentyna-obligacje-100-lat-dlug-inwestowanie,132,0,2336132.html | 22.06.2017
Argentyna odda dług za 100 lat. Historyczna emisja obligacji
Notoryczny bankrut, który w ciągu ostatnich 200 lat ogłaszał niewypłacalność osiem razy, pożyczył właśnie prawie 3 mld dolarów.
 
Inwestorzy ufni czy po prostu chciwi?
- Inwestorzy mają krótką pamięć - skomentował powodzenie oferty obligacji Argentyny Victor Fu z Stifel Nicolaus & Co, cytowany przez agencję Bloomberg. Trzeba jednak zauważyć, że te prawie 3 mld dolarów nie są pożyczone za darmo. Choć nie znamy szczegółów finansowych transakcji, zagraniczne media informują, że oprocentowanie obligacji sięga 8 proc.
 
To najwyższy koszt długu wśród wszystkich rządowych obligacji długoterminowych będących na rynku i jednocześnie najwyższy potencjalny zysk dla inwestorów. Przy założeniu oczywiście, że władze będą wywiązywać się ze zobowiązań. No ale nie ma zysku bez ryzyka. Poza tym - nawet jeśli przyjąć czarny scenariusz, że za 100 lat nie dojdzie do zwrotu kapitału - już po 13 latach z samych tylko wypłacanych odsetek uzbiera się wpłacona kwota.
 
 
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1426415,argentyna-dlugi-mfw-bankructwo.html | 19.08.2019
Argentyna nie jest w stanie spłacać długów. Fernandez chce negocjacji z MFW[
W opublikowanym w niedzielę wywiadzie centrolewicowy kandydat na prezydenta Argentyny Alberto Fernandez oświadczył, że jeśli wygra wybory, będzie dążył do renegocjacji warunków spłacania przez jego kraj kredytu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).
 
"Powiem im, że jest tylko jedna niepodważalna rzeczywistość, a jest ona taka, że przy obecnych warunkach Argentyna nie jest w stanie spłacić ciążących na niej długów" - powiedział Fernandez dziennikowi "Clarin".
Określił jednocześnie jako "szkodliwe" zaciągnięcie przez Macriego w połowie 2018 roku w MFW pożyczki stand-by na kwotę 57 mld dolarów.
 
 
Argentyna nad przepaścią. Załamanie waluty, krach na giełdzie i galopująca inflacja
W ciągu tygodnia argentyńska waluta straciła jedną czwartą wartości, giełda spadła o 40 proc., ceny żywności wzrosły o 15 proc. Szok pogłębi tylko zapaść gospodarczą Argentyny, której PKB już w 2018 r. skurczył się o 2,5 proc., a w pierwszych pięciu miesiącach tego roku o kolejne 3,1 proc.
Inflacja galopuje w tempie 50 proc. rocznie, a dług wynosi 100 proc. PKB. Jedna trzecia mieszkańców Argentyny żyje poniżej progu biedy.
http://wyborcza.pl/7,75399,25097434,argentyna-nad-przepascia-zalamanie-waluty-krach-na-gieldzie.html | 19 sierpnia
 
Argentyna w kryzysie. Rząd chce restrukturyzacji zadłużenia
Argentyna zażądała od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) restrukturyzacji spłaty zadłużenia wobec tej organizacji, wynoszącego 57 mld dolarów. Podjęcie rozmów w tej sprawie zaproponował minister finansów Hernan Lacunza, który od tygodnia pełni tę funkcję.
https://www.tvp.info/44139671/argentyna-w-kryzysie-rzad-chce-restrukturyzacji-zadluzenia | 29.08.2019
 
 
[No przecież wyraźnie widać, że jeszcze mają trochę ziemi do oddania, więc wystarczy jeszcze trochę pożyczyć im pieniędzy...
A w Polsce mamy przecież jeszcze nie sprzedane lasy, dostęp do morza, jeszcze trochę ziemi uprawnej, itd... - red.]
 
 
Po II wojnie światowej państwa bankrutowały 136 razy. Kto jeszcze podzieli los Grecji?
https://forsal.pl/artykuly/880480,po-ii-wojnie-swiatowej-panstwa-bankrutowaly-136-razy-kto-jeszcze-podzieli-los-grecji.html | 1 lipca 2015
 
 
Licznik długu publicznego Polski

KOMENTARZE

 • Po pierwsze, to...
  Trybunał stanu dla tych którzy zaciągnęli ten dług.
  W czyim imieniu go zaciągali?, bo ja nie widziałem takiej potrzeby, bo po 1989 roku Polska była "Tygrysem Europy", gospodarka gnała bardzo szybko do przodu i z całą pewnością nie było potrzeby zaciągania tego tragicznego, zabójczego dla narodu polskiego, horrendalnego długu.
  Ten dług, nam Polakom z całą pewnością nie był potrzebny. BYł potrzebny okupantom Polski, by ją zadłużyć i rozebrać.
  Został roztrwoniony na stworzenie potężnej bazy bytowej dla okupanta, bo Polacy zostali w tym czasie bardzo dotkliwie spauperyzowani i okradzeni ze swojego majątku.
  Niech więc ten dług spłacają ci którzy go zaciągnęli, bo ja nikogo nie upoważniałem do zaciągania jakiegokolwiek zadłużenia w moim imieniu.
 • Patagonia pod drugi Erec? A daj im Jahwe zdrowia!
  dalej od nas tylko Antarktyda.
  moja miłośc do Żydów wzrasta wraz z odległością od nich - jakby tak wszyscy przenieśłi się do Patagonii to chyba bym ich kochał szczerze. I tylko komu oni w tej patagonii będa pożyczac pieniądze na wysoki procent?

  pozdr
 • @Jan Paweł 09:26:56
  Tylko ktoś wybiera/zatrudnia/opłaca z podatków m.in. zadłużaczy... Ktoś przyzwala na m.in. taką działalność rządu (a m.in. jest wiadome, że teraz PiS zadłuży Polaków o kolejne 200 mld zł)... Ktoś akceptuje, popiera demokrację... Ktoś biernie czeka na dalsze tego konsekwencje... Ktoś całkowicie ignoruje, w tym całkowicie jej nie wspiera, konstruktywną alternatywę...
  Co to jest system racjonalny (masz z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem ustanowionym przepisami, prawno-karno-restrykcyjnym)(zastanów się, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podnajmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/147366,co-to-jest-system-racjonalny
 • ...
  Dług publiczny Polski/Polaków za obecnej kadencji PiS wzrośnie o około 200 mld zł... W ciągu kolejnej kadencji o kolejne 200 mld zł... A wkrótce dzieci, na które PiS "daje" pieniądze nie będą wstanie spłacać samych odsetek od tych długów...


  Kolejne "inwestycje" PiS-u dzięki kolejnym długom, wyprzedaży majątku narodowego, podporządkowywania gospodarki, polityki pożyczkodawcom/ich interesom, kosztem następnych pokoleń...

  https://www.money.pl/gospodarka/pis-siega-do-kieszeni-tworzy-nowy-program-nawet-25-tys-zl-dodatkow-dla-seniorow-6426171310020737a.html | 19.09.2019 r.
  PiS szykuje górę pieniędzy dla emerytów. W przyszłym roku czeka ich tzw. 13 emerytura, która ma trafić do wszystkich seniorów. Od 2021 roku pojawi się za to dodatkowa "14", która w pełnej kwocie wypłacona zostanie już tylko części osób.

  W 2020 roku 10 mld zł, w 2021 roku blisko 20 mld zł. Jak wynika z szacunków money.pl tak wartościowe prezenty czekają na seniorów w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu całej kadencji tylko na nieplanowane dodatki do emerytur i rent powędrować może 90 mld zł.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl-emerytury-bez-podatku-i-skladek-pis,101,0,2400101.html | 07.03.2018
  Emerytury bez podatku i składek. PiS odrzucił projekt
  Do projektu negatywnie odniósł się także rząd. Wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki, który referował stanowisko Rady Ministrów, podkreślał, że nieodprowadzanie składek przez emerytów i rencistów spowodowałoby ubytek finansów publicznych w wysokości ok. 36 mld zł.
 • @Redaktor1966 18:01:24
  Emeryci i renciści mogą zrobić jeszcze jedno... popełnić takie przestępstwo, żeby sąd musiał ich zamknąć w więzieniu. Ale w zgodzie ze swoim sumieniem. Przykładem o którym słyszałem, był facet, którego nie stać było na ogrzewanie w zimie. Więc strącał czapkę MILIcjantowi, a że w warunkach recydywy szedł na odsiadkę do wiosny. W Rosji już tak ponoć robią. W przypadku masowej skali takiego zjawiska, "budżet" będzie się musiał zdecydować, czy dać np 1500zł takiemu emerytowi, czy płacić 2500zł za utrzymanie więźnia.
  Ludziom (dziś) starszym to się nie mieści pewnie w głowie, ale następne pokolenia... chyba przymierać głodem nie zamierzają.
 • @Redaktor1966 12:21:40
  Pierwszy ustawodawca Solon, stworzył System Demokracji i się zaczyna od czwór–podziału władzy.

  Teraz jest dopiero trójpodział władzy, to jeszcze demokracji nie ma.
 • @ Autor - 5*
  DK
  _________

  Światowy kryzys – geszeft wszechczasów - http://dziennikarze.neon24.pl/post/56416,swiatowy-kryzys-geszeft-wszechczasow
 • Rothschildowie przejeli rezerwy złota z Fort Knox..(no to i niemieckie także!) - komentarz z przed 4 lat
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/imagesZWD02BJ0.jpg

  Raport przygotowany dla premiera Putina przez federalny aparat bezpieczeństwa (FSB) mówi, że Dominique Strauss-Kahn, były Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) został ukarany grzywną i uwięziony w USA za przestępstwa na tle seksualnym po jego odkryciu że złoto trzymane w Stanach Zjednoczonych w Forcie Knox zniknęło.Według raportu Dominique Strauss-Kahn , stał się coraz bardziej zaniepokojony po tym jak Stany Zjednoczone zaczęły grać na zwłokę z dostawą 191,3 ton złota do MFW

  Raport FSB stwierdza, że obawy Strauss-Kahn mają silny związek z Rządem USA i Prezydentem Barakiem Obamą. Strauss-Kahn skontaktował się z agentem CIA, który dał mu niezbite dowody na to, że całe złoto zgłoszone do zmagazynowania przez USA zniknęło. Po tym jak otrzymał dowody, podjął natychmiastowa decyzję opuszczenia USA i udaniu się do Paryża, w międzyczasie otrzymał informacje od Francuskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSE), że władze USA chcą go pojmać. Uciekł na lotnisko JFK w Nowym Yorku, wcześniej celowo zostawił w hotelu swój telefon komórkowy przez który jak zapewnili agenci DGSE, zostanie namierzony.Kiedy Strauss-Kahn znajdował się bezpiecznie na pokładzie samolotu Air France do Paryża popełnił fatalny błąd dzwoniąc do hotelu z telefonu będącego na pokładzie samolotu aby przekazali telefon który zostawił w hotelowym pokoju.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/o05180419113152004571-300x242.jpg
  Aresztowanie egipskiego biznesmena Omara przez NPD

  W ciągu dwóch tygodni, Strauss-Kahn dotarł do swego bliskiego przyjaciela, wysoko postawionego bankiera z egiptu Mahmud Abdel Salam Omar. Omar miał pobrać dowody przedstawione przez agenta CIA. Jednak dokładnie tak jak w przypadku Strauss-Kahn, Omar został oskarżony przez USA o przestępstwa seksualne wobec pokojówki luksusowego hotelu. Służby Bezpieczeństwa w to jednak nie uwierzyło argumentując że Omar ma 74 lata i jest pobożnym muzułmaninem.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/imagesOLX0GR0B.jpg
  Strauss na okładce francuskiego dziennika „Liberation” należącego do Edouard de Rothschild

  Putin po przeczytaniu tego tajnego raportu zlecił umieszczenie go na oficjalnej stronie internetowej Kremla w celu obrony dyrektora banku centralnego Rothschildów żyda Strauss-Khan i stał się pierwszym światowym liderem w postawieniu stwierdzenia, że były szef MFW został ofiarą spisku USA.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/strazz888461731-200x300.jpg
  Dominique Strauss-Khan francuski polityk, były minister finansów Francji. W latach 2007–2011 dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Aszkenzyjski (chazarski ) żyd pochodzący z Maroka. Przedstawione zarzuty uniemożliwiły mu w start w wyborach prezydenckich w 2012r. Strauss otrzymał lekcje pokory która go drogo kosztowała ale nie przeszkodziła mu dość szybko powrócić do międzynarodowej finansjery. We wrześniu 2013 podano, że Strauss-Kahn wykupi 20% udziałów i zostanie prezesem Anatevka SA, firmy luksemburskiej z branży finansowej notowanej na giełdzie w Paryżu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dominique_Strauss-Kahn

  Co ciekawe, o wszystkich tych wydarzeniach mówił już wcześniej kongresmen Stanów Zjednoczonych i kandydat na prezydenta USA w 2012 r. Ron Paul. Już dawno wyraził on przekonanie, że rząd USA kłamał w sprawie rezerw złota w Fort Knox. Kongresman zaczął ujawniać, że rząd USA i FED ukrywa prawdę o amerykańskich rezerwach złota i nakazał im przedstawić rachunek pod koniec 2010 roku, aby zmusić ich do przejścia kontroli.. https://youtu.be/oipq4F_680A Również ciekawe jest to, że zaledwie 3 dni po aresztowaniu Strauss-Kahna, kongresman Paul wykonał telefon do rządu USA, sugerując sprzedaż rezerwy złota, stwierdzając: „Biorąc pod uwagę wysokie ceny, teraz jest na to najlepszy moment , ogromny problemem zadłużenia zniknie, za pomocą wszystkich zgromadzonych środków sprzedanych gdy ich cena jest na szczycie. „

  Niepokojące doniesienia przychodzą z USA od lat, sugerują one, że nie ma złota.W październiku 2009 roku Chińczycy otrzymali ładunek sztabek złota. Złoto jest regularnie wymieniane między krajami na spłatę długów, do rozliczenia tzw. bilansu handlowego. Większość złota jest wymieniana i przechowywana w skarbcach pod nadzorem specjalnej organizacji z siedzibą w Londynie, London Bullion Market Association (lub LBMA). Gdy przesyłka została odebrana, chiński rząd zwrócił się aby przeprowadzić specjalne badania, aby zagwarantować czystość i ciężar sztabek złota. W tym teście robi się cztery małe otwory w sztabce i metal jest następnie badany. Urzędnicy byli zszokowani, udowodnili, że sztabki były fałszywe. Zawierały rdzenie wolframu tylko z zewnętrzną powłoką z prawdziwego złota. Co więcej, te sztabki złota, zawierające numery seryjne poświadczające, że pochodziły z USA i były przechowywane w Fort Knox od lat.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/imagesV1ZVD72V.jpg
  w linku wycinki z gazet z połowy lat 70-tych informujące o wywożeniu trzystoma ciężarówkami sztabek złota z fortu Knox http://www.silverdoctors.com/1981-article-7000-tons-of-gold-bullion-removed-from-fort-knox-from-1973-74/

  Naród amerykański jest zdolny do poznania prawdy ale jak zawsze w takich przypadkach zostanie zagłuszony przez propagandowe organy medialne, które nie poinformują ludności przed przerażającą zapaścią gospodarczą, która jak na to wszystko wskazuje będzie dużo wcześniej niż później.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/Fort-Knox1-300x195.jpg
  Warto wspomnieć że 95% polskiego złota należącego do Narodowego Banku Polskiego ( 98 ton złota w sztabkach) jest zdeponowane w Bank of England

  http://www.urbas.mpolska24.pl/6130/tajna-kontrola-polskiego-zlota-z-zasobow-nbp

  http://www.imf.org/external/np/sta/ir/IRProcessWeb/data/pol/eng/curpol.htm

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/10-Sheqalim-Baron-Edmond-de-Rothschild1.jpg

  Powstały w 1694r. Bank of England jest pierwszym na świecie bankiem centralnym, który zapoczątkował powstanie bankowego imperium Rothschildów. Głowni akcjonariusze znacjonalizowali Bank of England w dalszym ciągu zasiadając w jego zarządzie, a od 1969 wprowadzili wirtualne złoto do obsługi transakcji miedzy bankami centralnymi o nazwie SDR, special drawing rights (sdr) 1 sdr = 0.888761 gram złota. Sdr jest wymienny na jenny japońskie ,funty brytyjskie ,dollary amerykańskie i euro -waluty kontrolowane przez kartel Rothschildów . Około 477 do 500 miliardów sdr-ów w świecie służy bankierom do stabilizowania walut.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalne_prawa_ci%C4%85gnienia

  Pierwszy raz ceny złota oficjalnie ustalono w Londynie 12 września 1919 roku o godzinie 11. Cena złota wówczas została ustalona na podstawie wspólnego porozumienia pięciu firm inwestycyjnych: N M Rothschild & Sons, Mocatta & Goldsmid, Samuel Montagu & Co., Pixley & Abell, and Sharps & Wilkins.Londyński Rynek Złota (London Bullion Market) jest rynkiem pozagiełdowym. Tworzą go domy pośredniczące w handlu złotem, w tym głównie tzw. złota piątka: NM Rothschild & Sons Ltd., The Bank of Nova Scotia – ScotiaMocatta, Deutsche Bank AG, HSBC Bank USA i Societe Generale. Konsorcjum tych wyspecjalizowanych firm pod przewodnictwem NM Rothschild & Sons Ltd. zbiera zamówienia i oferty sprzedaży. Codziennie o godzinie 10.30 i 15.00 przedstawiciele „złotej piątki” ustalają średnia cenę złota (Gold Fixing), przekazywaną m.in. do Zurichu, a stamtąd do Banku Rezerw RPA – największego dostawcy.

  Skoro należące do chińczyków pozłacane sztabki wolfranu pochodzące z Fortu Knox odnalazły się w skarbcu Rothschildów nie trudno odpowiedzieć sobie na pytanie, kto ma prawdziwe złoto z Fort Knox - Sir Evelyn De Rothschild

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/evelyn_rothschild_hotie1.jpg

  „Wszystkie tryby mechanizmu państwa porusza jedna siła, która jest w naszych rękach, a jest nią złoto.” – Protokoły Mędrców Syjonu https://youtu.be/gP99suaJQxM zobacz także

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/transfer-ukrainskiego-zlota-zabezpieczenia-kredytow-bankowych-rothschildow-2014-04  Michał KK

  zródło

  http://www.eutimes.net/2011/05/russia-says-imf-chief-jailed-for-discovering-all-us-gold-is-gone/

  http://pl.wikipedia.org/wiki/System_z_Bretton_Woods

  https://goldco.pl/blog/ceny-zlota-jak-sa-ustalane-na-london-gold-fixing/

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalne_prawa_ci%C4%85gnienia

  http://www.nbportal.pl/pl/np/numizmatyka/waluty-swiata/od-zlotego-standardu-do-spekulacji?nrpg=3

  http://www.silverdoctors.com/300-fake-perth-mint-gold-bars-discovered-in-australia-as-chinese-gold-forgery-factory-uncovered/

  http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/powstanie-banku-anglii.pdf

  Kula Lis 65 12.08.2015 15:19:01
 • ...
  http://wolnyswiat.pl/22h5_pliki/image005.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31