Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 1404 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Prezes PiS powiedział...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić." "Sytuacja firm coraz lepsza." "Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. - Mamy coraz lepszą sytuację finansów publicznych."...

 https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/606327,kaczynski-prezes-pis-polityka-wybory-pieniadze-edukacja-listy.html | 29.08.2019

Kaczyński: Będziemy realizować wielki plan rozwoju Polski; nie będzie to plan na kredyt
Lider PiS powiedział, że przez ostatnie lata Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić. Zapewnił, że Polskę w dalszym ciągu czekać będzie realizacja "wielkiego planu rozwoju"
 
Zapewniliśmy bardzo dobry wzrost, zapewniliśmy też ogromną poprawę jeżeli chodzi o finanse publiczne. Dzięki temu mogliśmy sfinansować ogromny program społeczny, program sprawiedliwości społecznej. To był program odbudowy sprawiedliwości po latach wielkiej niesprawiedliwości - powiedział.
 
Jednocześnie przygotowaliśmy, realizujemy i będziemy realizować wielki plan rozwoju Polski, rozwoju polskiej gospodarki. I jest to robione - to chcę mocno podkreślić - nie na kredyt, jak nam niektórzy zarzucają.
 
https://deon.pl/swiat/kaczynski-sytuacja-firm-coraz-lepsza-idziemy-ku-wlasnym-zrodlom-rozwoju,574126 | 22.09.2019 r.
Kaczyński: sytuacja firm coraz lepsza, idziemy ku własnym źródłom rozwoju
Na konwencji swej partii lider PiS mówił, że sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw "już została radykalnie poprawiona i będzie radykalnie poprawiona dalej".
 
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2371707,Prezes-PiS-naszym-celem-jest-budowa-polskiej-wersji-panstwa-dobrobytu | 22.09.2019
Prezes PiS: naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu
- Mamy coraz lepszą sytuację finansów publicznych. W przyszłym roku będziemy mieli zrównoważony budżet. I to jest ten polski cud, który musi trwać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji w Tarnowie.
 
Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd PiS chce dogonić pod względem rozwoju gospodarczego kraje zachodniej Europy, zachowując przy tym tradycyjne polskie wartości.
 
Prezes PiS ocenił podczas konwencji w Tarnowie, że kierowana przez niego partia zdobyła wiarygodność. - Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu – oświadczył.
 
Zapowiedział, że ambicją PiS jest dogonić średnie PKB w Unii Europejskiej.
 
 
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-kaczynski-w-ciagu-kilku-lat-bedziemy-mogli-wydac-na-sluzbe-z,nId,3212153 | 19 września 2019
Trzeba czynić wszystko, żeby polscy wyborcy, nasi rodacy wiedzieli co jest kłamstwem, a co jest prawdą, żeby potrafili odróżnić prawdę od kłamstwa, bo to jest dla nas gwarancja zwycięstwa. Prawda jest po naszej stronie - zapewnił prezes PiS.
Kaczyński: Chcemy być wobec wyborców uczciwi
Podkreślił też, że każda partia po okresie rządzenia powinna zadać sobie pytanie, czy dotrzymała słowa i jakie są jej osiągnięcia. Jeśli spojrzeć na ostatnie kadencje, nie tą jedną, ale kilka poprzednich, to nie przypominam sobie, żeby takie pytanie było zadawane, ale my chcemy być wobec wyborców uczciwi, wobec tego to pytanie zadajemy - zauważył Kaczyński.
I będziemy tą doga szli dalej, będziemy umacniać to, co powoduje, że Polacy wiedzą, co dzieje się w ich kraju, rozumieją, gdzie leży prawda, a gdzie kłamstwo, wielka manipulacja, wielkie oszustwo.
 
 
 
https://www.zadluzenia.com/dlug-publiczny-polski/ | maj 2019 r.
Obecnie dług Polski przekracza już bilion złotych, a tempo zadłużania sięgnęło ponad 200 milionów dziennie.
Na początku 2019 roku dług Polski przekroczył bilion złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski zadłużenie na dzień 10 czerwca wynosiło dokładnie 27 855 zł. Była to kwota o trzy tysiące wyższa niż w roku 2015, w którym Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce.
 
"PiS robi dokładnie to, co wszystkie poprzednie ekipy – nie wiadomo jakim prawem zadłuża pokolenie naszych dzieci i naszych wnuków, PiS zadłuża Polskę w tempie zastraszającym. Budżet, który PiS chce uchwalić na 2017 rok przewiduje 60 miliardów deficytu, to jest najwyższy deficyt w historii III RP." – wskazywał w ubiegłym roku wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z partii Kukiz’15.
 
 
 
https://forumemjot.wordpress.com/2019/09/23/ujawniamy-prawdopodobnie-najwieksza-afere-finansowa-po-1989-r/ | 23/09/2019
Ujawniamy prawdopodobnie największą aferę finansową po 1989 r.!
 
Mark Twain powiedział kiedyś, że „są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki”. I rzeczywiście ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy z tego jak dane statystyki powstają, może zostać łatwo zmanipulowany.
 
Czy GUS na polecenie partii rządzącej sztucznie zaniża wskaźnik inflacji, na skutek czego emeryci w całej Polsce od 2016 roku stracili 24,7 miliardów złotych.
 
Z roku na rok świadczenia emerytów są podnoszone. Kwota ta jednak zależy od oficjalnego wskaźnika poziomu inflacji. Obserwując coraz większą drożyznę, jaka nas otacza, już nie tylko eksperci z zakresu finansów, ale i przeciętny Kowalski zaczyna się zastanawiać, czy nie jesteśmy zwyczajnie oszukiwani. Jeśli bowiem sprawdziłyby się przypuszczenia ekonomistów, którzy szacują, że wskaźnik ten jest wyższy o 2 do 7 proc. każdy emeryt otrzymywałby emeryturę o wiele niższą niż powinien. Okazałoby się, że od 2016 r. do dzisiaj stracił łącznie nawet 4320 zł!
 
Pani Zofia, nasza czytelniczka, pokazała nam rachunki ze sklepów za podstawowe produkty żywnościowe w czerwcu i w lipcu tego roku. – Różnica w wydatkach z miesiąca na miesiąc wyniosła aż 72 zł – tłumaczy. Jak wylicza, w ostatnim czasie, w sklepie w którym zaopatruje się od lat, podrożały bułki (z 0,70 na 0,90 zł), chleb (z 3,29 na 3,90 zł), jajka (z 0,65 na 0,80 zł) czy margaryna (z 3,20 na 3,90 zł). – O cenach warzyw i owoców już nawet nie chce wspominać, bo to jakieś szaleństwa – podsumowuje załamana emerytka.
 
O tym ci PiS nie powie - inflacja! | Konrad Berkowicz (Konfederacja)
 
 
 
https://innpoland.pl/154151,zadluzenie-polskich-firm-po-ii-kw-wynosi-ponad-31-mld-zl | 13 sierpnia 2019,
Polskie firmy toną w długach. Wysokość ich zaległości po II kw. przyprawia o zawrót głowy
Obecnie ich zaległości wobec banków i kontrahentów wynoszą ponad 31 mld zł.
Liczba niesolidnych płatników nieustannie rośnie
W pierwszym kwartale wierzytelności firm względem banków i partnerów biznesowych wzrosły do 30,41 mld zł – o czym informowaliśmy w czerwcu. To pokazuje, że z miesiąca na miesiąc polskie firmy są w coraz głębszym dołku i trudno będzie im z niego wyjść.
 
Krajowy Rejestr Długów pęka w szwach
Liczba dłużników w Polsce jest coraz większa, a ich zadłużenia coraz wyższe. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej podało nowe informacje o liczbie zadłużonych Polaków i wysokości ich długów.
W ciągu zaledwie pięciu lat zadłużenie wzrosło aż o 182,5 proc.
 
W KRD widnieje 2,7 mln dłużników, a ich zaległości finansowe sięgają 54,7 mld zł – podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej.
 
 
https://media.lightscape.pl/klienci/3435/aktualnosci/pr/460625/polscy-mikroprzedsiebiorcy-nie-placa-na-czas-bo-sa-zadluzeni | 5 wrz 2019
Polscy mikroprzedsiębiorcy nie płacą na czas, bo są zadłużeni
Ponad 7 na 10 zadłużonych firm, które znajdują się w KRD, to mikroprzedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Mają do oddania łącznie 5 mld zł. Tylko w ciągu pięciu ostatnich lat dług ten wzrósł o 3,2 mld zł.
Dlaczego nie płacą? Przede wszystkim dlatego, że borykają się z problem zatorów płatniczych.
 
 
https://polskieradio24.pl/42/276/Artykul/2350702,Rosnie-zadluzenie-Polakow-Podwoilo-sie-w-ciagu-5-lat | 05.08.2019
Rośnie zadłużenie Polaków. Podwoiło się w ciągu 5 lat
2,7 mln dłużników widnieje w KRD, ich zaległości finansowe sięgają 54,7 mld zł - podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. W ciągu pięciu ostatnich lat zadłużenie to wzrosło o 182,5 proc.
 
https://dziennikpolski24.pl/dlugi-polakow-to-w-sumie-7665-mld-zlotych-malopolanie-zadluzaja-sie-ostrozniej-od-innych-ale-ich-dlugi-rosna/ar/c1-14392417 | 2 września 2019 r.
Długi Polaków to w sumie 76,65 mld złotych

KOMENTARZE

 • Rośnie zadłużenie Polaków. Podwoiło się w ciągu 5 lat
  To nie może być prawda!
  W TVP mówili że jest coraz lepiej.
  TV kłamała za komuny ale nie teraz, w wolnej Polsce.
 • ""Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić.""
  ----------------------
  Potrafi - jak najbardziej!
  Kto powiedział, że PiS rządzi w interesie sierot po Polsce? PiS rządzi w interesie Żymian - i dobrze mu to idzie. Podobnie było za PO, PSL, SLD, etc.
  Wniosek?
  Sieroty po Polsce pewnie myślą sobie, że ta menora co to sobie stała na stole w Magdalence - to tak dla jaj tam sobie stała.
 • Opozycja manipuluje jak może.
  PIS ograniczył wielkość deficytu czyli zmniejszył tempo zadłużania Polski
  w przyszłym roku do zera co oznacza zatrzymanie przyrostu długu.
  ..a w warunkach wzrostu PKB oznacza zmniejszenie stosunku długu do PKB.

  To przełomowy moment w historii Polski solidaruchów.
  Teraz nadwyżki budżetowe rząd będzie mógł przeznaczać albo na redukcję długu albo na dodatkowe inwestycja w społeczeństwo... albo trochę tu i trochę tu.

  Są jeszcze wielkie rezerwy w zakresie poprawy dochodów Budżetu zwłaszcza od zagranicznych firm oraz od banków ...
  Trzeba tylko skutecznego prawa podatkowego którego nie da się ominąć wyprowadzając zyski za granice Polski.
  Firmy zagraniczne tylko na samym wyzysku Polskich tanich pracowników zarabiają grube miliardy zł.
  Podniesienie płacy minimalnej już ten wyzysk zmniejsza.
  Wyzysk zostanie zmniejszony do poziomu krajów zachodnich gdy place będą na poziomie krajów zachodnich...to duża przestrzeń do robienia kolejnych drobnych kroczków... a to tylko jeden z obszarów .. jest jeszcze do zwalczenia "optymalizacja" podatkowa, kombinacje z VAT... odzyskanie suwerenności gospodarczej w każdej dziedzinie (nie więcej jak 20-30% rynku dla zagranicy)... obecnie zagranica ma do 50-70% rynku w Polsce a w wielu przypadkach i więcej.

  Polska to bardzo bogaty kraj .. gdyby nie nieustanna systemowa grabież ze strony zagranicznych koncernów....
  Gdyby tą grabież zatrzymać to w Polsce zostały by setki miliardów zł...
  zasilające budżet... i umożliwiające redukcję dług oraz programy prospołeczne .

  Wczoraj słyszałem że PIS kupuje fabrykę mieszkań u chińczyków.
  (Gierek pobudował dziesiątki takich fabryk)
  To oznacza że ruszy budownictwa mieszkaniowe... a budowlanka to zawsze było koło zamachowe dla gospodarki..

  PIS robi w gospodarce bardzo wiele dobrych dla Polski rzeczy...
  Dlatego nie wolno po raz drugi rozwalać kolejnej szansy dla Polski na rozwój.
  (raz już rozwalono gigantyczne reformy Gierka to był wielki historyczny błąd solidaruchów i wielkie zwycięstwo obecnych kolonizatorów Polski).
  Kolonizator nigdy nie jest przyjacielem skolonizowanego narodu to grabieżca... i tak trzeba go traktować...wypędzić jeżeli nie daje krajowi korzyści albo ucywilizować (podatkowo lub udziałowo) tak by korzyści odnosiła Polska...
  bo w Polsce najważniejszy jest POLSKI interes.

  Czego totalna opozycja a raczej wroga narodowi V kolumna "zagranicznych przyjaciół") nie chce zrozumieć... dla nich w Polsce najważniejszy jest interes zagranicy..
 • @demonkracja 08:14:53
  Menora stała... ale to było 30 lat temu...
  Niektórzy otrzeźwieli od tego czasu pod wpływem traumatycznej wolności na zmywakach.
  i choć wtedy im menora nie przeszkadzała to dzisiaj przeszkadza .. choć muszą nadal ją tolerować ...bo taki mamy realny układ sił.

  Ten układ się zmienia na naszych oczach... globalna mafią już nikogo nie podbija (nie wyzwala)...brak sił... jeszcze chwila a zacznie się cofać bo nie będzie jej stać na utrzymanie zdobyczy (Irak, Afganistan...Ukraina, Gruzja...)
  Potem przyjdzie Kosowo, pribałtyki....
  a potem szok... Europa zacznie się uwalniać od globalnej mafii...
  jest ogromny już widoczny potencjał na uwolnienie.. Włochy, Francja, Grecja...Niemcy... a jak Niemcy i Francja to praktycznie cała UE.

  i wtedy na końcu Polska ... a Błaszczak ucieknie przez Zaleszczyki do Izraela.
 • @Oscar 08:21:05
  Chłop zaczadział.

  Dzisiaj nie można znaleźć pracy w wymiarze 8h za 2000 netto i opłaconym ZUS'em. Nie to że tej nie ma. Ona jest i nawet nabór do niej jest. Na takie ogłoszenie z OLXa po pół godzinie jest 30.000 wejść!
  Jutro nie będzie można znaleźć pracy za 3000zł netto o pojutrze za 4000zł netto. Ale jak to się dzieje że ludzie zdychają w kolejkach do lekarza (mających długość do 3lat) a nie na ulicach?
  To proste, po pierwsze: praca jest, ale trzeba dać z siebie więcej: 10h na budowie, lub 12h w innej rodzaju pracy.
  Osobiście byłem u pracodawcy. Praca kierowcy, no więc wiadomo jak pracuje kierowca. Jeździ. Tylko pan pracodawca lojalnie mnie uprzedził: popracować czasem trzeba 20h a nawet trochę dłużej. Musisz zgodzić się kogoś zabić (z zamiarem ewentualnym w/g nomenklatury prawniczej) może siebie? Może matkę z dziećmi?

  Wesołe jest życie staruszka. Wiedzę czerpie z TV, z seriali, powstają u niego wyobrażenia.
  Przecież Rysio z klanu kupił samochód i został taksówkarzem.
 • @Oscar 08:29:58
  A dokąd ucieknie prezes?
 • @Oracz 08:32:47
  Ty kolego też się mylisz. Opisujesz czasy kiedy był rynek pracodawcy. Po pierwsze to teraz pracownicy dyktują warunki, po drugie każdy myślący pracodawca wie że praca powyżej 10 godzin skutkuje marną wydajnością, a idiotami nie są i za stanie raczej nie będą płacić. I jeszcze jedno powoli wracamy do czasów PRL, czy się stoi czy się leży dniówka się należy. Jeszcze trochę a w usługach będą pracować tylko dziadki 50+ i mimo już marnej wydajności są dużo lepszymi pracownikami niż ci młodzi którzy przez ten PRL-bis są już zdeprawowani. Myślą że za pracowanie jedną ręką ( bo w drugiej trzyma telefon) pracodawca zapłaci im stawkę narzuconą przez tych rządzących komuchów. Z tego co obserwuję w swojej branży to szykują się plajty i to nie ze względu na brak pracowników (chociaż jest to problem) tylko na brak zamówień, bo wbrew zapewnień tych komuchów i reżymowej TVP koniunktura i finansowanie nowych inwestycji praktycznie jest zerowe. Jeżeli jeszcze UE zweryfikuje dotacje do rolnictwa to będzie wysyp bankructw i zamykania firm. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile firm usługowych, instalacyjnych, elektronicznych, itp. jest powiązanych z rolnictwem i ogrodnictwem. Już zaczynają mówić że polskiego ogrodnictwa nie zniszczył Hitler, Stalin i PRL, ale wolnej Polsce chyba się uda.
 • @marek500 09:31:11
  Kolego! Rynek pracownika to jest dla specjalistów, programistów, ludzi którzy umiejętnościami wykraczają poza możliwości polskich szkół!
  To ty znalazłeś robotę w czasach gdy jeszcze wszystko jako-tako prosperowało. I masz klapki na oczach!
  ,,Rynek pracownika". Toż to najbardziej toporna propaganda!
  Już nie wspominając o takich duperelach jak łapówka od PO-PiSu by pracodawcy faworyzowali Ukraińców kosztem autochtonów.
  3 lata temu usłyszałem 8 zł na godzinę, na dwie umowy zlecenie (bo bez ZUS), a jak się nie podoba to szukaj wiatru w polu!
  18000 sklepów padło w samym tylko 2018r!
 • @Oracz 09:40:07
  Nie wiem jakie masz zapatrywania i umiejętności, ale w mojej branży (prace monterskie, proste prace ślusarskie, umiejętność posługiwania się elektronarzędziami), wśród znajomych firm nikt nie płaci mniej niż 16-20 zł/ h na rękę +wikt i opierunek (praca w delegacjach) + dojazdy. I jeszcze jedno od umowy zlecenia podatek i ZUS też się płaci. Co do Ukraińców to w większości znanych mi firm zatrudniają, bo to jedyny bat na polskich pracowników. Znam przypadki kiedy w w najgorętszym okresie cała załoga się zmówiła i porzuciła pracę (fakt że później większość wróciła i choć na gorszych warunkach to jednak im się opłacało) . Nie wiem czy wiesz ale dzisiejsze umowy obwarowane są karami za niedotrzymanie terminu. Nie znam warunków w zakładach kiedy praca jest ciągła, na miejscu, na konkretnym stanowisku, ale kuzyn, frezer, tokarz z 40 letnim doświadczeniem nie schodzi z 7 tyś miesięcznie.
 • @Oscar 08:21:05
  O PKB napisałem m.in. tutaj: http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=166&p=4840#p4840

  Więcej: http://wolnyswiat.pl/11bh5.html

  PS
  Można mieć największy wzrost PKB wszech czasów produkując miliony ton trucizn: nikotynowej, alkoholowej, żywnościowej, lekowej...
  Produkując miliony samochodów (które będą przez ponad 90 procent czasu stać, zajmując miejsce)...
  Budując miliony kościołów...
  Produkując miliony trumien ze złota wysadzanych diamentami...
  Tworząc miliony cmentarzy...
  Itp., itd...
  Na to wszystko można się zadłużyć...

  Jest 2-ch ludzi. Każdy z nich zarobi po 1-dnym milionie złotych. Ale jeden weźmie kredyt w wysokości 1 mln zł i będzie miał do spłacenia 2 mln odsetek. Czyli zarobi 1-den milion, spłaci nim połowę odsetek, a drugą połowę odsetek spłaci 1-dnym milionem z pożyczki. Z czego odda pożyczony 1-den milion zł?
  Ile wyda ten, który nie wziął pożyczki?
  Ile wyda ten, który wziął pożyczkę (oddał wszystko to, co zarobił i pożyczył i jeszcze musi oddać 1-den milion samej pożyczki)?

  Za zadłużanie powinno się natychmiast wieszać!!!


  Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:
  - spłaszczeniem zróżnicowania wielkości wynagrodzeń za pracę - czy się stoi czy się leży, czy uczciwie, wydajnie pracuje, czy ma czy nie kwalifikacje, to tyle samo się należy (więc po co się wysilać...),
  - podwyżką cen usług i produktów (by pracodawcy mieli z czego płacić wysokie pensje),
  - wymanewrowywaniem systemu podatkowego (albo będę oszukiwać i może przetrwam, albo zbankrutuję),
  - bankructwem firm (bo nie są cenowo konkurencyjne wobec zagranicznych, spada liczba zamówień drogich usług, towarów),
  - jest niewielu chętnych do zakładania firmy,
  - wzrasta bezrobocie,
  - wzrasta liczba wyjeżdżających za granicę,
  - wzrasta przestępczość,
  - wzrasta liczba pobierających zasiłki.
 • @Oracz 08:32:47
  Solidaruchy razem z zagranicznymi grabieżcami pracowali nad Polską 30 lat (od 89r a nawet wcześniej organizując masowe strajki i embargo na Polskę).

  Sądzisz że ten cały "dorobek" solidaruchów można zmienić w ciągu 4 lat ?
  Jak tak sądzisz (a tak sugerujesz) to nie jesteś poważny...albo poważnie zapóźniony.

  Aby skrócić kolejki trzeba zreorganizować służbę zdrowia i wrzucić tam jeszcze z 2% PKB... ale najpierw trzeba pobudować ten PKB, podnieść płace by lekarze i pielęgniarki nie uciekali zagranicę... wprowadzić prawo nakazujące uciekającym zagranicę lekarzom zwrot kosztów wykształcenia.
  Wykształcenie darmowe w Polsce to ma być inwestycja państwa w Polskę a nie w emigranta...

  Podniesienie pensji i likwidacja bezrobocia tworzy rynek pracownika a nie rynek pracodawcy. To pracodawcy mają się starać o pracownika (oferując dobre warunki) a nie pracownik żebrać o szansę przeżycia na pensji minimalnej u pracodawcy...

  PIS tworzy takie warunki na rynku pracy poprzez zwiększenie popytu na rynku na towary (więcej kasy u ludzi) to trzeba więcej ludzi to zaspokojenia tych większych potrzeb ludzi.

  PIS idzie dobrą drogą... 4 lata to za mało by zobaczyć wielkie zmiany..
  Gierek potrzebował 10 lat i robił to na kredyt...
  PIS nie robi tego na kredyt (nie zwiększa zadłużenia) czyli musi to robić wolniej ale bezpieczniej bo lichwiarz go nie utopi jak Gierka (zachód zażądał od Gierka zwrotu pożyczek przed ustalonymi terminami).. .

  PIS jest pierwszym rządem który realizuje pro Polski program gospodarczy i społeczny.
  SLD Millera i Oleksego też próbowało ... ale solidaruchy razem z Kwaśniewskim nie pozwolili...
  a PISowi teraz ktoś pozwolił... i nie jest to UE bo PO nadal razem z UE nie pozwala PISowi realizować reform.
 • @Oracz 08:32:47
  Oracz napisz wprost że za PO było znacznie lepiej...że PO budowało Polskę ...
  .. tu pewnie wymienisz autostrady budowane na okoliczność mundialu...
  za pieniądze UE .. a PO zajmowało się wyłącznie rozkradaniem tych pieniędzy do swoich..(kontrakty dla firm jednoosobowych które podnajmowały wykonawców a potem znikały.. z kasą a wykonawcy zostawali na lodzie).

  Masz jakiś pozytywny program dla Polski takie realny ..?
  napisz może kogoś zainspirujesz...
  bo jak na razie kraczesz tylko jak wszystkie nieudaczniki...
 • @Oracz 09:40:07
  Popatrz na statystki bezrobocia ile było kiedyś a ile jest teraz ...
  i nie pieprze że kiedyś wszystko było normalne...
  z bezrobociem ponad 10% nic nie jest normalne poza wyzyskiem pracowniczym.
 • @Redaktor1966 10:53:28
  "
  Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:
  "....

  To co na zachodzie mają gigantycznie zbyt wysoką płacę ?
  a widzisz na zachodzie te skutki o których piszesz ?

  Spróbuj napisać dlaczego na zachodzie jest inaczej...
  i dlaczego w Polsce tak być nie może...

  to bardzo ważny temat... czekam na wyjaśnienia.
 • @Oscar 11:03:52
  https://www.money.pl/gospodarka/handel-zagraniczny-niemiec-eksport-i-import-spada-mocniej-od-prognoz-6368076195800705a.html | 08.04.2019
  Bilans handlu zagranicznego Niemiec wyniósł w lutym 18,7 mld euro. O taką kwotę nasi zachodni sąsiedzi więcej sprzedali towarów za granicę niż ich sprowadzili.

  https://www.paih.gov.pl/polska_w_liczbach/gospodarka# |
  W 2018 r. po raz kolejny, obroty towarowe handlu zagranicznego osiągnęły rekordowo wysoką wartość. Eksport wyniósł 221 mld EUR i był wyższy o 7% (r/r), a import wyniósł blisko 226,1 mld EUR, tj. poziom wyższy o 9,7%.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/glowni-partnerzy-handlowi-polski-import-i-eksport/zvb80pr /PAP | 11 cze 2019
  Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował, że deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego Polski w okresie styczeń-kwiecień 2019 r. wyniósł 0,2 mld euro.

  [Czyli za większą kwotę sprowadzamy niż wysyłamy, czyli wydajemy na kredyt... A teraz koszty polskich usług, polskiej pracy mają wzrosnąć... - red.]
 • @marek500 10:21:59
  Pracy dla tokarzy i frezerów od dawna nie ma. Skąd wiem? Bo m.in posiadam w tym kierunku wykształcenie. Oczywiście że nie znaczy to że ktoś tam nie pracuje jako tokarz, nawet za nieprawdopodobną kwotę 7k zł miesięcznie.
  Druga sprawa: gdybym miał jeździć w delegację by montować rury pod sufitami to rzeczywiście może by praca była, jak mówisz. Ale ja mam lęk wysokości. A poza tym jak już mam gdzieś jeździć, to wolę pojechać raz a dobrze.
  Np mnie pracodawca nie tak dawno ogłosił że zmienia lokalizację firmy i musiałbym zarezerwować ok 3 godzin na dojazd do pracy i ok 2-2.5 na powrót. Sam zasugerował że w tej sytuacji chyba to nie będzie dla mnie. Trudno, pech. Gdy jednak na drugi dzień wręczyłem mu wypowiedzenie to facet mało nie zemdlał. Bo to dopiero za 2 miesiące, a tu Saturnalia (wigilia - prezenty), ruch się zwiększy. Więc powiedział mi że on nie podpisze mi wypowiedzenia. Na to ja mu: wyśle to pocztą jako polecony z potwierdzeniem odbioru i sam to odbiorę. To jest rynek pracownika.
  Ja wiem że każdy kto urabia sobie ręce, spędza w drodze do pracy całe godziny, już niczego nie potrzebuje poza nadzieją że sprawy idą w dobrym kierunku. Psychologia. Ktoś tam ma podobno 7k zł jako tokarz, ktoś tam itd.
  Właśnie to efekty syndromu sztokholmskiego. Ja natomiast mam nieprawidłową osobowość i na mnie syndrom ów nie działa. Ja stawiam bierny opór.
 • @Redaktor1966 10:53:28
  I wszystko w temacie. Dla mnie największym złem jakie Polsce wyrządziło PRL to było rozpasanie pracowników. W zakładzie w którym pracowałem po upadku PRL z 4 pięter zostało 1, a produkcja została na tym samym poziomie. Teraz chcą zrobić powtórkę z rozrywki. Znów trzeba będzie tylko za obecność w pracy płacić minimalną, a z autopsji wiem że wielu za swoje zaangażowanie i umiejętności nie zasługują nawet na 5 zł/h. Najgorsze to to że ci dobrzy też zaczną kłaść lachę, jak zobaczą że tamci za obijanie i tak dostają ze 2 tyś.
 • @Redaktor1966 11:15:44
  Słuszne jest że nadwyżka eksportu wzbogaca zasoby kraju.. po warunkiem że zyski z eksportu odkładają się w kraju.
  Podobnie z importem też jest potrzebny pd warunkiem że zyski z importu odkładają się w kraju...(w formie zysków pracodawców oraz u pracowników w formie płac).
  Polska ma też potężny eksport (np VW, Toyot...i innych koncernów produkujących w Polsce ) ale zyski z tej produkcji słabo się w Polsce odkładają... (tylko w części płac taniej siły roboczej)
  Wyższe płace to więcej się odłoży w Polsce (bo ceny światowe przecież nie wzrosną). Widać że trzeba repolonizować Polską gospodarkę (udziały firmach zagranicznych) i podnosić płace pracownikom koncernów..by koncerny więcej zysków zostawiały w Polsce.

  i PIS tak kombinuje .. i ma pod górkę bo koncerny głównie z UE tego bardzo nie chcą .. a PO jest spiera w UE...
  Koncerny rozumiem nie chcą oddawać zagrabionych Polakom zysków ale PO ?... to czysta zdrada narodowa to gra na rzecz zagranicznych koncernów.

  Zastanów się dlaczego w Niemieckim Hipermarkecie ekspedientka zarabia
  kilka razy więcej niż w Polskim..(niemiecki pracodawca dopłaca .. z czego ?)
  a ceny w hipermarketach w Niemczech są takie same lub niższe niż w Polsce .. a jakość produktów wyższa... a obroty takie same (Niemcy żrą tyle samo co Polacy no może trochę lepsze żarcie).
 • @Oscar 11:03:52
  Zachód spada z innego pułapu. My też spadamy. Np kierowca zatrudniony na samozatrudnieniu , własnym samochodem dostawczym dla firmy kurierskiej wyrabiał do 10k zł miesięcznie (ówczesnych 10k zł, to wiele więcej niż dziś). To kiedyś. Teraz będzie się cieszył jak zarobi 4k zł.

  Na Zachodzie zaś powstała klasa: ,,1000 euro".
  Praca za 1000 euro lub zbliżona, bez perspektyw wzrostu, czy awansu. Wygląda to na to że USA czy Zachód też miał swoje prpsperiti tylko dlatego, żeby ludzie żyjący w ,,komunizmie" którego nie było, żeby też tak chcieli. Ale jak już ,,komuna" upadla, to macherzy stwierdzili że to nie higienicznie dla nich, gdy ludzie sobie żyją jak ludzie. I wszystko się zrównuje - ,,zrównoważony rozwój". Jak Matołusz przytuli (m.in od kościółka) 70 baniek, to dla równowagi ktoś tam powninien zdechnąć z głodu i braku perspektyw. I zdychają. Bo czemu w Polsce liczba samobójstw to dwukrotność liczby ofiar wypadków drogowych? Dlaczego ,,ustawodawca" walczy z wypadkami drogowymi kupując policji bardzo drogie i bardzo szybkie samochody, a o samobójców nikt nie dba?
  Nie dba ten, który przyszłym samobójcom udzielał kredytów w złotówkach rozliczanych we frankach szwajcarskich. Zrównoważony Mateusz.
 • @Oscar 11:03:52
  Jedź tam i żyj tam normalnie jak tubylcy. Chodź tam do fryzjera, do dentysty, naprawiaj samochód w tamtych warsztatach, jedz normalne żarcie, a nie z tanich knajp czy dyskontów itd. U nas pensje są niższe, ale normalne życie jest też dużo tańsze. Chociaż tam jest normalnie, a u nas to sen wariata.
 • @Oracz 11:38:23
  "
  Ale jak już ,,komuna" upadla, to macherzy stwierdzili że to nie higienicznie dla nich, gdy ludzie sobie żyją jak ludzie.
  "
  To jest prawda.. dobrobyt na zachodzie był wymuszony konkurencją krajów "komunistycznych". czyli był tylko pokazówką w celu zniszczenia konkurenta ideologicznego... i to się udało.

  Fundamentem tego dobrobytu była globalna grabież zasobów.
  Teraz i grabież się kończy (dekolonizacja) no i zachód wpada w długi...
  gigantyczne długi.

  Zachód to globalni grabieżcy taką mają "tradycję narodową" i jest to wielowiekowa tradycja... i tak trzeba ich traktować..
  a nie jak solidaruchy otwierać grabieżcom drzwi na oścież...
  grabieżca takie okazje natychmiast wykorzystuje...

  A powinno być jak w Chinach ... wpuszczamy was (grabieżcy) ale na naszych zasadach.. wy zarobicie ale i my musimy na tym zarobić...
  i kontrola jest po naszej stronie bo to nasz kraj..
  .. a zdrajców zdradzających interesy naszego kraju rozstrzeliwujemy...
  po udowodnieniu winy...

  I tak to powinno wyglądać...
  Kogo powinno się rozstrzelać za zdradę interesów naszego kraju to już sami sobie wypiszcie.
  Spróbujcie sobie wyobrazić scenę polityczną bez "rozstrzelanych"

  Było by znacznie więcej Polski w Polsce.
 • @marek500 11:43:30
  Usługi to i u nas w Polsce wzrosną gdy wzrosną płace.
  Wzrosną też ceny nieruchomości...
  bo tego nie da się zaimportować...
  natomiast ceny żywności RTV, AGD, samochodów...innych produktów masowych się nie zmienią bo je zawsze można zaimportować lub zwiększyć lokalna produkcję.

  Zmieni się struktura wydatków koszyka) w kierunku takiej jak na zachodzie
  ale inflacja się nie zmieni bo usługi to tylko niewielka część wydatków
  a inflacja i tak jest na dnie..

  Możemy podnieść płace do ok 0,7 płacy na zachodzie...płynnie, w ciągu kilku lat by nie było szoku na rynku.
  I PIS taki program głosi.
  Ja to popieram...

  Oczywiście jak wszystko i to można spieprzyć...
  ale program popieram... spieprzania programu nie będę popierał ...
  a jego ulepszanie tak.
 • Taaaka sprawa...czy to możliwe .emeryci ratują polskie finanse!
  https://forumemjot.wordpress.com/2019/09/23/ujawniamy-prawdopodobnie-najwieksza-afere-finansowa-po-1989-r/
 • @Oscar 11:57:33
  Tylko PiS jako komunistyczna partia nie bierze pod uwagę zachowań ludzkich, oni myślą że ludziom odgórnie nakaże się mieć europejską wydajność to oni tak postąpią. Na zachodzie do tego poziomu dochodzili dziesiątki lat, nie zapominajmy też że po II wś na te kraje zachodnie zasuwały miliony kolorowych w ich koloniach. My startowaliśmy od zera, oni nawet po upadku kolonializmu stali o niebo wyżej od nas. Tak czy owak bez tych ,,dobrodziejstw PiS'' prędzej czy później poziom płac w Europie będzie porównywalny. Nie wiem tylko czy Polacy będą z tego zadowoleni. My praktycznie jesteśmy europejską montownią i najemną siłą roboczą, i poziom płac będzie taki jaki mają monterzy, ale koszty życia jak średnia europejska. Oczywiście politycy tym się nie przejmują, jedno posiedzenie sejmu i diety można podnieść nawet o 100%.
 • @Oracz 11:24:52
  Nie będę się kłócił, każdy ma swoje doświadczenia. Są tokarze i tokarze fachowcy. Kiedyś takich kształcili. Oni potrafią ustawić maszynę , naostrzyć nóż, umieją czytać rysunki techniczne. Masz rację u tego kuzyna też są tokarze którzy zarabiają połowę tego co on, ale oni obsługują maszyny cyfrowe, czyli praktycznie są do włożenie półfabrykatu i wyjęcia gotowej części. Co do zapotrzebowania na fachowców, to gwarantuję ci że pracę znajdziesz za godziwe pieniądze bez problemów. Mam paru znajomych w tej dziedzinie i każdy z nich mówi że jak by chciał to by mógł robić 24/24 godziny i jeszcze by się nie wyrabiał ze zleceniami. No ale to są już wiekowi pracownicy, często już tuż przed emeryturą, więc tylko się poduczyć i na ich miejsce bez problemu można wskoczyć.
 • @Oscar 08:29:58....To oznacza że ruszy budownictwa mieszkaniowe... a budowlanka to zawsze było koło zamachowe dla gospodarki..
  To prawda, ale nie w kraju którego ludność wymiera.
  Chyba , że ma Pan na myśli domy starców lub obiekty do spalania zwłok.
 • @Oscar 08:21:05
  PiS niczego nie zatrzymał i tylko frajer może wierzyc ich zapewnieniom. Ale skoro ty, za 13 emeryturę się sprzedałeś i poszedłeś na służbe służby mafii żydowskiej? Tani zdrajca z Ciebie
 • @Oracz 09:40:07
  Dla specjalistów tak. Ale specjalistą jest też fryzjer, murarz, mechanik. I dobrzyfahcowcy sobie radzą. Mimo niszczenia szkoły przez PIPiSm(który wtedy występował jako AWS-UW)
 • @Oscar 11:03:52
  Ty nie masz pojęcia o ekonomii. Podwyżka administracyjna do 4000 to wyższe ceny?
 • @Oracz 11:24:52
  To nie wiem gdzie mieszkasz. U mnie tokarze sobie radzą znakomicie. Frezerzy również. I odelwnicy
 • @marek500 12:13:04
  Wydajność zależy od organizacji pracy u pracodawcy...
  PIS nie włazi w organizację pracy w prywatnych firmach.

  Pytanie podstawowe to komu ma państwo służyć...
  Sobie, prywatnym wyzyskiwaczom, klerowi, międzynarodowemu żydowi czy narodowi.
  Są jak widać różne koncepcje państwa...
  PO chce służyć sobie (celebrytom) oraz bogatym wyzyskiwaczom.
  Wyzyskiwacze duzi i mali krzyczą że państwo powinno im służyć czyli ich wspierać...
  Kler krzyczy że państwo musi być katolickie i to jest najważniejsze .. czyli ma służyć klerowi.
  Międzynarodowy żyd krzyczy że państwo ma być otarte na międzynarodowego żyda... czyli ma służyć międzynarodowemu żydowi.
  A Naród się domaga by państwo służyło Narodowi.

  Przy czym za Naród przebierają się wszyscy...
  i wyzyskiwacz, i międzynarodowy żyd i kler...

  A Naród to 95% Narodu a reszta to wyzyskiwacze, międzynarodowe żydy i kler.
  Problem w tym że Naród nie posiada mediów a te posiadają wyzyskiwacze (oligarchia), międzynarodowy żyd, i kler...
  Przy czym wielcy wyzyskiwacze i międzynarodowy żyd są w pewnym zakresie tożsame... a za JPII i kler był tożsamy z międzynarodowym żydem. (pod pojęciem międzynarodowego żyda rozumiem globalną mafię żydowską).

  Jak widać układ sił jest nierówny... narodu jest duuużo więcej niż pozostałych "graczy" ...
  Problem w tym że Naród nie posiada swoich mediów a więc nie ma głosu w tej dyskusji...
  Jedyny głos narodu to internet albo protesty uliczne...
  ale i ten głos narodu jest często "organizowany" przez pozostałych w istocie wrogów Narodu (wyzyskiwacze, międzynarodowy żyd i kler).

  Do demokracji dojdziemy jak głosy wszystkich graczy będą proporcjonalne do ich siły a siła jest narodzie .. (u wyzyskiwaczy jest kasa, u międzynarodowego żyda jest kasa a kler ma władzę na duszami pożytecznych idiotów).
 • @Zbigniew Jacniacki 13:19:32
  Dziękuję za b. trafny komentarz.
  Tutaj więcej w temacie:
  O TZW. BUDOWIE NOWYCH MIESZKAŃ...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=205
 • @trojanka 12:06:03
  Kolejny raz dziękuję za adekwatny temat (dodałem)!
 • @Oscar 14:14:44
  Bzdura. PiS wchodzi w firmę i dali dodatkowe uprawnienia skarbówce. A to może zabić mała firmę. Ale co się dziwić. PiS reprezentuję wielkie korporacje i mafię żydowską oraz nierobów zasiłkowych
 • @Wican 14:01:31
  a gdzie tak napisałem ?
  Napisałem że podwyżka płacy minimalnej w usługach to wyższe ceny usług.
  W usługach koszty pracy są największym składnikiem kosztów.
  W handlu największym składnikiem kosztów jest koszt towaru...
  a koszty towarów się nie zmienią bo mamy rynek wspólny z UE a nie wyizolowany embargiem jak w PRLu.
 • @Wican 14:26:56
  Kogo PIS reprezentuje to nie wiemy...
  pewnie obaj się zdziwimy gdy wszyscy zdejmą maski.
  Dzisiaj wszyscy chodzą w maskach.
  Takie czasy... mafia pilnuje by nikt nie deklarujący jej swojego poddaństwa nie przeżył.
 • @Oscar 14:14:44
  Bardzo często krytykujesz "solidaruchów" za doprowadzenie do zniszczenia Polski.
  Z drugiej strony wspierasz PiS-owskich "solidaruchów" .
  Krytykujesz KK a jednocześnie wspierasz PiS który wzmacnia KK.
  Tobie ta 13-ka przewróciła kompletnie w głowie.
  Tych tzw. "solidaruchów" można jeszcze jakoś zrozumieć; w tamtych latach świat był czarno-biały i był bardzo ograniczony dostęp do informacji.
  Dzisiaj jest już jednak dużo łatwiej pomimo, że PiS-iory w 100% kontrolują PAŃSTWOWĄ TV. Można jeszcze znaleźć niezależne od władzy media i próbować zrozumieć naszą sytuację.
  Wiesz co jest tragikomiczne w tej sytuacji?
  Z pewnością będziesz jeszcze świadkiem zapaści państwa PiS i ciekawe jak to wtedy będziesz sobie tłumaczył?
  "Solidaruchy" były naiwne?
  To kim Ty jesteś dzisiaj?
 • Co ma wpływ na konkurencyjność firm, wysokość płac:
  M.in. obciążenia podatkowe i inne koszty pracy.
  A co do podatków, to równie ważne jest, na co są przeznaczane te pieniądze.
  Na biurokrację (50 mld zł rocznie na urzędników), na Sejm (W nadchodzącym roku każdy dzień utrzymania Sejmu będzie kosztować Polaków 1,6 mln zł – podaje "Fakt". Łącznie to 575,6 mln zł, czyli o ponad 50 mln zł więcej niż w 2018 roku. Dla porównania jeszcze 2010 roku budżet Sejmu wynosił 359,8 mln zł), dla kleru (ponad 12 mld zł rocznie). Itp...
  Czy na pożyteczne inwestycje.
  Efektywne kształcenie i wykorzystywanie potencjału obywateli (ja np. całe życie wykonuję pracę fizyczną (mam wykształcenie podstawowe). Moje zgłoszenia w Urzędzie Patentowym http://wolnyswiat.pl/25.html
  Wkrótce skończą mi się pieniądze, które zarobiłem przez sezon (głód i nędza, to dla mnie nic nowego...). Stan wpłat od 2000 r.: http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=238 ).
  Energooszczędność, materiałooszczędność, minimalne czy b. absorbujące zajmowanie się formalnościami związanymi z działalnością gospodarczą, efektywność, wydajność, koszty środowiskowe/wydatki na ratowanie środowiska, przyrody, klimatu, na lecznictwo, renty.
 • @Robik 14:52:51
  Masz rację Robik...
  Krytykuję solidaruchów za przeszłość ... to oni zbudowali taką Polskę jaką mamy (kolonie globalnej mafii) i to oni pozwolili na zniszczenie dorobku PRLu.

  Popieram PIS DZISIAJ... bo prowadzi politykę wewnętrzna taką jaką moim zdaniem powinno się prowadzić w Polsce.
  Gdyby PO realizowało podobną politykę poparłbym i PO...

  Niestety PIS w polityce zagranicznej i historycznej robi rzeczy bardzo złe.. i tego nie popieram...

  Ja nie mam ocen zero jedynkowych .. ale oceniam osobno różne aspekty..obiektu...

  PIS jak kobieta... ma matczyne (względem narodu) uczucia ale wredny charakter i jest jak na kobietę zbyt "tradycyjna".
 • @Oscar 15:04:28
  Oj naiwny, naiwny...
 • @Oscar 14:46:52
  Wiemy. Kogo zwolnili z podatków? Amerykańskich gigantów. Komu dopłacają do interesu? Mercedesowi i JP Morgan. Maski już dawno opadły.
  A koszty towarów już się zmieniają. Ty chyba sam zakupów nie robisz. ja już zaczynam zbierac paragony i porównuje.
  A w handlu? jak w Biedronce będzie 4000 to szefowie wrzucą to na klientów. A małe firemki, typowo polskie, upadna. Ty popierasz obcy kapitał a nie małe firmy narodowe. Bo głosowanie na PiS niesie określone skutki praktyczne.
  I co ma UE do cen? Koszty towarów mogą się zwiększyć, bo skoro pracownik więcej zarobi to szef musi na kimś odrobić. Odrobi na klientach. ja rzadko kupuję w marketach, wolę polskie sklepiki, gdzie właściciel jest moim partnerem..
  Prowadziłeś kiedyś własną firmę? jakąkoliwek. Pójdą ceny żywności, pójdą ceny mateiraiłów budowlanych i dzięki takim jak ty, to Polacy będą mieli jeszcze trudniej z zakupem mieszkań
 • @Robik 14:52:51
  Dokładnie. Nie chcę być wulgarny, ale ja wiem jak nazywa się takich, którzy się sprzedali. Do tego tanio. Za 13 emeryturę, to ile będzie na miesiąc? Tanią jak na prostytucję.
 • @Oscar 15:04:28
  Sprzedałeś się i tyle. Jakie ma znaczenie kto korumpuje? A potem choćby potop. Oscar ma 13 emeryturę, a reszta niech zrzuca się na Eskimosów.
 • @Robik 15:08:35
  Czy naiwny? Na pewno sprzedajny
 • Moje "zarobki"/wydatki od 2000 r. już P. znają... Mój potencjał, wkład, poziom także
  A teraz inne przykłady...
  Opłacani przez P. dziennikarze
  "Podobną kwotę w TVN przed laty otrzymywał Tomasz Lis. Gdy został zwolniony, to sąd przyznał mu odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznej pensji – 240 tys. zł. Skoro ponad dekadę temu zarabiał majątek, to trudno uwierzyć, aby teraz jego pensja była niższa. Trochę "gorzej" płaci Telewizja Publiczna. Główny prowadzący "Wiadomości" Piotr Kraśko miesięcznie wzbogaca się o 50 tys. zł."

  Opłacani przez P. posłowie
  "Podstawowe źródła dochodu posła na Sejm RP stanowią uposażenie i dieta poselska, które łącznie wynoszą ok. 10 tys. brutto. Poza nimi posłowie otrzymują dodatki funkcyjne oraz ryczał na prowadzenie biura."

  Opłacany przez P. Jarosław Kaczyński
  "Na nagraniu mówi między innymi o procentach od inwestycji wartej 1,3 mld zł, zastanawia się, jak zapłacić faktury, by nie były kojarzone z jego osobą, prowadzi negocjacje.
  Oprócz pensji poselskiej (ok. 147 tys. złotych rocznie) i diety (prawie 39 tys. 676 zł) doszła emerytura ZUS. W 2017 roku z tego tytułu Kaczyński dostał 38 tys. 255 złotych."

  Opłacany przez P. Donald Tusk
  "1,29 mln euro - tyle mógł zarobić Donald Tusk przez trzy lata kierowania Radą Europejską."

  Co się bardziej opłaca - służyć czy szkodzić...
 • @Wican 15:30:30
  PIS nie ma całkiem wolnej ręki..PIS jak wszyscy ma jaja w mafijnych obcęgach... nie wszytko mu wolno... musi być "miły" iść na współpracę...
  takie czasy.
  PO też szło na współpracę nie mając niczego do zaoferowania Polakom (poza swoim szwagrom).

  mamy odmienne zdania ...
  czas pokaże....

  Jak musisz to głosuj na PO .będzie lepiej... "szwagrom"."nadzwyczajnej kaście".
  Przydało by się SLD (Millera nie Kwaśniewskiego) w sejmie...
  Konfederacja to kilku gwiazdorów każdy z innej bajki...
  .. i nie wiadomo który z której ...
 • @Wican 15:32:53
  Mi ta 13 emerytura wisi.. ma dosyć kasy na życie.
  .. ale wiem że nie zwisa ta 13 emerytura większości emerytów... nie zwisa matkom 500+, nie zwisa pracownikom podniesienie najniższej pensji..
  czyli ogólnie nie zwisa to 2/3 narodu Polskiego.

  i .. dodam że brzydko dyskutujecie .. insynuując takie rzeczy...
  za coś takiego należy się siarczysty policzek...

  Tutaj dyskutujemy a nie obrzucamy się insynuacjami.
 • @Oscar 16:19:39
  A ty mi niczego nie stręcz. Ja mam trochę szersze horyzonty niz tylko POPiS. Miller nas wprowadzał do ujni i chciał podatku liniowego.
  A Konfederacja to jedyna formacja, któa głośno mówi o roszczeniach żydowskich. I może dzięki tym pokrzykiwaniom, jeszcze calkiem nas nie oddali PiSiacy na służbę obcym.Chociaż, właściwie to oddali.
  PiS to obecnie największy szkodnik, jaki być może. Absolutne zło. Tak samo jak PO czy SLD.
  Jeżeli w sejmie nie będzie Konfederacji, to za 4 lata już będziemy na służbie u Icków i Mośków oficjalnie. I wielu nawet tego nie zauważy. A ci co zauważą, to zostaną "przekonani" aby nie podskakiwać. PiS oderza w polski mały biaznes, pormująć amerykańskie, niemieckie i żydowskie korporacje. Dobijają polskie górnictwo kupując węgiel w Rosji i Donbasie. A jednocześnie nie chcą ruskiego gazu, stręcząc nam dużo droższy amerykański. To jakaś aberracja umysłowa. Nowa popdstawa programowa dla szkół średnich z historii to promocja judaizmu
 • @Oscar 16:23:59
  Podniesienie najniższej pensji administracyjne oznacza zwyżkę cen. W tym prądu i wody. Ja wiem, że Polacy w swojej masie to ekonomiczni dyletanci.
  A skąd wziąłeś te 2/3 narodu polskiego? Na PiS głosuje może ze 20%, z czego część to rodziny, itd. A połowa Polaków ma ich gdzieś (i inne partie również). Czy ja coś insynuuje? Ja wyciągam wnioski. Ty zajadle atakujesz mafię żydowską i KK a jednocześnie głosujesz na partię, które jest najbardziej związana z mafią żydowską i z KK. Jak to nazwać? A policzek? Odradzalbym bez wyzwania na pojedynek. Ja trochę wyjazdów meczowych zaliczyłem. My policzków nie nadstawialiśmy. Ale mieliśmy szacunek za wyzwanie na pojedynek. Inna sprawa, że jesteś ode mnie starszy (i to chyba sporo), więc pojedynek byłby nierozsądny.
  Ja uważam, ze każdy głosujący na POPiS i LSD to zdrajca. Albo świadomy albo nieświadomy. Ale zdrajca. Mnie coraz bardziej cisną kontrolami, z tym że ja zaczynam pracę od 4-5 rano, a urzędasy jeszcze wtedy śpią. I całkiem mnie w ten sposób nie dobiją. Ale mój syn widzi co się dzieje. Teraz zaczął ostatnią klasę technikum. Zawsze w wakacje pracował u mnie, a teraz wybrał Holandię. Wie, że nie mogę mu zapałcić dużo więcej niż do tej pory bo wtedy mój towar byłby za drogi dla sklepów, z którymi współpracuję. I w końcu te sklepiki też padną. I wygra POPiS czyli rządy wielkich korporacji (w tym markety) i Polacy bez własności. Jako najemnicy. Nigdy nie myślałem o emigracji, a teraz mi to czasami po głowie krąży. W UE to w grę wchodzą tylko Włochy, Dania i Madera. A poza Unią? Może Rosja? Może Brazylia? Albo Australia? Fajna jest Nowa Zelandia i Kanada. Ale do Nowej Zelandii nie tak łatwo wjechać jak się nie jest turystą, a Kanada to państwo lewackie pokroju Szwecji. Wiecznie się kopał z reżimem nie będę. Poczekam aż dzieci pokończą szkoły (syn rok, a córka 4 LATA). PiS już chyba nawet Wody Polskie oddał Żydom
  Cóż, nie będę pachołkiem u Żydów i ich pomocników a Morawiecki do tego dąży, dobijając małe firmy i uniemożliwiając im rozwój.
 • @Oscar 16:23:59
  I jeszcze jedno. PiSdzielce ściągnęli obce wojska do pacyfikacji Polaków. Ja to nie jest zdradą, to co nią jest?
 • @Oscar 14:14:44
  ,,Pytanie podstawowe to komu ma państwo służyć...
  Sobie, prywatnym wyzyskiwaczom, klerowi, międzynarodowemu żydowi czy narodowi.'' Państwo czyli kto? Mamy system partyjny to partie rządzą, a więc powinny służyć narodowi. Sęk w tym że one służą wszystkim których wymieniłeś oprócz narodowi. No jeszcze można wyłączyć mały i średni biznes bo czym oni mogą wesprzeć taką partię, 500 czy 1000 zetów to mogą sobie wsadzić w buty. Duży wesprze każdą partię która jest przy władzy żeby mieć spokój. Oczywiście stawki też są odpowiednie. O reszcie twojego wpisu szkoda pisać, jesteś naiwny jak dziecko. Takie dylematy to mieli komisarze ludowi podczas rewolucji październikowej. I jeszcze jedno, piszesz o pracodawcach wyzyskiwacze, powiem ci to samo co na tym portalu nie raz czytałem. Załóż firmę i posmakuj tego chleba, gwarantuję ci że szybko będziesz miał odruch wymiotny na hasło : prywatny biznes w Polsce. To nie czasy 10-20 lat temu kiedy człowiek mógł śmiało patrzył w przyszłość.
 • @Wican 17:00:34
  "A skąd wziąłeś te 2/3 narodu polskiego?"
  napisałem przecież.. to Polska biedota...
  biedni emeryci, biedne rodziny z dziećmi i biedni pracownicy na najniższej krajowej lub na "śmieciówkach".
  Sam sobie policz ile ich jest w Polsce.... moim zdaniem ok 2/3 narodu Polskiego.

  Nie mówię że oni zagłosują na PIS (ich wybór) ale mówię że oni potrzebują tych reform które PIS robi.

  aaa ... do tego jeszcze zwykli rolnicy małorolni (nie kułacy)
 • @Wican 17:10:28
  Nie popieram obcych wojsk w Polsce...
  popieram tylko program gospodarczy...
  na razie te parę tysięcy Amerykanów nikomu krzywdy nie zrobi..
  czyli reformy i korzyści są realne...
  a zagrożenia stwarzane przez PIS potencjalne... a niektóre realne (cena gazu z USA).
  W co gra PIS nie wiemy do końca ... co jest intencją PIS a co tylko grą.. ?

  ...czas pokaże kto ma rację...
 • @Oscar 17:22:06
  Napisałeś 2/3, czyli nawet narodu nie znasz. Dalej sobie wymyślaj o tej biedocie.
 • @Oscar 17:26:42
  ... jeszcze większą zdradą jest ściągnięcie do Polski milionów Ukraińców..
  wszyscy widzimy jak dla Polski skończyło się ściągnięcie do Polski żydów przez Kazimierza Wielkiego.
  Ci Ukraińcy obniżają Polakom wysokość zarobków i odbierają pracę.

  Pracodawcy wolą Ukraińców bo są tańsi... co jednoznacznie definiuje "patriotyzm" tych pracodawców.

  Zatrudnianie tanich imigrantów to zdrada własnego Narodu (za pieniądze, za dodatkowe zyski).
  I trzeba mieć świadomość że duża część pracodawców jest gotowa na taką zdradę... i dlatego to są naturalni klienci PO.
 • @Oscar 17:26:42
  Na razie "parę tysięcy Amerykanów....". Hahhahahahahhaha. Załosny jesteś. W Skiwerzynie pobili stomatologa z synem i policja nic zrobić nie mogła, bo oni nie podlegają naszemu prawu. A ile wypadków mieli? Pokazujesz swoje zdradzieckie oblicze. Zbrojne ramię mafii żydowskiej w Polsce. A ty to popierasz. maski opadaja. Ci co najbardziej gardłują, często są zdrajcami. A poznaje się po czynach a nie słowach. Ja czlowieku mieszkam między Wędrzynem a Skwierzyną. Kupa Amerykanów, kupa też niemieckich żołdaków. Na dyskotekach rozrabiają. Gdybym był młodszy to by się z tymi patolami porządek zrobiło. Żołnierze sowieccy po miastach tak nie łazili i nie prowokowali.
  "Czas pokaże"?
  Franciszek Karpiński:
  "I myśmy byli jak naród długi,
  Kiedyś i Polak był Panem.
  Dziś prawie wszystko poszło na sługi,
  I ów Pan stał się poddanym".
  XVIII wiek się powtarza. Jako farsa, ale równie niebezpieczna
 • @Oscar 17:32:02
  "
  I trzeba mieć świadomość że duża część pracodawców jest gotowa na taką zdradę... i dlatego to są naturalni klienci PO.
  "
  i kto tu się sprzedaje za pieniądze .. za zyski ?
 • @Wican 17:32:30
  "zbrojne ramię mafii żydowskiej w Polsce. A ty to popierasz. maski opadają
  "
  a nie doczytałeś ę nie popieram ?
  przeczytaj jeszcze raz uważnie moją wypowiedź.
 • @Oscar 17:36:13
  Głosując na PiS, popierasz. Bo PiS to ekspozytura tej mafii. Nawet ustawy negocjują z Izraelem
 • @Oscar 17:34:03
  Jaka zdrada? Jak nie będzie srodków do życia, bo wszystko pójdzie na korporacje i zasilkowych nierobów, to kto zarobi na tych nierobów? Ja nie jestem polskim patriotą. Ja jestem patriotą swojego terenu i tylko ten teren bym bronił. Poza tym, jestem nacjonalistą. I widzę, ze obecne państwo jest antynarodowe. naród lepiej by się rozwijał poza III RyPy
 • @Wican 17:38:53
  Ni widzę lepszego wyjścia mimo oczywistych niepewności czy wręcz wad.

  Nie zamykam oczu na ryzyka...
 • @Oscar 17:41:47
  Ryzyko zbyt duże i zdrada pewna. Przecież PiS dopłaca mercedesowi, dopłaca JP Morgan, przepłaca za Jankeski szajs. Tu już nie ma wahania. To zdrajcy bo oni już pokazali co potrafią.
  I jeszcze truja Polaków, pozwalając na coraz większy import śmieci do Polski.
 • @Wican 17:45:15
  Jak nie będzie wojny i mafia upadnie to Polska będzie wygrana...
  a jak będzie wojna to i tak wszystko pójdzie w p..zdu
  jak mafia przetrwa .. to dalej będzie gnoić Polskę... może nawet odkręci reformy PIS rękoma PO (mafia to zwolennicy neoliberalizmu to ten daje mafii gigantyczną przewagę na rynku).

  Jak będzie nie wiemy .. ale trend jest widoczny ... mafia słabnie.
 • @Oscar 17:52:39
  Mafia Polske przy PiSie przejmuje i ma już tu siły zbrojne. Te kilka tysiaków żołdaków. Dlaczego to PiSdzielcy zwalniaja z podatków amerykańskich gigantów, a polskich przedsiębiorców gnoją? Dlaczego synkoiwe Morawera uczą sie w prywatnej żydowskiej szkole? Oni przy PiSach nas już faktycznie przejmują.
 • @Wican 17:58:27
  Wolałbyś "SS" w Polsce .. bo taka jest druga opcja.
  Trzecia to Banderowcy.. ci już tu są .. to sojusznik "SS"... ciągle podkreślaj`a sentymenty.
  Mamy paskudny układ dzięki solidaruchom PO PISu..
 • @Oscar 18:12:12
  Przecież to wszyscy wasale USraela. Mogą kozaczyć, bo za nimi stoją służby amerykańskie.
  Układ zły nie jest. Sojusz z Niemcami byłby racjonalniejszy. Z Rosją jeszcze bardziej. Oni nie chcą od nas 300 miliardów na wejście, nie mówiąc o najdroższym gazie na świecie i o jankesmim sprzęcie wojskowym
 • @Redaktor1966 15:33:49
  Witam.. : )
  DOBRE pytanie:
  Co się bardziej opłaca - służyć czy szkodzić... ?

  Profesja:polityk/politykier etc.... i w Polsce i na Swiecie wymaga od kandydatow TYLKO UMIEJETNOSCI - bycia BARDZO ELASTYCZNYM-po to aby sie odpowiednio zgiac w POL... sklonic ...wygiac grzbiet i nadstawic - WLASNE doopsko ... : )
  dla: osobistej-prywatnej wlasnej kariery & profitow!
  I polscy politykierzy wszyscy (prawie) sa WYGIMNASTKOWANI przez 30 pare lat...SLUZBY dla Wodza USA! - sa pragmatyczno-ELASTYCZNI... : )
  Wszyscy to widza i wiedza ze PROBLEM POLSKI - to BRAK CHARYZMATYCZNYCH przywodcow-politykow -PATRIOTOW!
  Za to : TCHORZOW...zlodziei...szabrownikow...szmalcownikow..prostytutek politycznych sprzedajnych...klamcow... oszustow.. mialkich cwaniaczkow... kundli na lancuchu niewolniczym etc. etc. JEST CI U NAS- w Polsce- dostatek !

  A wyrzucajac POLSKA KASE...w amerykanskie bloto - ONI przeciez SLUZA. SLUZA USA! czyli Swojemu Wodzowi i Przywodcy Najukochanszemu Narodu Polskiego !
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-polska-fundacja-narodowa-wyrzuca-miliony-dolarow-w-amerykanskie-bloto/9mnqpcy
  Jak Polska Fundacja Narodowa wyrzuca miliony dolarów w amerykańskie błoto

  Mowia...ze NIE ma w Polsce BEZROBOCIA juz...tak w Polsce sie polepszylo
  za ostatnie 30 lat...
  Owszem... nie ma BEZROBOCIA w Polsce bo :
  ---MILIONY POLAKOW - jest na...EMIGRACJI za chlebem za granicami Polski..
  --- w ta dziure -taniej sily roboczej w Polsce - wskoczylo ponad 2 MILIONY UKRAINCOW - bo oplaca im sie pracowac za : nawet 2 000 PLZL na miesiac -(bo jest korzystny przelicznik hrywni do zlotowki!)

  Ja emigrant ekonomiczny od kilkunastu lat w UK wrocilabym do Polski...nawet dzis... ale
  GDZIE DOSTANE PRACE-w Warszawie - abym mogla GODNIE ZYC-
  a NIE WEGETOWAC... ????

  Moja PROFESJA (na obczyznie- za chlebem) to
  PANI SPRZATACZKA - pracujaca za to gwarantowane minimum : £ ponad 8 per h
  czyli pracuje TU w UK - za ponad 40 zlotych za 1 h pracy mojej!
  Ceny towarow i koszty utrzymania/zycia-przezycia w UE-eurobankrucie sa...podobne -a ceny w UK & Polsce sa TAKIE same...
  a nawet w Polsce ceny towarow WYZSZE- bo Polska NIE ma wlasnego przemyslu- tylko IMPORT!
  USLUGI w Polsce tez sa DROGIE...

  Wiec ja pytam:
  PO co POLSKA-IIIRP zapisywala sie do UE & NATO Klubu ...
  jezeli BIEDA I NEDZA w Polsce jest WIEKSZA
  anizeli za KOMUNIZMU Bolka Walensy ?????????????????????

  https://naczelny.neon24.pl/post/148957,polexit-bezpieczne-wyjscie-awaryjn

  PIEKNY dokument - POLexit.... do REALIZACJI w PRAKTYCE : )
  przez POLSKIE PATRIOTYCZNE RUCHY NARODOWE : )
 • @Wican 18:18:28
  Niemcy już mają kilkaset miliardów rocznie z Polski od 30 lat...(zyski)
  (może troszkę mniej.. banki, energetyka, montownie..).

  Mafia europejska i amerykańska się kłócą.
  Niemcy zezują na Rosję.

  to jest taka dynamiczna układanka..
  czas pokaże jak to się wyklaruje...
  Nie popieram wasalizmu PIS wobec USA...
  nie wiemy co tak naprawdę dzieje się pod dywanem...
  jest wiele mylących sygnałów...i nie wiemy który jest prawdziwy a który mylący...
  taki etap historyczny .. typowy na okres tuż przedwojenny..
  niestety.
 • @Oscar 18:48:21
  Nikt się nie kłóci. Merkelowa podskoczyła to wyciągnięto fałszowanie z volkswagena. A PiS usługuje każdemu. Jak dziwka, rozkładająca nogi: "niech wchodzi kto chce".
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @panna ewcia 18:42:48
  Miliony Polaków za granicą, w których zainwestowaliśmy, w tym w ich wykształcenie, dziesiątki mld zł, po to, by pracowali tam jako robotnicy na budowach, w lokalach na zmywaku, sprzątali itp...

  Tysiące Polaków ma b. duży potencjał, którego się nie rozwija, nie wykorzystuje, tylko marnuje... Wiele lat temu postulowałem (co jakiś czas o tym wszystkim tzw. posłom przypominam), by otworzyć fundusz dla ludzi konstruktywnych, czyli pozytywnie działających na rzecz społeczeństwa, narodu, kraju, państwa. Wówczas, nawet mimo braku wsparcia ze strony ludzi, na których rzecz się działa, jak np. tutaj..., można by taką działalność prowadzić i do niej w ten sposób zachęcać, ją kolejnym osobom umożliwiać. Nigdy nie otzrymałem nawet 1-dnej odpowiedzi...

  Przy okazji...
  "Jeśli bowiem sprawdziłyby się przypuszczenia ekonomistów, którzy szacują, że wskaźnik ten jest wyższy o 2 do 7 proc. każdy emeryt otrzymywałby emeryturę o wiele niższą niż powinien. Okazałoby się, że od 2016 r. do dzisiaj stracił łącznie nawet 4320 zł!"

  Do tego doszedł wzrost wielkości składek, opłat, cen, długu Polski, wielkości odsetek od tego długu, wzrost kosztów utrzymywania parlamentu, urzędników (50 mld zł rocznie)...

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti ... e_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.

  "Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy."
 • @Redaktor1966 19:25:41
  @panna ewcia 18:42:48

  Miliony Polaków za granicą, w których zainwestowaliśmy, w tym w ich wykształcenie, dziesiątki mld zł, po to, by pracowali tam jako robotnicy na budowach, w lokalach na zmywaku, sprzątali itp...

  xxxxxxxxxxx
  eeeeee...tam...zaraz zainwestowaliscie...
  We mnei to zainwestowalo PRL.
  PRL dalo mi dobre wyksztalcenie - bo EDUKACJA w PRL byla na...BARDZO WYSOKIM POZIOMIE ! Nauczycieli mialam NAJLEPSZYCH na SWIECIE... WYMAGAJACY...az do bolu glowy : ) mojej... : )
  Ale... jakos sie MI POSZCZESCILO.. : )
  bo SZCZESCIE mnie lubi : ) ; )
  I teraz na emigracji w UK - sprzatam LADNIE sobie za £ponad 8 mojego elganckiego sprzatania... : )
  bo ja tak jak Kwiatkowska - jestem KOBIETA pracujaca i zadnej pracy sie nie boje : )


  https://www.youtube.com/watch?v=Yz0GOQjIvEU
  Kobieta pracująca a doktoranci
  https://www.youtube.com/watch?v=alO1tCX7f28
  Irena Kwiatkowska-Jak sie zachwycac mezem.

  : )

  Moge tez pracowac w Polsce i np. tylko sprzatac w Warszawie...za ponad 40 zl za 1 h.. ale
  gdzie znajde taka prace w Warszawie... jezeli ROBOTA-sprzatanie w Warszawie jest juz - zarezerwowana dla Taniej Sily roboczej z UKRAINY.. Sprzataja tez ladnie pewnie - ale za 13-15 zl per 1 h..
  A poza tym dlaczego ja MUSIALABYM we wlasnym KRAJU OJCZYSTYM.. konkurowac na rynku pracy z UKRAINCAMI ????
 • @panna ewcia 19:50:20
  Bo Pani nie wywiezie zarobionych pieniędzy za granicę, a oni tak...


  Przy okazji
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d ... 5%84skiego
  Rząd Jarosława Kaczyńskiego
  Premier Jarosław Kaczyński
  Partie: Prawo i Sprawiedliwość (przez cały okres), Samoobrona RP, Liga Polskich Rodzin
  Kadencja: od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007.


  Od 16 listopada 2015 r. PiS znowu jest u władzy, z tym że jedną całą kadencję i wkrótce zaczną kolejną...
  Czy Polacy przez ten czas zmądrzeli...
 • Ten moment się zbliża, ale teraz musi wygrać PiS, bo taki jest plan sanhedrynu
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/10/14611088_1422762594404960_8441545135451993615_n.jpg

  Wyborca nie wie, że czekają nas podwyżki niemal wszystkiego, które będą rezultatem wzrostu cen energii elektrycznej (m.in. z powodu tzw. pakietu klimatycznego).

  Rosnące długi szpitali są spowodowane stałym wzrostem cen tzw. kosztów stałych (ceny energii i pozostałych mediów, etc.), których nie są w stanie zrekompensować samorządy, czyli właściciele szpitali.

  Zadłużenie samorządów rośnie także (średnio przekracza 60% ich przychodów) - w decydującej części to zadłużenie zostało spowodowane obowiązkowymi, narzuconymi traktatem akcesyjnym, inwestycjami w infrastrukturę (wodociągi, kanalizacje).

  Ponad 60% zatrudnionych w Polsce pracuje sferze budżetowej (oświata, ochrona zdrowia, administracja, itd.). Sfera budżetowa opłacana jest z podatków. Udział w budżecie IIIRP podatków indywidualnych (PIT) przewyższa podatki od firm (to ekonomiczny absurd, przestępstwo) - stąd wzrost podatków pośrednich.

  Realizacja art.220 Konstytucji RP uniemożliwia gospodarczy rozwój i jednocześnie wymusza zadłużanie państwa i obywateli w zagranicznych bankach.

  Wzrost PKB nie oznacza, że Polska i Polacy osiągają większe dochody, ponieważ dochody te są zlokalizowane po stronie firm zagranicznych zarejestrowanych w Polsce. Statystyka PKB umożliwia włączenie dochodów także firm zagranicznych, które w rzeczywistości swoje zyski transferują za granicę - a więc wzrost PKB może jedynie oznaczać wzrost grabieży Polski i Polaków, o co dbają wszystkie rządy zmniejszające podatki od firm zagranicznych.

  Cała ta sytuacja powoduje, że jedynym czynnikiem produkcji, którego realna wartość systematycznie maleje jest koszt ludzkiej pracy.
 • I można tak na dziesiątkach for, portali, w nieskończoność...
  Albo:
  Mój program społeczno-polityczno-gospodarczy w skrócie
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/150791,moj-program-spoleczno-polityczno-gospodarczy-w-skrocie


  Nie narzekajcie na tzw. posłów, rząd, tylko na siebie i wyciągnijcie wnioski z swojej bierności...

  Zakładamy partię, dokooptowujemy jakiegoś posła, by mieć medialnego przedstawiciela i trochę przetarty szlak.
  Startujemy w wyborach, i jeśli wejdziemy, i realizujemy co się da z przedstawionego programu, uświadamiajmy z mównicy Polaków.
  Bo inaczej po co to wszystko!
 • @Wican 17:00:34
  "Podniesienie najniższej pensji administracyjne oznacza zwyżkę cen. W tym prądu i wody. Ja wiem, że Polacy w swojej masie to ekonomiczni dyletanci."

  Proszę mnie pouczyć. Czy to znaczy, że obniżenie płac by było dobre? Jaki poziom byłby optymalny (poniżej pewnego chyba nie da się zejść)?
 • @Oscar 17:22:06
  Nie kułacy? Kurcze, jakbym kroniki filmowe z lat 50tych oglądał.
 • @Pedant 21:49:47
  nic narzuconego z góry się nie sprawdzi. I kto pisze o obniżce? Jest coś takiego jak swoboda zawierania umów. A potrafisz mysleć przynowo skutkowo?
  Na kogoś właściciel Biedronki czy jakiejś Mrówki przeniesie koszty podwyższenia płac? Na klienta. A na kogo mały wiejski sklepikarz? Zamknie interes. Proszę pojechać na prowincję, a nie warszawka czy inne słoikowe miasta nie znają realiów prowincjuszy
 • @Rzeczpospolita 20:19:17
  PIEKNY wkleiles obrazek... : )

  usmialam sie... : )
  Judeo-chrzescijanin Duda i Prezio Kaczynski zatroskani...tym czy UTRZYMAJA swoje dalsze posady urzedniczew Warszawie sponsorowane z Budzetu podatnikow Polskich : )
  A Maciora weszy...jak zawsze...i podsluchuje...aby doniesc... do bazy USA...

  : )
  Czy Warszawa jest smutna beze mnie ????
  : )
  xxx
 • @Oracz 08:32:47
  Kierowca 20 godzin? CHyba bajerujesz. A taksometr?
  Żaden kierowca tak nie pracuje. Mam znajomego, który jest szefem firmy transportowej. I brakuje mu 80 kierowców. Płaci7000-8000 na rękę, ale obok nas granica Niemiec. Poza tym, niewiele osób posiada odpowiednie uprawnienia
 • @marek500 09:31:11
  50+ to dla ciebie dziadki?
 • @zbig71 22:04:26
  Oscar by chciał aby połowa była w budżetówce, a druga połowa również. Z tym, ze zasiłkowcy. On nie rozumie w ogóle skąd brać pieniądze do budżetu
 • @Wican 22:16:58
  No i to określenie :kułacy, czyż to nie piękne? :)), a tak na poważnie, to rzeczywiście PiS dotuje obce banki i mercedesa, a dodając obce podmioty gospodarcze robi to kosztem polskich przedsiębiorców i wszystkich podatników. Po to wymienili Szydło na Morawera, a i tak obydwoje są wyjątkowo czerstwi. Trzeba poprzeć Konfederację, jaka by ona nie była.
 • Abyś głosował ŚWIADOMIE
  https://scontent-syd2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/71265841_10220486710068824_2621680262618021888_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQkVBfB8v4bw1bHd5qbzrtxrl5dsmP-HxhCuGXhtQOCsMXbAeoThIMNgk2p0kiDTPEI&_nc_ht=scontent-syd2-1.xx&oh=f00c744e8747d67243ae97e01dafceb1&oe=5E372B5B
 • @Wican 22:07:31
  "nic narzuconego z góry się nie sprawdzi. I kto pisze o obniżce? Jest coś takiego jak swoboda zawierania umów. A potrafisz mysleć przynowo skutkowo?"

  Wykręcacie się. Ale to też odpowiedź, dziękuję.
 • @Oscar 10:53:47
  Emilia, to Ty?!
 • @Pedant 06:53:30
  Dyskutujecie, a nie macie pojęcia. Polska od lat utrzymywana jest przez koncerny tytoniowe. Oto jeden z licznych tekstów o tym mówiących. Trzeba tylko umieć czytać :

  "Próbę przemytu 656 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w Budzisku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
  (...)
  Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 14 mln złotych. "

  14mln: 656tys= 21.34zł . Tyle dostaje SK od legalnie sprzedanej za ok. 15 zł paczki!!
 • @Mariusz G. 08:37:06
  "Dyskutujecie, a nie macie pojęcia. "

  Go away.
 • @Wican 22:13:33
  Tyle mam, jestem dziadkiem i uważam się za dziadka.
 • @Mariusz G. 08:37:06
  Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika jednak, że pali 30% obywateli UE. A europejska gospodarka traci z powodu szkodliwości nałogu i leczenia palaczy - około 100 mld EUR rocznie.
  - Paczka papierosów musi kosztować około 400 zł, bo przy obecnej cenie za resztę płacą niepalący. Prawdziwy koszt wyliczony na uniwersytecie politechnicznym w hiszpańskiej Cartagenie to 104 euro dla mężczyzny i 75 euro dla kobiety - donosi labspaces.net.
 • @Pedant 09:11:32
  Sorry! Przez pomyłkę wyszło to jako komentarz pod Twoim adresem. Poza tym to był żart i próba ukazania jednego z przykładów propagandy sukcesu.
 • @Pedant 06:53:30
  Ja jestem zwolennikiem swobody zawierania umów. A ty próbowałeś zastosować moralny szantażyk, jakby altenratywą była obniżka płac. Ja wiem jakie są realia na prowincji. W dużych miastach pewnie inne. Na PiS głosuje prowincja, a PiSdzielcy niszczą tam wszelką aktywność
 • @Redaktor1966 09:42:48
  to sprywatyzo9wać służbę zdrowia częściowo
 • @Wican 17:54:32
  Najlepiej jest postępować wszechstronnie, bo kim innym jest:
  Jestem nikotynowcem, alkoholikiem, narkomanem, lekomanem, żywieniowym degeneratem, sekciarzem (uwielbiam prać mózgi i wyłudzać dzięki temu forsę), homopedofilem, zoofilem i wciągam w to, uczę tego wszystkiego, pośrednio i bezpośrednio, innych.
  Jeśli chodzi o dzieci, to gdy są na głodzie, to daję im narkotyki za seks, podczas którego zarażam je, gdyż mam HIV i wirusa wywołującego zapalenie, a następnie marskość, a potem raka wątroby.
  Przy okazji dziękuję społeczeństwu za miliony zł na operacje i renty dla mnie i moich chorych psychicznie, fizycznie, anormalnych dzieci, które spłodziliśmy z partnerką (na wszelki wypadek truliśmy się na maksa, by były w jak najgorszym stanie, bo wtedy dostaje się więcej pieniędzy, a przecież papierosy, alkohol, narkotyki nie są tanie).
  Dziękuję za kolejne miliony zł za moją sekciarską działalność.
  B. dziękuję, za propagowanie niestosowania eutanazji, uśmiercania, że są P. za życiem (oczywiście póki wszyscy zarażający i zarażeni nie umrą), by wszyscy mieli takie same prawa, że traktują P. wszystkich ludzi tak samo!!! Są Państwo b. odpowiedzialnymi, mądrymi, dobrymi ludźmi.
  Ja i moi kompani jesteśmy Państwa zwolennikami i życzymy Państwu wszystkiego najlepszego i pozdrawiamy.
  Gdyby chcieli Państwo kandydować do Sejmu, założyć partię polityczną, to damy państwu pieniądze i zagłosujemy na Was, państwa ugrupowanie…

  100 zdrowych ludzi, łącznie, spłodzi kilkadziesiąt zdrowych dzieci i będą po kilkadziesiąt lat pracować i zapłacą kilkadziesiąt mln zł podatku.
  100 chorych ludzi spłodzi chore dzieci i pochłonie kilkadziesiąt mln zł, będą zajmować kilkadziesiąt mieszkań, absorbować lekarzy itd…

  A kim innym jest: dbający o zdrowie, normalny, pracujący, pożyteczny, uczciwy, abstynent, mający zdrowe, normalne, inteligentne dzieci, na którego nic nie łożymy, z którego jest pożytek.

  Czyli potrzebny jest jawny status każdego człowieka. I na tej podstawie przydziela się odpowiednie przywileje, wprowadza zakazy itp., nagradza, kara, pozytywnie/negatywnie oznacza.
  http://wolnyswiat.pl/jawnystatus/

  Przyczynowe, całościowe [a nie objawowe] leczenie, w tym dzięki stałym, nigdy nie zmniejszanym, pensjom dla lekarzy – wówczas w ich interesie będzie, by skutecznie leczyć, by mieć mniej pacjentów/pracy (a nie jak najwięcej pacjentów i otrzymywać procent od przepisanych leków, zleconych/przeprowadzonych zabiegów itp.).
 • @Wican 17:53:00
  "Ja jestem zwolennikiem swobody zawierania umów. A ty próbowałeś zastosować moralny szantażyk, jakby altenratywą była obniżka płac. "

  Źle zrozumiał Pan moje intencje. Zastanawiam się po prostu, jeśli może to być prawdą, że podwyżka płac jest niekorzystna makroekonomicznie, to czy prawdą będzie odwrotne twierdzenie, że obniżka będzie korzystna.

  Mnie nie chodzi o przekrzykiwanie, tylko o poważną debatę. I proszę mnie nie tykać.
 • @Pedant 07:50:39
  Odnośnie podwyżki płac. Chodzi o to, by było to ekonomicznie uzasadnione. Taką granicą jest np. stosunek wartości eksportu do importu - minimum, to bilans zerowy (czyli, że nie wydajemy więcej niż zarabiamy; nie zapożyczamy się, a więc nie generujemy długu). Musimy postępować zgodnie z zasadami rynku usług i produkcji.
  PS
  Wzrost płac, na przykładzie ceny prądu.
  Jeśli podniesiemy płace, to okaże się, że koszt eksploatacji, obsługi infrastruktury energetycznej ze strony pracowników własnych i zewnętrznych/firm, materiałów znacznie wzrósł, a więc i cena prądu musi wzrosnąć. A jak wzrasta cena prądu, to rośnie cena usług, produktów itp.
 • @Redaktor1966 09:22:49
  "Musimy postępować zgodnie z zasadami rynku usług i produkcji."

  Makroekonomia rządzi się innymi prawami. Na przykład polityka zaciskania pasa może powodować kurczenie się gospodarki szybsze od zmniejszania się długu.

  Polityka niskich płac opłacała się na przełomie XVIII i XIX wieku w Anglii, bo sprzyjała akumulacji kapitału, Później stała się hamulcem.

  Polska ma jeden z najniższych udziałów płac w PKB, z czego cieszą zagraniczne korporacje i krajowi Janusze biznesu. W rezultacie ludność wymiera.
 • @Pedant 10:23:21
  Jest 2-ch ludzi. Każdy z nich zarobi po 1-dnym milionie złotych. Ale jeden weźmie kredyt w wysokości 1 mln zł i będzie miał do spłacenia 2 mln odsetek. Czyli zarobi 1-den milion, spłaci nim połowę odsetek, a drugą połowę odsetek spłaci 1-dnym milionem pożyczki. Z czego odda pożyczony 1-den milion zł?
  Ile wyda ten, który nie wziął pożyczki?
  Ile wyda ten, który wziął pożyczkę (oddał wszystko to, co zarobił i pożyczył i jeszcze musi oddać 1-den milion samej pożyczki)?

  Można mieć największy wzrost PKB wszech czasów produkując miliony ton trucizn: nikotynowej, alkoholowej, żywnościowej, lekowej...
  Produkując miliony samochodów (które będą przez ponad 90 procent czasu stać, zajmując miejsce)...
  Budując miliony kościołów...
  Produkując miliony trumien ze złota wysadzanych diamentami...
  Tworząc miliony cmentarzy...
  Itp., itd...
  Na to wszystko można się zadłużyć...

  Za zadłużanie powinno się natychmiast wieszać!!!


  Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:
  - spłaszczeniem zróżnicowania wielkości wynagrodzeń za pracę. Czy się stoi czy się leży, czy uczciwie, wydajnie pracuje, czy ma czy nie kwalifikacje, to tyle samo się należy (więc po co się wysilać...),
  - podwyżką cen usług i produktów (by pracodawcy mieli z czego płacić wysokie pensje),
  - wymanewrowywaniem systemu podatkowego (albo będę oszukiwać i może przetrwam, albo zbankrutuję),
  - bankructwem firm (bo nie są cenowo konkurencyjne wobec zagranicznych, spada liczba zamówień drogich usług, towarów),
  - jest niewielu chętnych do zakładania firmy,
  - wzrasta bezrobocie,
  - wzrasta liczba wyjeżdżających za granicę,
  - wzrasta przestępczość,
  - wzrasta liczba pobierających zasiłki.


  Odnośnie budżetu na 2020 r., że ma być bez deficytu
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/150895,odnosnie-budzetu-na-2020-r-ze-ma-byc-bez-deficytu

  EKONOMIA/FINANSE
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=166

  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 3)/EKONOMIA RACJONALNA
  http://www.wolnyswiat.pl/11bh5.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930