Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 1404 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Odnośnie budżetu na 2020 r., że ma być bez deficytu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(co to za zbieg okoliczności, że to właśnie przed wyborami zadeklarowano, że ma być bez deficytu… Poza tym kadencja, jeśli tyle przetrwają, trwa 4 lata)… Więc gdzieś muszą być tzw. haczyki, gdyż:

Rosną długi i od nich odsetki państwa, firm, prywatne Polaków…
 
Nie wprowadzono oszczędności (przykładowo 50 mld zł rocznie kosztują urzędnicy, prawie 600 mln zł Sejm)...
 
Coraz większy odsetek dzieci jest chorych, przybywa rencistów, emerytów…; rosną na nich wydatki…
 
Nie wprowadzono racjonalnych zmian, nie dokonano racjonalnych inwestycji (np. w transport tunelowo-próżniowo-magnetyczny*).
Kto przedstawi nowy pożyteczny, wartościowy produkt, kto wdroży hit eksportowy, ten przez 2 lata nie płaci podatków.
Kto ma w skali 1-10 (ocena zdrowia psychicznego, fizycznego, umysłu, urody) dziecko, które otrzymało 9 lub 10 punktów i jego dochód jest poniżej pierwszego progu podatkowego, to ten nie płaci podatku.
Itp.)…
 
*
https://miastojestnasze.org/koszty-drog-publicznych/ | 6 marca 2019
Pamiętajmy też, że ruch samochodowy to także korki, smog, oraz koszty wypadków. Jak podaje w GW red. Edyta Bryła: „Koszty wypadków szacuje się na 48,2 mld zł rocznie, koszty środowiskowe (hałas, smog, degradacja przestrzeni) – 27 mld zł, koszty społeczne (korki, problemy zdrowotne) – 37 mld zł. Łącznie aż 112 mld zł. Jeśli dodać do kosztów wewnętrznych, to otrzymamy ok. 166 mld zł rocznie.
 
2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!! 
- http://www.o2.pl | 25.05.2008 r.|: W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
- http://www.money.pl | 2008.03.05 r. |: Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.
- http://www.o2.pl | Czwartek [05.03.2009, 06:15] 2 źródła |
KORKI KOSZTUJĄ WŁOCHÓW 40 MILIARDÓW EURO ROCZNIE
http://www.targeo.pl : Firma doradcza Deloitte i Targeo.pl przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Wynika z nich, że mieszkańcy tylko tych miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę.

Wytworzenie samochodu to przykładowo emisja ~5 ton CO2.
Do wyprodukowania jednego samochodu zużywa się 380 ton wody.

Emisje w wyniku działalności człowieka wynoszą 27 miliardów ton na rok. Wulkany emitują rocznie 130-230 milionów ton atmosferycznego CO2
Wulkany emitują rocznie między 0,2 a 1% ludzkich emisji. Co oznacza, że tylko w zeszłym roku wyemitowaliśmy więcej dwutlenku niż wulkany w XX wieku.

Spaliny samochodowe niszczą mózgi. Powodują utratę pamięci oraz chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy.
 
 Wolnyswiat.pl
 
 
 
Dalej nie ułatwia się rozwijanie, nie wspiera (dzięki odpowiedniemu, motywującemu finansowaniu) i nie wykorzystuje się potencjału ludzi wybitnych, konstruktywnych, tylko w znacznej części, w znacznym stopniu marnuje ich możliwości…
[Przykładowo. Całe życie wykonuję pracę fizyczną… Głóg i nędza, to dla mnie nic nowego… Moje wydatki związane z redaktorską działalnością przez internet od 2003 r., to blisko 40 tys. zł… Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia…] 
 
 
Dalej produkuje i sprzedaje się szkodliwą żywność (ponad 99 procent produktów w tzw. zwykłych sklepach spożywczych)…
 
Za więcej importujemy (sprowadzamy), niż zarabiamy na eksporcie (wysyłamy)… 
 
Dalej są ograniczenia w eksporcie do Rosji…
 
Dalej propaguje i realizuje się konsumpcjonizm, który generuje ogromne straty, koszty środowiskowe, zdrowotne (a m.in.: "Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie.")...
 

Rząd dalej jest odporny na konstruktywną krytykę, takie propozycje… 

 

O tym ci PiS nie powie - inflacja! | Konrad Berkowicz (Konfederacja)

 

KOMENTARZE

 • a zdrowe dziecko to 10, czy może 0 punktów?
  propozycja, aby dzieci niepełnosprawne, lub jak to określono, niepełnowartościowe, utrzymywać z ulgi podatkowej jest moim zdaniem zbrodnicza.
 • @interesariusz z PL 09:54:54
  Mysia utopia: eksperyment Calhouna - Wojna Idei #12
  https://www.youtube.com/watch?v=nCZzjA0KzSU | 15 sty 2018
  [Z ludzkością jest jeszcze gorzej... A wystarczy wprowadzić pozytywną prokreację (sterylizację osób z dziedzicznymi wadami, osuwanie płodów z wadami, uśmiercanie noworodków z wadami), eutanazję, komisyjne uśmiercanie degeneratów, osobników biernie, czynnie szkodliwych. A b. szybko okaże się, że nikomu żadne, w tym nikotynowe, alkoholowe, narkotykowe, żywieniowe, zarówno, jeśli chodzi o skład, sposób przyrządzania, jak i ilość/obżarstwo, tzw. lekowe, na wzrost mięśni, trucizny nie są potrzebne, tak samo psychiczne, fizyczne znęcanie się, jak również paranie się "zawodowo" przestępczością, zarażanie wirusem HIV, zoofilia itp...
  Aby gatunek, w tym ludzki, nie tylko przetrwał, ale i prawidłowo funkcjonował, by był w coraz lepszym umysłowo, psychicznie, fizycznie stanie, zachowywał równowagę z przyrodą, środowiskiem, to konieczne jest przestrzeganie naturalnych, oczywistych, logicznych praw, w tym Natury!!! Jeśli w czymkolwiek pójdzie się na ustępstwo, to będzie początek negatywnej lawiny/końca gatunku... Więc m.in. nie słucha się i nie pozwala na propagowanie, a co dopiero ich realizowanie, swoich wymysłów ludziom bezmyślnym, krótkowzrocznym, utopistom, osobnikom anormalnym, obłąkanym, histerycznym, debilnym, psychopatycznym itp. - red.]


  „Musi obowiązywać prawo przeciwko wychowywaniu niedoskonałego lub uszkodzonego dziecka. A żeby uniknąć przeludnienia niektórych dzieci trzeba się pozbyć. Społeczności polis musi zostać narzucony limit.”
  - Arystoteles (ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)

  O pseudowrażliwości, w ramach której cierpią wszyscy: podatnicy, opiekunowie stworków, same stworki; wdychający, pijący, spożywający skażone powietrze, wodę, żywność, przyroda...

  http://natemat.pl/175169,nawet-nie-wiesz-ile-moze-kosztowac-leczenie-jednego-czlowieka-czy-mozemy-nie-walczyc-o-jego-zycie | 23 marca 2016
  W Polsce żyje 2-3 mln osób cierpiących na choroby rzadkie i ultrarzadkie. Około 30 proc. chorych umiera przed 5. rokiem życia, a 45 proc. przed 15. rokiem życia. Leki, które muszą przyjmować niektórzy z tych chorych, osiągają zawrotne ceny. Jednak dostęp do terapii to kwestia życia i śmierci. Choć rzadko można mówić o wyleczeniu.

  W całym 2013 r. leczenie chorób rzadkich w Polsce kosztowało ok. 2 mld 200 mln zł. To drogie leczenie ludzi, z których wielu będzie żyło 5 - 15 lat. NFZ płaci 100 razy więcej za pacjenta z chorobą ultrarzadką w stosunku do przeciętnego pacjenta.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21649708,pis-obiecuje-4-tysiace-na-chore-dziecko-mama-krystiana-z-zespolem.html
  PiS obiecuje 4 tysiące na chore dziecko. Mama Krystiana z zespołem Downa: To ochłap
  Nawet nie wiem jak to skomentować, żeby nikogo nie urazić. Rehabilitacja dziecka i badania w prywatnych klinikach to co najmniej 4 tysiące miesięcznie - mówi Agata Komorowska.
  Jarosław Kaczyński powiedział niedawno, że będzie dążyć do zakazu aborcji w przypadku zdiagnozowanej u dziecka choroby m.in. zespołu Downa.
  - Urodzić to nie sztuka. Pytanie, co dalej.
  No właśnie - co dalej?

  Ponieważ większość ludzi nie potrafi przeanalizować sytuacji całościowo, myśli krótkowzrocznie, emocjonalnie, kieruje się wiarą, naśladownictwem, instynktem stadnym, więc im kolejny raz pomagam
  Jest nieuleczalnie i obłożnie chore dziecko w szpitalu. Trzeba podjąć decyzję: dziecko na wiele lat, póki nie umrze, można zostawić w szpitalu, bądź je bezboleśnie uśmiercić.
  A są też zarażeni ludzie, którzy, łącznie, przyczyniają się do zarażeń, chorób, śmierci milionów ludzi, wielomiliardowych wydatków, długów, strat..
  Jaką decyzję P. by podjęli. – Oczywiście większość zdecydowałaby, by dziecko zostawić dożywotnio w szpitalu, by jak najdłużej cierpiało psychicznie i fizycznie, aż by i tak umarło z powodu zarówno choroby jak i toksycznego tzw. leczenia. A tym samym w tym czasie nie wyleczono by, bo zabrakłoby na to pieniędzy, miejsca 100 innym ludziom, w efekcie 10 z nich by zmarło. Kolejne dziegieć stałoby się kalekami i pobierało rentę. Następne dziesięć chronicznie by chorowało. Następnych 10 osób stałoby się bezpłodne. Kolejne przekazałyby wady dziedziczne swoim dzieciom. Itd. Czy teraz wreszcie dotarło o co mi chodzi?!
  Podobnie przedstawia się sytuacja w wielu innych dziedzinach...


  Jestem nikotynowcem, alkoholikiem, narkomanem, lekomanem, żywieniowym degeneratem, sekciarzem (uwielbiam prać mózgi i wyłudzać dzięki temu forsę), homopedofilem, zoofilem i wciągam w to, uczę tego wszystkiego, pośrednio i bezpośrednio, innych.
  Jeśli chodzi o dzieci, to gdy są na głodzie, to daję im narkotyki za seks, podczas którego zarażam je, gdyż mam HIV i wirusa wywołującego zapalenie, a następnie marskość, a potem raka wątroby.
  Przy okazji dziękuję społeczeństwu za miliony zł na operacje i renty dla mnie i moich chorych psychicznie, fizycznie, anormalnych dzieci, które spłodziliśmy z partnerką (na wszelki wypadek truliśmy się na maksa, by były w jak najgorszym stanie, bo wtedy dostaje się więcej pieniędzy, a przecież papierosy, alkohol, narkotyki nie są tanie).
  Dziękuję za kolejne miliony zł za moją sekciarską działalność.
  B. dziękuję, za propagowanie niestosowania eutanazji, uśmiercania, że są P. za życiem (oczywiście póki wszyscy zarażający i zarażeni nie umrą), by wszyscy mieli takie same prawa, że traktują P. wszystkich ludzi tak samo!!! Są Państwo b. odpowiedzialnymi, mądrymi, dobrymi ludźmi.
  Ja i moi kompani jesteśmy Państwa zwolennikami i życzymy Państwu wszystkiego najlepszego i pozdrawiamy.
  Gdyby chcieli Państwo kandydować do Sejmu, założyć partię polityczną, to damy państwu pieniądze i zagłosujemy na Was, państwa ugrupowanie…

  100 zdrowych ludzi, łącznie, spłodzi kilkadziesiąt zdrowych dzieci i będą po kilkadziesiąt lat pracować i zapłacą kilkadziesiąt mln zł podatku.
  100 chorych ludzi spłodzi chore dzieci i pochłonie kilkadziesiąt mln zł, będą zajmować kilkadziesiąt mieszkań, absorbować lekarzy itd…


  Jeśli dalej uważasz, że należy przeznaczać na to pieniądze, to przeznaczaj wyłącznie własne, a nie czyjeś…!!


  „Śmierć w ramionach matki albo operacja warta fortunę. Oliwce kończy się czas!
  Wsparło 230 868 osób
  5 267 362,70 zł (105,8%)”…!!

  „Są pieniądze na operację Dawidka.
  Darczyńcy wpłacili ponad 5 milionów 260 tysięcy złotych.”…!!

  www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
  Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...

  www.wp.pl /www.o2.pl / www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
  Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
  Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
  Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
  Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
  To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.

  http://wolnyswiat.pl/21h5_pliki/image003.gif

  ISLAMSKI ŚWIAT ZA KILKADZIESIĄT LAT…!!!
  W efekcie przeludnienia, zalania przybrzeżnych części kontynentów, zmian klimatycznych, co będzie skutkować m.in. suszami, burzami piaskowymi, pustynnieniem, z powodu skażeń, w tym poprzemysłowych, pokonsumpcyjnych, pośmietnikowych, po pociskach z zubożonym uranem, wojen o zasoby, rozpleniania islamu, proimigracyjnego/samobójczego postępowania rządów, po zalaniu m.in. Europy prawowiernymi/normalnymi/prawdziwymi islamistami, którzy zradykalizują muzułmańskich odstępców/apostatów, gdy jedynie słusznymi i jedynymi tzw. nauczycielami, urzędnikami, policjantami, politykami itd. będą muzułmanie, to nikt, poza tzw. muzułmanami, nigdy i nigdzie nie wyjdzie na ulicę... Więc niedobitki "niewiernych psów" będą się "nawracać", by mieć za co żyć, by móc przeżyć... Reszta zostanie wybita, ku ogromnej radości, z uśmiechem, z wyrazem triumfu, spełnienia na twarzy...
  Resztki obłąkańców przekonają się, co to jest m.in. euroislam…
  I taki będzie koniec stosowania in vitro, ratowania płodów z wadami, przedłużania dogorywania ludzi obłożnie, nieuleczalnie chorych, starych, zniedołężniałych, chorych psychicznie, anormalnych umysłowo, nagradzania nikotynowych, alkoholowych, narkotykowych, lekowych, źle odżywiających się degeneratów, promowania, wspierania, rozpowszechniania homoseksualizmu itp., zabierania pieniędzy, zadłużania, zapracowywania itd. ludzi zdrowych i dbających o zdrowie, pożytecznych, wartościowych, coraz droższego, coraz trudniej dostępnego dla nich dostępu do lecznictwa, gdy czasowo zachorują, dostępu do mieszkań, więc wielu zrezygnuje z posiadania potomstwa, pozostali, jeśli będą mieć dzieci, to pieniądze będą im zabierane i przekazywane na dzieci chore, upośledzone; "wrażliwości", poprawności, religijnego prania mózgów, modlenia się, zawierzania, pasienia kleru, sprowadzania, pomagania imigrantom, wspierania; rozpleniania islamu, prania reklamowym gównem mózgów, produkowania rzeczy zbędnych, szkodliwych, nietrwałych, „szybkich śmieci”, kierowania się PKB, w ogóle zadłużania, realizowania demokratycznej, konsumpcyjnej utopii/destrukcji, niewspierania, niesłuchania, niedopuszczania do działania, rządzenia ludzi konstruktywnych, racjonalnych, itp., itd.; obecnej Europy, takiego świata...
  A początek walk, wojen religijnych między muzułmanami, bo jedni będą lepiej wierzyć, wyznawać, przestrzegać itd. tą ideologię od drugich i powinni zginąć za tą ideologię...

  Ciekawe, co będzie potem (wszyscy, przynajmniej teoretycznie, będą wyznawać to ideologiczne gówno, a tu jak wielkiego nadejścia bóstwa (nawet diabła, czy choćby ducha, choćby najmniejszego, nawet mniejszego od główki szpilki duszka)/religijnego końca świata nie było, tak nie ma... Więc trzeba jeszcze bardziej przestrzegać, prać mózgi, torturować, mordować w imię tej ideologii... A tu dalej nic... Więc trzeba jeszcze bardziej przestrzegać, prać mózgi, torturować, mordować w imię tej ideologii...)?

  -------------------
  EUTANAZJA, EUGENIKA
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=217
 • @Redaktor1966 10:03:23
  „Aby gatunek, w tym ludzki, nie tylko przetrwał, ale i prawidłowo funkcjonował, by był w coraz lepszym umysłowo, psychicznie, fizycznie stanie, zachowywał równowagę z przyrodą, środowiskiem, to konieczne jest przestrzeganie naturalnych, oczywistych, logicznych praw, w tym Natury!!! Jeśli w czymkolwiek pójdzie się na ustępstwo, to będzie początek negatywnej lawiny/końca gatunku... Więc m.in. nie słucha się i nie pozwala na propagowanie, a co dopiero ich realizowanie, swoich wymysłów ludziom bezmyślnym, krótkowzrocznym, utopistom, osobnikom anormalnym, obłąkanym, histerycznym, debilnym, psychopatycznym itp.”

  Dlatego też, dla higieny psychicznej, nie powinniśmy być narażani na psychopatyczne wynurzenia na temat eugeniki osobników słabszych, jak to się dzieje w powyższym komentarzu. Psychopaci są dla społeczeństwa najgroźniejsi, co dokładnie ilustruje dzisiejszy system korporacjonizmu- globalizmu. Taki gatunek, owszem, przetrwa do czasu. Potem jego osobnicy się wzajemnie pozagryzają.

  A jak chodzi o koszty leczenia, procesy sądowe przeciw szpitalom, itp., na to są inne sposoby, choćby zmiana przepisów i nie trzeba się uciekać do mordowania najsłabszych.
 • Krakanie sceptyka i ignoranta.
  Sceptycyzm nie pozwala dostrzegać prawdy obiektywnej..
  a Ignorancja pozwala sugerować rozwiązania z "kosmosu"

  Zerowy deficyt .. zaskoczenie ? czy konsekwencja malejącego z roku na rok deficytu jako skutek wprowadzonych reform..

  Długi prywatne rosną .. bo ludzie biorą kredyty na rozwój a biorą bo teraz ich stać bardziej niż z a PO.
  To samo firmy .. biorą kredyty na rozwój bo rośnie popyta a rośnie bo ludzie mają więcej pieniędzy....(np 500+)

  Emerytów jest więcej .. jest bo byłą wojna światowa (dzisiejsi starsi emeryci).. potem był bum prokreacyjny za PRLu i ten wyż powojenny teraz wchodzi w wiek emerytalny...
  a jednocześnie lata w kraju solidaruchów nastąpiło załamanie demograficzne taki dobrobyt wprowadziły solidaruchy...
  teraz ten dołek demograficzny (30 latki) ma pracować na powojenny wyż demograficzny... 70 latki.
  Nie było by tak źle gdyby solidaruchy nie wypchnęły na zmywaki kilku milionów Polaków... te kilka milionów 30 latków znacznie by poprawiło sytuację finansową ZUS...

  ale "krakający" sceptyk liberał-ignorant tego wszystkiego nie widzi.
 • @Lotna 12:47:07
  Jak P. widzą, nie dotarło... I Jeszce czynione mi są zarzuty, padają insynuacje (ja takie dzieci płodzę, biorę na nie pieniądze, pasożytują, wpajam takie postępowanie innym itd...)...

  Rok 2150.
  Oto superman! Każda kobieta go pragnie!
  Każdy marzy, być tak wspaniałym jak on, i mieć takie powodzenie!
  Niestety, nie każdy rodzi się tak wspaniały, by być aż tak sprawnym fizycznie i umysłowo jak on.
  http://wolnyswiat.pl/21h5_pliki/image001.jpg

  Szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, w tym degenerowanie, wydatki, długi są dobre, a temu zapobieganie jest złe...

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/XjNktkpTURBXy9mNGQyMTJhNDQzMzgwNjQyMzdlNmVlM2M0MmI3YzMwMi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

  [Za każdy wygracowany milion środka płatniczego zapłacili, płacą, zapłacą zdrowiem, życiem, ci, którzy go wypracowali i inni, którzy ponieśli tego konsekwencje, co wiąże się także z wydatkami na lecznictwo, renty. Za to wszystko płaci także przyroda, i zapłacą kolejne pokolenia.
  Szczyt dobroci na planecie Ziemia: przeznaczenie milionów na operację chorego (a jeśli ją przeżyje, to, często, jeszcze utrzymywanie go na rencie, by truł tysiące ludzi zawartością moczu i kału – zawartymi tam substancjami po zażytych tzw. lekach, których produkcja również przyczynia się do skażania, zatruwania, dzięki czemu przybywa kolejnych osób do leczenia i utrzymywania, a do tego trzeba dodać wpływ tych substancji na geny, a więc i potomstwo (powstaje efekt lawinowy!)), następnie leczenie i utrzymywanie jego chorego dziecka, któremu przekazał wadliwe geny, podczas gdy m.in. miliony młodych, zdrowych ludzi żyje w nędzy, są analfabetami, niedojada, głoduje, choruje, umiera z głodu; więc m.in. przybywa kolejnych chorych do leczenia (powstaje efekt lawinowy!)... (można by też za te pieniądze wybudować np. elektrownię wiatrowo-wodną zapobiegając nędzy, chorobom, w tym wynikłym z skażania środowiska, trucia ludzi, przyrody przez np. elektrownie węglowe)) - red.]

  WYBRANE KOMENTARZE (do innych artykułów) Z PORTALU www.o2.pl:
  Najgłupszy argument, jaki jest niestety mocno popularny to: „Tylko Bóg może decydować o życiu i śmierci”. A może wypadałoby czasami przez 5 sekund pomyśleć? Wtedy co sprytniejszy głosiciel tego poglądu może wpadły wreszcie na to, że na osoby „przeznaczone” do eutanazji, Bóg dawno już wydał wyrok, i gdyby nie sztuczne podtrzymywanie życia przez ludzi, zmarliby dużo wcześniej?... | smg

  Przetrwanie najsilniejszych jest logicznym, zdrowym i naturalnym rozumowaniem. Takie rzeczy jak fałszywa moralność powinny być zbanowane. A ulepszanie zarodków - również, gdyż ingerowanie w naturę przynosi tylko straty. Jeśli ktoś jest słaby nie powinno się tego naprawiać. Stop ratowaniu noworodków, jeśli natura zaplanowała że mają umrzeć, to tak musi być, to naturalne, i nie powinno być zmieniane! | Marshall

  Nikt nie ma żadnego prawa decydować o moim życiu, i tych którzy myślą inaczej. Zabicie siebie, a nawet drugiego człowieka nie jest jednoznacznie złe moralnie i etycznie, więc eutanazja nie musi być morderstwem. Policja, wojsko, i tak dalej, mogą w określonych przypadkach zabić, i często dostają jeszcze za to medale.


  Pozytywna inwestycja przyniesie pozytywne efekty, a negatywna negatywne (jakie mamy efekty, takich dokonano inwestycji...).
  Najefektywniejszym, w tym z największymi szansami na powodzenie, i to w długiej perspektywie czasowej, i to o rzędy wielkości, jest - co oczywiste - inwestowanie w osoby normalne, zdrowe, inteligentne, urodziwe, zgodnie z Prawami Natury. Inne postępowanie jest szkodzeniem, pogrążaniem; realizowaniem utopii!
  Dziedziczenie cech powstało celem eliminacji, a nie dominacji wad, doskonalenia, poprzez eliminowanie nieudanych osobników, a nie degenerowania gatunku; zapobiegania, a nie tworzenia, eskalowania problemów; pogrążania!
  Osoby o niskim potencjale umysłu nie potrafią postrzegać rzeczywistości w całym spektrum, a więc i w pełnej perspektywie czasowej, gatunkowej, przestrzennej.
  Więc gdy proponuje się, bezboleśnie, uśmiercanie osobników biernie, czynnie szkodliwych, o negatywnym potencjale, to budzi u takich osób sprzeciw, bo to jest zabijanie.
  Ale gdy takie osobniki bezpośrednio, w tym negatywnie oddziałując, postępując, działając, w tym zarażając zarazkami, demoralizując, wypaczając umysły, w tym ucząc trucia się nikotyną, alkoholem, narkotykami, szkodliwie przyrządzanymi, szkodliwymi produktami spożywczymi wciągając w nałogi, uszkadzając psychiki; obniżając walory; uszkadzają geny; obniżając potencjał, w tym przekazywany potomstwu, pośrednio, w tym rozprowadzając swoje chorobotwórcze, odpowiedzialne za anormalność, szkodliwość, debilizm, psychopatię geny przyczyniają się do wojen, produkowania, sprzedawania zbędnych szkodliwych produktów, narkotyków, do chorób, degeneracji; przestępstw, cierpień, nieszczęść, tragedii, potworności, klęsk, plag, zagłady przyrody, długów, biedy, głodu, wszechstronnego pogrążania, śmierci, to nie mają nic przeciwko, a nawet są za, bo nie jest bezpośrednio widoczne/łączone, bo jest to rozłożone w czasie i w dużej przestrzeni...


  Pierwsze upośledzone, nienormalne, chore dziecko pozostawione przy życiu jest początkiem negatywnej lawiny/końca gatunku (cywilizacji)...
  PS
  Czego P. oczekują od, genetycznie uwarunkowanych, psychopatów, debili, degeneratów; intelektualnych, etycznych kalek, ich ofiar, demokracji; utopii...
 • @ Autor - 5*
  Budżet bez deficytu = całkowity brak rozwoju (nowych inwestycji)

  To jednak nie będzie stagnacja, tylko dalsze pogłębianie upadku gospodarczego i zadłużania, bo brak rozwoju powoduje, że długi generują kolejne długi.

  (Ciekawe, że podobny pomysł rzucił w USA D.Trump -?)

  Jest to rozpaczliwa próba niewielkiego zmniejszenia wielkości zadłużania IIIRP w żydowskich bankach (art. 220 Konstytucji RP). Sprowadzając rzecz do realiów można powiedzieć słowami premiera M.Morawieckiego:

  "Polacy maja zap....ć za miskę ryżu".
 • @Oscar 13:23:03
  Program 500 plus...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=232&start=165

  O TZW. BUDOWIE NOWYCH MIESZKAŃ...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=205

  O TZW. BUDOWIE DRÓG...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=218

  Milion kilkaset tys. Ukraińców wysyła do kraju 3,6 mld dolarów, co stanowi niemal 14 mld zł.

  Proszę o inne przykłady.
 • @Redaktor1966 14:17:39
  Jak budżet nie ma deficytu to dług nie rośnie.
  A dług jest bo od 30 lat solidaruchy zadłużają państwo a najszybciej PO.
  PIS zatrzymał ten proces .. a mimo to wypłaca 500+
  PIS nie zadłuża Państwa tylko niestety musi refinansować długi zaciągnięte przez PO (spłacać stare obligacje emitując nowe....ale poziom długów już nie rośnie gdy budżet zrównoważony)... a ponieważ PKB rośnie to zadłużenie w stosunku do PKB spada.
  Jak PIS podniesie płace to PKB wzrośnie jeszcze o kilkadziesiąt % i proporcjonalnie spadnie dług do PKB (zachowując stałą wartość kwotową)
  wtedy będzie go łatwiej spłacać .. ale najpierw trzeba rozkręcić gospodarkę...
  i PIS to robi...

  Budownictwo mieszkaniowe...jest program .. nie ma mocy przerobowych...
  są tylko deweloperzy detaliści...
  PIS kupiło w Chinach fabrykę domów (taką jakie były za Gierka tylko nowocześniejszą). Taka fabryka pozwoli poważnie ruszyć budownictwo mieszkaniowe..(typowe projekty, wielka płyta... niskie koszty...krótki montaż prefabrykatów).. Fabryka pewnie ruszy w przyszłym roku...
  To bardzo dobra koncepcja...

  Drogi są potrzebne .. i fundament krwioobiegu Państwa...kosztują niestety...

  Ukraińcy .. tych trzeba odesłać do domu.. zabierają Polakom pracę i zaniżają zarobki...spowalniają reformy które wprowadza PIS (podniesienie poziomu zarobków Polaków).
  Ukraińcy w Polsce to żydowska koncepcja niszczenia państw narodowych.. to żydowskie multikulti w którym żydzi czują się najlepiej jako mistrzowie skłócania każdego z każdym ...
 • @Oscar 14:44:37
  Mister Oscar. To dla mnie Wielki zaszczyt móc z P. konwersować. Jednak Taki Dżentelmen jak Pan wymaga odpowiednich warunków do życia, prestiżu i zarobków. Stąd proponuję, by wybudował Pan obok siebie lotnisko i do niego drogę dojazdową oraz blok dla pracowników. Zobaczy Pan, jak zacznie dzięki temu zarabiać miliony! Oraz polecałbym ekskluzywną biżuterię dla P. małżonki.
  Nie ma Pan pieniędzy? Mister Oscar, no problem. Oto b. korzystna pożyczka dla P. pod zastaw pańskiego domu.

  Do zobaczenia za rok...
  Po roku...
  Oscar, co ty k... odpier... Nie masz kasy do oddania, to wyp... Bo tutaj zagraniczny koncern zaczyna swoją działalność, tylko najpierw potrzebna była droga, blok dla roboli i twój dom dla kadry zarządzającej frajerze! In oddawaj biżuterię (trochę jest przetarta, ale to nic dziwnego, przeszła i była wydzierana z tylu rąk...) A teraz wypad, bo nie mam czasu i cierpliwości!


  ZASPOKAJANIE ZACHCIANEK BOGACZY
  Czy ktoś, kto kupuje kawałek obrobionego kryształu, który tylko specjaliści potrafią odróżnić od szkła zastanowił się nad tego sensem, jaka jest tego cena?!
  „W celu wydobycia diamentu 1 karatowego (0,2 grama) trzeba przesiać co najmniej 250 ton skał!! A jego obróbka trwa niekiedy 2 tygodnie (!), by zmienił wygląd z matowego szkiełka na brylant. Już od dawna wytwarza się sztuczne diamenty, ale one nie zaspokajają ludzkiej próżności.”
  Zaspokajanie bezmyślnej, niszczącej próżności.
  Krajobraz księżycowy, pustynnienie gleby, dewastacja środowiska, ogromne ilości marnowanej energii, czasu, inwencji, utrzymywanie całej rzeczy ludzi (biżuteria, to też ogromne koszty związane z jej ochroną, przestępczością)...
  Czy ci, którzy prowokują cały przemysł do zaspokojenia swojej, prymitywnej, bezmyślnej, chciwości zastanowili się kiedyś: po co to robią?!; jak wysoka jest cena takiego postępowania (m.in. manifestowania: mam tyle pieniędzy, że kupuję to co inni (a nie jest mi to niezbędne); że nie muszę mieć ambicji, a i tak będą mnie podziwiać (a przynajmniej dobrze to udawać; że nie muszę myśleć – mogę bezmyślnie naśladować...!)?!
  https://r-scale-40.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/01e9565cecc4e989123f9620c1d09c09/c34b35c2-eed5-11e2-8156-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=1/1&srcw=1/1&srch=1/1&dstw=970&dsth=728&quality=80


  Jako analogię do tych, którzy rządzą na Ziemi, z nimi współpracują, medialnie ich wspierają, się im podporządkowują dam dający do myślenia/umożliwiający łatwe zrozumienie przykład (minimalny obszar powierzchni, jej elementów/do analizy):
  Proszę sobie wyobrazić zmierzający do jakiejś planety statek kosmiczny. No i na nim także rządzą itd. tacy osobnicy, jak na Ziemi. I jestem tam także ja. Co oczywiste: rządzący itd. chcą jak najszybciej wszystko, praktycznie (bo nie deklaracyjnie - a to - jak się coś nazywa, traktuje, a nie co - praktycznie - robi, do czego przyczynia, co realizuje; do czego zmierza, co osiąga - jest najważniejsze dla ludzkiego - nie myślącego, nie analizującego, nie wnioskującego - bydła), przerobić na śmieci, jak najszybciej spalić paliwo; wszystko skazić, wszystkich zatruć, by zwiększać odpowiednik PKB, zapewniać msa tzw. pracy... Ja z kolei domagałbym się - co oczywiste - tylko - racjonalnie, a więc m.in. ekologicznie, ekonomicznie uzasadnionego - całościowo przemyślanego, przeanalizowanego, wykazanego, a więc i z jak najmniejszymi tego skutkami ubocznymi, dalekowzrocznego działania, a m.in. modernizowania, usprawniania, udoskonalania statku, energooszczędności, jak najdłuższego wykorzystywania jego elementów i innych rzeczy, o niego dbania, jego konserwowania, itp.

  Pytania:
  - Co doleci do msa docelowego w pierwszym przypadku...
  - Co doleci do msa docelowego w drugim przypadku...

  I jeszcze coś.
  Analogicznie miałaby się sytuacja z rozmnażaniem się: oni domagaliby się rozmnażania się przez ludzi chorych, upośledzonych fizycznie, psychicznie, zarażonych nieuleczalnymi mikrobami, po przejściu ciężkich chorób, nikotynowych, alkoholowych, narkotykowych, lekowych, żywieniowych degeneratów, z wadami genetycznymi, debilnych, psychopatycznych, itp., bo to nazywane byłoby (...) czynieniem dobra.
  A ja domagałbym się, by rozmnażali się wyłącznie ludzie zdrowi, normalni, inteligentni, urodziwi, o pozytywnych cechach psychiki.

  Pytania:
  - Kto doleci do msa docelowego w pierwszym przypadku...
  - Kto doleci do msa docelowego w drugim przypadku...

  My wszyscy właśnie lecimy takim „statkiem”...


  Jeszcze inaczej.
  Jest wyspa (to analogia do Ziemi), na której mieszka tysiąc mieszkańców.
  Mają 2 mosty z stali nierdzewnej, 2 elektrownie wiatrowe, 2 wodne i 2 geotermiczne, transport zbiorowy na poduszce magnetycznej i rowery – to i niemal wszystko inne wykonane jest z stali nierdzewnej, więc ich nieruchome elementy wytrzymają tysiące lat. Jest także huta, którą uruchamiają raz na setki lat i wówczas wytapiają w niej stal nierdzewną, miedź i inne metale. Ziemię uprawiają w cyklu: 1 rok uprawy, a następnie 5 lat gleba się regeneruje. Utrzymują stałą wielkość populacji, równowagę z otoczeniem, przyrodą.
  Nie produkują rzeczy zbędnych, nietrwałych, szkodliwych. Większość czasu zajmuje im pogłębianie wiedzy, sport, bo pracują zaledwie kilka dni w miesiącu.
  Czy w związku z tym, w tym o takiej wartości, wielkości PKB, czegoś im brakuje, mają długi, jest im źle, czy wręcz przeciwnie!


  Jest 2-ch ludzi. Każdy z nich zarobi po 1-dnym milionie złotych. Ale jeden weźmie kredyt w wysokości 1 mln zł i będzie miał do spłacenia 2 mln odsetek. Czyli zarobi 1-den milion, spłaci nim połowę odsetek, a drugą połowę odsetek spłaci 1-dnym milionem pożyczki. Z czego odda pożyczony 1-den milion zł?
  Ile wyda ten, który nie wziął pożyczki?
  Ile wyda ten, który wziął pożyczkę (oddał wszystko to, co zarobił i pożyczył i jeszcze musi oddać 1-den milion samej pożyczki)?

  Można mieć największy wzrost PKB wszech czasów produkując miliony ton trucizn: nikotynowej, alkoholowej, żywnościowej, lekowej...
  Produkując miliony samochodów (które będą przez ponad 90 procent czasu stać, zajmując miejsce)...
  Budując miliony kościołów...
  Produkując miliony trumien ze złota wysadzanych diamentami...
  Tworząc miliony cmentarzy...
  Itp., itd...
  Na to wszystko można się zadłużyć...

  Za zadłużanie powinno się natychmiast wieszać!!!


  Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:
  - spłaszczeniem zróżnicowania wielkości wynagrodzeń za pracę. Czy się stoi czy się leży, czy uczciwie, wydajnie pracuje, czy ma czy nie kwalifikacje, to tyle samo się należy (więc po co się wysilać...),
  - podwyżką cen usług i produktów (by pracodawcy mieli z czego płacić wysokie pensje),
  - wymanewrowywaniem systemu podatkowego (albo będę oszukiwać i może przetrwam, albo zbankrutuję),
  - bankructwem firm (bo nie są cenowo konkurencyjne wobec zagranicznych, spada liczba zamówień drogich usług, towarów),
  - jest niewielu chętnych do zakładania firmy,
  - wzrasta bezrobocie,
  - wzrasta liczba wyjeżdżających za granicę,
  - wzrasta przestępczość,
  - wzrasta liczba pobierających zasiłki.
  Nim więcej teraz przeznaczymy środków, pieniędzy, inwencji na realizację utopii, tym większe tego negatywne konsekwencje, straty poniesiemy w przyszłości!!
  PS1
  Nim później zaczniemy postępować racjonalnie, tym więcej poniesiemy nieodwracalnych strat, i więcej pochłonie środków, potencjału naprawienie jeszcze możliwych do naprawienia szkód, i mniejsze będą tego pozytywne efekty, i wolniej je odczujemy.
  PS2
  Tu nigdy nie chodziło o wasze/PRAWDZIWE, a więc całościowe, dalekowzroczne dobro, tylko o interesy, zaspokajanie anormalnych potrzeb, wielokrotnie przeze mnie opisanych osobników...

  Zwiększajcie PKB i, dzięki temu, coraz więcej pożyczajcie…, to dzięki temu będzie coraz lepiej (NAM – pożyczającym)...
  TO NIE UTOPIJNE, ODWRACAJĄCE UWAGĘ, WSKAŹNIKI, MANIPULACJE, TYLKO EFEKTY SĄ MIARODAJNYM WSKAŹNIKIEM DZIAŁAŃ!
  Uważanie, że wielkość PKB jest jakimś miarodajnym wskaźnikiem, a jego zwiększanie przynosi korzyści, i jest priorytetem po prostu Wam wpojono! To, jak wszystko inne, służy tym, którzy, krótkowzrocznie, bo kosztem wszystkiego, wszystkich, czerpią z tego zyski, i by to bezkarnie czynić opłacają/przekupują, w tym tzw. reklamami, media, polityków, a politycy oprócz opłacania/przekupywania, obstawiania swoimi ludźmi mediów przekupują płatnymi zajęciami pozostałych wyborców, dzięki czemu społeczeństwo jest ogłupione, wypaczone, przekupione, co umożliwia zadłużanie przyszłych pokoleń, skażanie, trucie, rabunek surowców, niszczenie zasobów, przyrody, realizację zagłady, w tym samozagłady...! Bo za to odpowiedzialne osobniki są zdemoralizowanymi, wypaczonymi, krótkowzrocznymi, bezwzględnymi kreaturami, intelektualnie, etycznie ułomni, anormalni!!

  Produkty, usługi tworzą wartość korzystną i niekorzystną (w jednych przeważa to pierwsze, a w innych to drugie), są też takie produkty, usługi, które tworzą wyłącznie wartość niekorzystną. Wszystkie natomiast zwiększają PKB...
  PS
  Każda praca absorbuje; rozwija, bądź niszczy potencjał (jeśli kogoś zatrudnimy niezgodnie z jego możliwościami, w dodatku do produkcji czy usług o niekorzystnej wartości, to będziemy wyłącznie i wszechstronnie tracili).

  W utopijnych gospodarkach m.in. problemy wynikłe z jednej produkcji chce się rozwiązać za pomocą kolejnej produkcji (powstają efekty lawiny!)...
  W utopi postępuje się absurdalnie, na odwrót, jedne problemy zastępuje się następnymi (powstają efekty lawiny!)...
  Np. gdy ludzie chorują z powodu prokonsumpcyjnej produkcji, a więc wynikłych z tego skażeń, zatruć, to m.in. otwiera się kolejną skażającą, trującą produkcję medykamentów, sprzętu medycznego, a ponieważ tzw. lecznictwo również przyczynia się do skażeń, zatruć, zarażeń, zakażeń, uszkadzania genów, uodparniania się na tzw. leki mikrobów, no to się produkcję medykamentów, sprzętu medycznego zwiększa... A jak rosną wydatki na tzw. lecznictwo, no to rosną długi, bieda. A jak rosną długi, bieda, no to przybywa chorych...
  Woda jest skażona, no to m.in. produkuje się butelki i nalewa do nich wody, a następnie sprzedaje. A ponieważ produkcja butelek, transport butelek z wodą, ich sprzedaż, wykorzystanie związane są z eksploatacją złóż, spalaniem ropy, wytwarzaniem śmieci, a więc skażaniem, truciem, no to skażanie, trucie rośnie, a skoro skażenie, trucie rośnie, no to produkuje się jeszcze więcej butelek...
  Gdy rabuje się surowce, to ich szybko ubywa, jak ich szybko ubywa, no to rośnie ich cena, jak rośnie ich cena, to wszystko drożeje, jak wszystko drożeje, no to rosną wydatki, długi, bieda, a jak rosną wydatki, długi, bieda, no to m.in. jeszcze szybciej rabuje się surowce...
  Do tego dodajmy wypadki samochodowe, wojny o surowce. Itp., itd. W efekcie rosną też wydatki, długi, bieda, no to pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, a jak pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, to jeszcze bardziej rosną długi, bieda... Jak rosną długi, bieda, no to m.in. zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, żeby wzrósł PKB, a jak zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, no to rośnie tempo rabowania surowców, skażanie, trucie, dopłaty, dotacje, wydatki na tego skutki/długi, bieda...
  A jak rośnie ilość i wielkość problemów, no to m.in. zwiększa się wydatki, a gdy rosną wydatki, no to rosną długi, bieda i z tego powodu zwiększają się i powstają kolejne problemy. Gdy zwiększają i pojawiają się kolejne problemy, no to się je jeszcze bardziej zwiększa, zastępuje następnymi problemami...


  Kolejna powtórka o pro: manipulacyjnym, ogłupiającym, konsumpcyjnym, rabunkowym, skażającym, trującym, zadłużającym, utopijnym, destrukcyjnym, niszczycielskim, pogrążającym wykorzystywaniu wartości (a m.in.: "Dług państwa w relacji do PKB zmalał"...): PKB!!!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto
  [Fragmenty:] Produkt krajowy brutto, PKB. Opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku).
  Przy obliczaniu wartości PKB kryterium geograficzne jest jedyne i rozstrzygające. Nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, własność przedsiębiorstw itp.
  Część PKB transferowana jest w formie zysków za granicę.
  --------------------------------------
  Dodam, że nie ma także znaczenia jakie to usługi, co jest produkowane i jakie są tego skutki i ich konsekwencje…

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti ... e_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.

  http://pressmania.pl/?p=23783 | 12.2015
  Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski. PO-PSL przymykały oko
  Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

  Raport opublikowany na początku grudnia zatytułowany „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” został opracowany przez dwóch ekonomistów z Global Financial Integrity – Deva Kara i Joseph’a Spanjers’a. Jak ustalili – od 2004 r., kwota nielegalnych przepływów finansowych regularnie wzrasta i aktualnie wynosi ponad bilion dolarów amerykańskich łącznie w ciągu roku, czyli ok. 4 proc. światowego PKB. Tempo wzrostu nielegalnych przepływów na przestrzeni analizowanych lat wyniosło 8,6 proc. w Azji i 7 proc. w Europie.
  GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

  Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie.

  [A oprócz nielegalnych transferów zagraniczne firmy wprowadzają pieniądze także legalnie. - red.]


  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,189 ... rects=true | 29.09.2015
  Nawet 46 mld zł rocznie mogą pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia podatku CIT - wynika z raportu dla Komisji Europejskiej.


  A zatem biorą pożyczkę/zadłużają nas, dzięki temu zwiększają PKB, a następnie dzięki temu i takiemu, przedstawionemu poniżej, zwiększonemu PKB biorą kolejną pożyczkę, po czym następuje transfer PKB za granicę, + spłata przez nasze państwo odsetek od długu państwa, + spłata odsetek od pożyczek zaciągniętych w zagranicznych bankach przez polskie firmy, + spłata odsetek od prywatnych pożyczek Polaków zaciągniętych w zagranicznych bankach, + składka unijna, którą wpłacamy, i tak w kółko...


  Oto Polski PKB:
  - na truciznę alkoholową Polacy przeznaczają około 35 mld zł rocznie…

  „ANGORA: ANGORKA” nr 36, 03.09.2006 r.: ILE KOSZTUJE PIJAK (...) WHO oblicza, że budżet państwa [z powodu osób pijanych] traci na leczenie, usuwanie skutków wypadków drogowych, wymiar sprawiedliwości, służbę zdrowia czy spadek wydajności pracy mniej więcej 2 do 3 proc. PKB. W Polsce wyniosło to np. w roku 2005 od 20 do 30 mld złotych.

  http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011, 22:54
  TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH
  Koszt społeczny konsumpcji alkoholu.
  Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad 220 mld dolarów rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com.
  Dla porównania, palenie obciąża budżet kraju na poziomie 160 mld dolarów rocznie. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, CDC obliczyło to na podstawie najnowszych danych określających całkowity koszt społeczny picia alkoholu. To pierwsze takie badanie od 12 lat.
  Brano pod uwagę spadek wydajności w pracy, zniszczenia spowodowane wypadkami drogowymi, leczenie marskości wątroby i koszt przestępstw dokonanych pod wpływem alkoholu - wylicza portal.
  80 proc. kosztów ponoszą władze lokalne, resztę rodziny alkoholików, oni sami i ich ubezpieczyciele i ofiary. Raport CDC znalazł się w piśmie „American Journal of Preventive Medicine”. | JS

  - kolejne mld zł na truciznę nikotynową…

  - następne mld zł na szkodliwą, trującą żywność (ponad 99 proc. zawartości tzw. zwykłych sklepów), z tego skutkami i ich konsekwencjami, w tym kosztami…
  https://www.polskieradio.pl/42/5202/Art ... 8-mld-euro | 2018 r.
  Polacy wydali na żywność w 2017 r. 38 mld euro.

  - 35 mld zł na prywatne leczenie, w tym leki…
  https://www.termedia.pl/mz/Jest-plan-fi ... 30617.html | 2018r.
  Na świadczenia zdrowotne Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczyć 83,66 mld zł. To o około 6,5 proc. więcej, niż zakładał pierwotny plan finansowy na 2018 rok.

  - kolejne mld przeznaczane są na wojsko…
  https://www.defence24.pl/mon-z-ponad-40 ... m-budzetem | 2018r.
  Uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa budżetowa na 2018 r. przewiduje, że Rzeczpospolita Polska przeznaczy na obronę narodową 41,144 mld zł, czyli prawie 3,8 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. Na ten 10-procentowy wzrost składa się przede wszystkim skok wydatków na bieżące funkcjonowanie.

  http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art, ... a-2019-rok | 2018r.
  W dniu 21 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Zakłada on, że w przyszłym roku na wydatki związane z obronnością kraju wydatkowana zostanie łącznie kwota 44,7 mld PLN (2,0% PKB planowanego w 2019 roku), czyli o 3,53 mld PLN (8,6%) wyższa, niż zapisano w tegorocznej ustawie budżetowej.

  - następne miliardy są przeznaczane na potrzeby rencistów i emerytów.
  http://www.mapawydatkow.pl/
  W 2016 r. na renty i emerytury przeznaczono 242 mld 411 mln zł – 13,09 PKB…
  https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/3042 ... lskie.html
  Wydatki na emerytury i renty z administrowanego przez ZUS Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wyniosły 201 mld zł, a z wypłacającego rolnikom emerytury i renty KRUS 21,3 mld zł. Kolejną istotną część stanowiły wydatki NFZ, które w 2016 r. miały wynieść ponad 70 mld zł.

  - kolejne na urzędników…
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morawi ... 87770.html | 2016 r.
  Morawiecki: Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. 50 mld zł.

  - następne na, irytujące, zaśmiecające, zatruwające umysły, uszkadzające; upośledzające psychiki, powszechnie niechciane, znienawidzone, emitowane z łamaniem praw człowieka, zasad etyki, ma miejsce ignorowanie, łamanie tego wszystkiego i przymuszanie do ich odbioru, tzw. reklamy…
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... d-zl-netto | 2018r.
  Według prognozy domu mediowego Zenith w br. wydatki reklamowe w Polsce zwiększą się w br. o 4,8 proc. do 7,41 mld zł netto. Natomiast globalnie rynek marketingowy ma wzrosnąć o 4,5 proc. do 580 mld dolarów.
  Reklama w telewizji zyska 5,6 proc., a w internecie - 8,1 proc.

  - podobną wartość ma szkolnictwo - ponad 90 procent materiałów jest zbędna szkodliwa, i ponad 90 procent wiedzy użytecznej, wartościowej nie jest tam przekazywana...
  (TZW.) NAUKA
  http://www.wolnyswiat.pl/1h3.html
  M.in. moje rady
  viewtopic.php?f=9&t=237
  NAJNOWSZE ULOTKI
  viewtopic.php?f=9&t=171
  www.wolnyswiat.pl

  - kolejne wydatki na dotowany konsumpcjonizm pojazdowo-rabunkowo-spalinowo-skażeniowo-degradacyjno-hałasowo-wypadkowo-horobowy...

  http://www.klimatdlaziemi.pl
  Koszt transportu samochodem osobowym jest w rzeczywistości wyższy niż płacą za to użytkownicy samochodów – bezpośredni koszt jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo.

  [Np. koszty budowy dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów + skutki, konsekwencje, w tym zniszczenia, koszty wojenne o ropę! – red.]

  2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na 30 mld zł), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  - http://www.o2.pl | 25.05.2008 r.|: W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
  - http://www.money.pl | 2008.03.05 r. |: Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.
  - http://www.o2.pl | Czwartek [05.03.2009, 06:15] 2 źródła |
  KORKI KOSZTUJĄ WŁOCHÓW 40 MILIARDÓW EURO ROCZNIE
  Tak wynika z badań Automobil Club.
  Włoski Automobil Club przeprowadził badania w czterech miastach: Rzymie, Mediolanie, Turynie i Genui.
  Mieszkańcy Rzymu i Mediolanu spędzają ponad 500 godzin rocznie jeżdżąc po swoich miastach, w tym połowę czasu w korkach - informują motoryzacyjni eksperci.
  Roczne straty przeciętnego mieszkańca Turynu szacowane są na 440 euro, a mieszkańca Rzymu aż na 650 euro.
  Eksperci uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie usprawnień w ruchu ulicznym w miastach. To pozwoliłoby Włochom oszczędzić czas, którego wartość można przeliczyć na 16 miliardów euro. TM

  http://www.targeo.pl : Firma doradcza Deloitte i Targeo.pl przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Wynika z nich, że mieszkańcy tylko tych miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę.

  Wytworzenie samochodu to przykładowo emisja ~5 ton CO2.
  Do wyprodukowania jednego samochodu zużywa się 380 ton wody.

  Emisje w wyniku działalności człowieka wynoszą 27 miliardów ton na rok. Wulkany emitują rocznie 130-230 milionów ton atmosferycznego CO2
  Wulkany emitują rocznie między 0,2 a 1% ludzkich emisji. Co oznacza, że tylko w zeszłym roku wyemitowaliśmy więcej dwutlenku niż wulkany w XX wieku.

  Spaliny samochodowe niszczą mózgi. Powodują utratę pamięci oraz chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy.

  Dziennik „Metro” posłużył się wyliczeniami naukowców badających długość życia w Chinach i przeniósł ich wnioski na polski grunt. Prof. Yuyu Chen (Uniwersytet w Pekinie) i prof. Avrahama Ebensteina (Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie) oceniali długość życia na przestrzeni dekady. Konfrontowali to z danymi o zanieczyszczeniu powietrza.
  Jak wyjaśnia „Metro”, każde 100 mikrogramów pyłów zawieszonych w metrze sześciennym powietrza skraca przewidywaną długość życia o 3 lata. Te najpopularniejsze pyły - powstające ze spalania węgla, ale też spalin samochodowych - noszą nazwę PM10 - tłumaczy wyborcza.pl.
  „Metro” sprawdziło parametry PM10 w polskich kurortach i ile życia pyły zabierają ich mieszkańcom.
  W Łebie zanieczyszczenia skracają życie o 2 miesiące i 2 tygodnie
  Życie w Ustce krótsze o 3 miesiące i 1 tydzień
  W Dziwnowie życie krótsze o 5 miesięcy i 3 tygodnie
  Ciechocinek - życie krótsze o prawie 9 miesięcy
  Życie w Sopocie skraca je o 6 miesięcy i 2 tygodnie
  W Kołobrzegu życie krótsze o 10 miesięcy
  W Busku-Zdroju życie krótsze o 11 miesięcy i 3 tygodnie
  Bielsko-Biała - tu życie krótsze jest o 1 rok i 3 tygodnie
  Zakopane - życie krótsze 1 rok, 1 mies. i 2 tyg.

  Zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie (z tego 45 tys. Polaków).
  600 tysięcy dzieci umiera rocznie z powodu chorób spowodowanych zanieczyszczeniami atmosfery - alarmuje raport UNICEF
  Jak szacuje UNICEF w ostatnim raporcie, jedno na siedmioro dzieci na świecie, łącznie około 300 milionów, żyje na obszarach, gdzie powietrze można uznać za toksyczne. Takie, w którym stężenie pyłów i niebezpiecznych dla zdrowia substancji ponad sześciokrotnie przekracza międzynarodowe normy.

  Wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia wyniosły w 2005 r. prawie 37 mld zł („WPROST” podaje, że razem z prywatnymi wydatki wyniosły 65-70 mld zł), a w 2009 r. około 56-60 mld (+ prywatne).

  http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Czwartek 13.10.2011, 07:44: TYLE MILIARDÓW WYDAJĄ POLACY NA LECZENIE
  W tym roku na zdrowie Polacy wydadzą 100 mld złotych. 33 mld złotych - pochodzić będzie wprost z naszych kieszeni - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie.

  W wyniku działalności człowieka związanej z transportem do oceanów dostaje się 3 mln ton ropy rocznie w wyniku katastrof tankowców. Tylko w 1990 roku do mórz dostało się 100 000 ton ropy w wyniku katastrof tankowców. Oszacowano, że katastrofa „Exxon Valdez” spowodowała śmierć 100 000-300 000 ptaków i tysięcy innych istnień, a katastrofy o tak poważnych skutkach ekologicznych zdarzają się przynajmniej raz w roku.

  Tempo wymierania gatunków: w lasach tropikalnych: 35 gatunków dziennie; na całej Ziemi: 137 gatunków dziennie.

  Śmierć jednej osoby w wypadku kosztuje 1 mln euro. To koszty leczenia, usuwanie skutków wypadków i podatki, których nie zapłaci osoba w wieku produkcyjnym. Do tego trzeba też doliczyć wydatki państwa związane z wypłacaniem rent oraz niezdolność do pracy rannych.
  [Analogicznie jest m.in. z degeneratami, np. nikotynowcami, alkoholikami, narkomanami, lekomanami, źle odżywiającymi się; leczącymi się, rencistami! - red.]


  Itp., itd...
 • @Oscar 14:44:37
  Wyznania ekonomicznego zabójcy
  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=wyznania+ekonomicznego+zab%C3%B3jcy
 • @Redaktor1966 15:13:19
  Error...
  Overflow
  Bufor is full
  Processor over heated...
  Shut down..
 • @Redaktor1966 13:40:48
  Również widzę, że nie dotarło, a więc powtarzam:
  dla higieny psychicznej, nie powinniśmy być narażani na psychopatyczne wynurzenia na temat eugeniki osobników słabszych, jak to się dzieje w powyższym komentarzu.
  Własnie dzięki temu, że żyjemy w społeczeństwie, gdzie psychopaci nie są likwidowani, ba najczęściej zajmują wysokie pozycje i są niezdiagnozowani, normalny ogół społeczeństwa jest narażony na wypociny psychopatów, którzy chcą mordować słabych i bezbronnych. Chcesz eugeniki - zacznij od siebie.
 • @Lotna 15:49:34
  31.10.2011 r.
  Niniejszym oświadczam, iż będąc w pełni władz umysłowych ABSOLUTNIE zabraniam leczenia, ratowania mnie, gdybym w wyniku tego miał być obłożnie chory, niepełnosprawny fizycznie bądź/i umysłowo - w takiej sytuacji ŻĄDAM dla mnie natychmiastowej eutanazji!!! Jest to decyzja ABSOLUTNIE NIEPODWAŻALNA I OSTATECZNA!!! ŻĄDAM także, by moje zwłoki zostały w całości, jak jest to praktycznie ekologicznie możliwe, utylizowane (nic nie ma pozostać, być gdziekolwiek przechowywane)! ZABRANIAM robienia jakichkolwiek uroczystości pogrzebowych w związku z moją śmiercią!

  Piotr Kołodyński (ur. 17.10.1966 r. w Brzegu, woj. opolskie) - autor/redaktor: www.wolnyswiat.pl
 • @Lotna 15:49:34
  Odnośnie programowania umysłów/tzw. prania mózgów.
  Nie ma w tym nic tajemniczego, trudnego (odbywa się to b. szybko i z niewielkim nakładem) i nie odbywa się to wyłącznie w jakiś tajemnych msh. Jest to powszechnie (ze strony zarówno obcych, znanych jak i bliskich osób, w msh publicznych, tzw. nauki, pracy, z mediów, itd.) i wszechstronnie (w tym także nie bezpośrednio, pozawerbalnie) odbywająca się codzienność, czego dowodem są m.in. poniżej wymienione efekty (w tym przekazywane, naśladowane, wpajane, kodowane są dowolne nonsensy, absurdy, brednie, idiotyzmy, debilizmy (w tym proreligijne, systemowe, ustrojowe, ekonomiczne, polityczne, gospodarcze), na to reakcje, zachowania, postępowanie, działania, itp., itd.)...

  Robią nas w konia: SONDAŻE i broń masowego rażenia w użyciu #103
  https://www.youtube.com/watch?v=ka_zuK4xFww

  [Poniższy materiał + komiksy o Tusku, Kaczyńskim, „NOWA PARTIA...” 07.2014 r. wysłałem wszystkim tzw. posłom i kilkunastu tzw. redakcjom tzw. opiniotwórczych/najpopularniejszych pism.]
  Jakie bariery napotkają osoby zapoznające się z moimi materiałami, powstrzymujące je nie tylko przed konstruktywnym działaniem, ale nawet tylko wspieraniem takiej działalności, zajmujące się szkodzeniem, niszczeniem; pogrążaniem ludzi, nieposiadające odpowiedniej wiedzy, niemyślące, a zatem nieanalizujące, w tym całościowo, a zatem także nie wnioskujące w oparciu o całościową analizę/o niskim poziomie świadomości, zdemoralizowane, wypaczone, wynaturzone:
  - poczucia bycia obrażanym/ą [a nie obiektywnie ocenionym/ą, w oparciu o fakty ostrzeżonym/ą, uświadomionym/ą, zmobilizowanym/ą do pozytywnych zmian, konstruktywnych działań]...
  - nierozumienia, bezmyślności, w tym nieodpowiedzialności, nieświadomości, niezdolności do autoanalizy, do łączenia przyczyn z skutkami, a tych z konsekwencjami, w tym do wydedukowania dlaczego tak, a nie inaczej myślę, uważam, się zachowuje, postępuję, działam, analogicznie inni ludzie, dlaczego tacy są, dlaczego jest taka sytuacja i czy właśnie tak powinno być, niezdolności do wyprowadzania właściwej hierarchii ważności i na tej podstawie wartości, niemyślenia, a co dopiero całościowego analizowania, a następnie takiego wnioskowania, w tym dogłębnie, a zatem rzeczywiście, etycznego, w tym dalekowzrocznego,
  - chęci krytykanctwa, co wynika m.in. z naśladownictwa krytykantów/ek, zawiści, odczuwania nieprzyjemnych doznań, wiary w system, w jego beneficjentów [Jak jest np. inkwizycja, to powinna pozostać inkwizycja!.. Jak rządzi Hitler/Stalin/Kim Ir Sen/dany premier – to właśnie oni powinni dalej rządzić!... Jak jest demokracja, to powinna być demokracja!... Itp., itd...], chęci trwactwa [Każda zastana sytuacja jest jedynie słuszna, a próba jej zmiany jest dowodem nienormalności, choroby, chęci szkodzenia, zła (bo tak twierdzą jej beneficjenci i przekupywane, podporządkowane, opanowane przez nich media)!... Więc popierający sytuację uważają się za osoby normalne, prospołeczne, prawe (w przeciwieństwie do wrogów jedynie słusznej sytuacji, jej beneficjentów)... Więc także nie chcą zapoznawać się z „anormalną” argumentacją, takimi propozycjami osobników „nienormalnych”, „wrogów ludu”, za to b. chętnie wystawiają się na jedynie słuszny przekaz z prorządowych mediów (pobierają profilaktycznie dawki leku, a w razie „zarażenia” - „antidotum”...)...], wiary religijnej [Wszystko jest w rękach bóstwa i specjalistów od kontaktów z Nim!... Więc tym się należy zajmować, na tym skupić, poprzestać!...],
  - wypierania nieprzyjemnych, nieakceptowanych faktów, wniosków, unikania dyskomfortu psychicznego, który wynikałby z świadomości kim się jest, za co współodpowiada, w czym uczestniczy, co czyni, za co odpowiada, jakie są tego skutki, konsekwencje, [Stąd popieranie tych osób, które utrzymują w błogim przeświadczeniu, że postępuje się słusznie, nie jest się niczemu winnym, jest się dobrym, mądrym, itd...],
  - potrzeby, by inni pozostawali nieświadomi, byli ogłupiani, manipulowani, wykorzystywani, eksploatowani; by im szkodzono, ich niszczono, w tym zaśmiecano, zatruwano im umysły, uszkadzano; upośledzano psychiki; pogrążano,
  - znajdywania pretekstów, negatywnych, ale powszechnych przykładów dla potwierdzenia „swojego” światopoglądu, swojej postawy, swojego zachowania, działalności, w tym kierowania się naśladownictwem, instynktem stadnym, w tym powszechnie reprezentowanymi tzw. poglądami, zachowaniami, postępowaniem, działalnością, w tym myślenia i stąd potrzebę postępowania na odwrót, kierowania się emocjami i wyrażania emocji,
  - potrzeby realizowania destrukcji, autodestrukcji, w tym destrukcyjnego uporu, osiągania negatywnych celów,
  - zniechęcenia, lenistwa,
  - pogodzenia się, akceptacji zastanej sytuacji, konformizmu, koniunkturalizmu, zdemoralizowania, wypaczenia, wynaturzenia, w tym m.in. odczuwania zadowolenia z złej sytuacji innych ludzi, potrzeby szkodzenia, niszczenia; pogrążania innych ludzi, niszczenia zasobów, które mogłyby im służyć, prosperowania kosztem innych/wszystkiego, wszystkich,
  - potrzeby zniechęcania do-, uniemożliwiania konstruktywizmu.

  I inne.
  PS1
  Demokracja umożliwia realizację takiego zachowania, postępowania, działań/zaspokajanie takich anormalnych, patologicznych potrzeb, zarówno na małą, średnią jak i dużą skalę... A zatem jest to rozwiązanie prodestrukcyjne, w tym m.in. antyludzkie!!!


  Poniższe w skrócie.
  Większość ludzi dokonuje negatywnego wyboru, podejmuje złe decyzje, np. jeśli ma do wyboru:
  - wdychanie powietrza, picie wody, prozdrowotne odżywianie, odbieranie wartościowego przekazu, nieszkodzenie, nieniszczenie, niepogrążanie, konstruktywną współpracę, wspieranie konstruktywnych ludzi, osiąganie pozytywnych celów, w tym siebie i innych pozytywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  - trucie się (innych), uzależnianie nikotynową trucizną, alkoholem, narkotykami, taką żywnością, tracenie zdrowia, pieniędzy, trucie się (innych) przekazem, szkodzenie, niszczenie, pogrążanie, destrukcyjną współpracę, wspieranie osobników destrukcyjnych, osiąganie negatywnych celów, w tym siebie i innych negatywne kształtowanie, taki rozwój itp.,
  to wybiorą tą drugą opcję...

  Nim projekt jest bardziej racjonalny, tym są mniejsze szanse jego realizacji...
  PS
  Nim propozycja będzie bardziej absurdalna, szkodliwa, tym z większą ochotą, uporem będzie realizowana, np.:
  - niech debile, psychopaci, osobniki chore psychicznie, anormalne, degeneraci mieszkają, uczą się, pracują, bawią się, odpoczywają, przebywają itp. z osobami normalnymi, inteligentnymi, wrażliwymi, wybitnymi, wartościowymi...; ich demoralizują, wypaczają, wynaturzają, stresują, uwrażliwiają; uszkadzają im psychikę; degenerują; im szkodzą, ich tępią, niszczą, pogrążają...
  Zaśmiecajmy, zatruwajmy umysły, uwrażliwiajmy; uszkadzajmy; upośledzajmy psychiki powodowanymi, wydawanymi dźwiękami; wymuszajmy o tym myślenie, tego analizowanie, przeżywanie; synchronizowanie umysłów, zestrajanie psychik z osobnikami tak postępującymi i uczmy tego; demoralizujmy, wypaczajmy innych (Ty, a tego, to i to denerwuje (hyyy)! To ty też rób tak, jak ja i opowiedz o tym innym, by także go wkurwiali (hyyy!))…
  W razie problemu, kłótni, konfliktu, bezpośrednio, pośrednio szkodzenia ludziom normalnym, zdrowym, inteligentnym, wrażliwym, prospołecznym, wartościowym, pożytecznym przez psychopatów, debilów, osobniki psychicznie chore, upośledzone, niedorozwinięte umysłowo, anormalne, bezpośrednio, pośrednio szkodliwe, brońmy, stawajmy po stronie tych ostatnich, jednocześnie ich demoralizując, wypaczając, wynaturzając, ucząc ich m.in. w ten sposób, że mają takie prawo, rację, bezkarności, rozbestwiajmy, zachęcajmy ich do jak najwszechstronniejszego i jak najintensywniejszego szkodzenia, niszczenia; pogrążania swoich ofiar, w tym m.in. po to, by m.in. ludzi zdemoralizowanych, wypaczonych, wynaturzonych, chorych psychicznie, niedorozwiniętych umysłowo, aspołecznych, anormalnych, do tego przyczyniających się naśladowców przybywało... I by ludzie bali się, innych bronić, to tak postępujących nazywajmy, traktujmy jak ludzi nienormalnych, chorych, winnych, złych...

  - hałasujmy/w tym już płodom, noworodkom, małym dzieciom, młodzieży oraz ludziom dorosłym, starszym: szkodźmy, w tym ich denerwujemy, przyczyniajmy się do stresów; niszczmy ich, w tym przyczyniajmy się u nich do uszkodzeń słuchu, psychik; niezdolności do skupienia uwagi, koncentracji; do upośledzeń psychicznych, niedorozwoju umysłowego, chorób psychicznych, somatycznych, do tego, by tego ofiary nie mogły o niczym innym myśleć i nie miały czym myśleć, a zatem by nie były zdolne do rozumienia jak najwięcej spraw; do ogłupiania; by tego ofiary nie były zdolne do konstruktywnej działalności, tylko były w jak największym stopniu, jak najdłużej wyczerpane psychicznie/pogrążajmy, zabijajmy ludzi hałasami w dzień i w nocy, a m.in. ptasimi, psimi, jazgotem muzycznym, w tym także b. donośnymi basami, tzw. reklamami w msh handlu, usług, na ulicach, z głośników umieszczonych na pojazdach, b. przegłoszoną sygnalizacją dźwiękową pojazdów uprzywilejowanych, specjalnie w tym celu podgłoszonymi silnikami w pojazdach, uszkodzonymi tłumikami, gwałtownym dodawaniem gazu, takim przyspieszaniem (niskie tony powodują wibracje w budynkach w całej okolicy, a wysokie nieznośny ryk)...

  - przymuszajmy do odbioru szkodliwego, zarówno formą jak i treścią, przekazu; zaśmiecajmy, zatruwajmy umysły, demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy; uszkadzajmy; upośledzajmy psychiki; pogrążajmy...
  – Ma miejsce umysłowo, psychicznie; zdrowotnie, w wartościach moralnych, etyce, relacjach społecznych, w potencjale jednostek, społeczeństw wielotorowo pogrążająca negatywna lawina…

  - spalmy całą ropę i węgiel, zużyjmy wszystkie surowce, zróbmy jak najwięcej-/przeróbmy wszystko na śmieci, skaźmy powietrze, ziemie, wody, wytnijmy jak najwięcej lasów, zabetonujmy i zaasfaltujmy jak największą powierzchnię Ziemi, zniszczmy przyrodę...

  - dbajmy, kosztem ludzi zdrowych, wartościowych, przyrody, przyszłych pokoleń, w tym by się rozmnażali, zarażali zdrowych, o ludzi chorych, upośledzonych, zdegenerowanych (w tym kosztem dzieci normalnych, zdrowych, inteligentnych, urodziwych, o pozytywnych potencjale, o dzieci nienormalne, chore, psychicznie, fizycznie upośledzone, debilne, psychopatyczne; o negatywnym potencjale)...

  - rozmnażajmy się ponad możliwości przyrody, w tym ekosystemów, środowiska, planety...

  - zarażajmy chorobotwórczymi zarazkami, w tym dzięki bezpośredniemu niewietrzeniu pomieszczeń, pojazdów z klimatyzacją, dzięki czemu w klimatyzacji gromadzą się, rozmnażają, rozprzestrzeniają z niej chorobotwórcze mikroby, chorzy ludzie wydmuchując powietrze, kaszląc, kichając, prychając b. efektywnie przenoszą mikroby na inne osoby... Podając dłoń do uścisku, jako formę tzw. przywitania... Całując jak największą liczbę ludzi, dzieci przez dorosłych, w tym m.in. w usta...

  - trujmy się, innych nikotyną, alkoholem, narkotykami, szkodliwą żywnością, niezdrowym odżywianiem, przekazem z radia, telewizji, (tzw.) reklamami, powtarzactwem - gdzie się da; uzależniajmy się od trucizn chemicznych, ogłupiającego, trującego przekazu; uszkadzajmy geny...

  - propagujmy, wpajajmy nie rozwijający konstruktywny racjonalizm, tylko ogłupiającą, uzależniającą, destrukcyjną, pogrążającą religijność...

  - wyśmiewajmy, wyszydzajmy, krytykujmy, wmawiajmy głupotę, że umrą prędzej od trujących się, nienormalność, chorobę ludziom dbającym o zdrowie fizyczne, psychicznie, o umysł, w tym intelekt...

  - nazywajmy sprawy na odwrót: szkodzenie nazywajmy pomaganiem; czynienie zła
  – czynieniem dobra (np. upierajmy się, że trując nikotyną innych mamy rację, a broniących się przed tym, smrodem, stresem, o tym myśleniem, uczeniem się takiego traktowania własnego, innych zdrowia, potencjału, życia, nałogiem, wydatkami, problemami, nazywajmy ludźmi nienormalnymi, złymi, i uważajmy ich za winnych. Bezpośrednio, pośrednio uczenie tego, wciąganie w to następnych (przecież tak zostali nauczeni uczący, wciągający w to następnych...), uzależnienie od trucizn, nikotyny, narkotyków, alkoholu, szkodliwych artykułów spożywczych, szkodliwie przyrządzonych dań, związane z tym wydatki, choroby, z predyspozycjami do trucia się, uzależnione, chorowite, chore, upośledzone, debilne, psychopatyczne dzieci; społeczeństwo; degenerację; bezmyślność, głupotę, przestępczość, nieszczęścia, bestialstwo, cierpienia, tragedie, potworności, wydatki, długi, biedę, problemy, straty, nazywajmy wolnością (prawem do decydowania o sobie)...

  - wydawajmy pieniądze na wojsko, zbrojenia, wojny, a nie na współpracę, pozytywny rozwój, konstruktywne rozwiązania...

  - zadłużajmy się...

  - nie słuchajmy, nie wspierajmy ludzi mądrych, prawych, o pozytywnym potencjale, konstruktywnych, wybitnych, za to słuchajmy, wspierajmy, wybierajmy psychopatów, debilów; kanalie (pdk) (niech debile, psychopaci, osobniki upośledzone psychicznie, niedorozwinięte umysłowo, nierozumne, nieodpowiedzialne, anormalne, w tym obłąkane, aspołeczne, prodestrukcyjne, destrukcyjne wybierają, zgodnie ze swoim potencjałem, w tym rozumowaniem, gustem, potrzebami, odpowiednich do tego stanu rzeczy osobników do rządzenia, a ci wybrańcy, także odpowiednio do swoich możliwości, w tym swojego stanu, swoich potrzeb, potencjału, odpowiednio rządzą)(i nazywajmy taki ustrój najlepszym z możliwych)...

  - destrukcyjną dyktaturę psychopatów, debili, kanalii »Dzięki nielegalnemu przeznaczaniu państwowych pieniędzy na kampanie wyborcze. Mimo nie realizowania zobowiązań wyborczych. Dzięki opanowanym mediom, współpracującym... z nimi właścicielom i pracownikom mediów; ogłupianiu, manipulowaniu, wykorzystywaniu swoich ofiar (widzów/obywateli)/poparciu ludzi niemyślących; nierozumiejących; nieświadomych. Dzięki wykorzystywaniu faktu, że znaczna część ludzi, w sposób nieuświadomiony/uświadomiony, chce tracić, przegrywać, by cierpieć, a część chce, by to spotykało innych, a są i tacy, którzy preferują jedno i drugie. Dzięki przyczynianiu do niszczenia ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, świadomych, za pośrednictwem przekazu z mediów*. Dzięki zmilczaniu ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, wartościowych, wybitnych. Dzięki negatywnej selekcji do pełnienia ważnych stanowisk. Dzięki kooperującym... z nimi fabrykantom, finansistom, bankierom. Dzięki opłacaniu-przekupywaniu kast-wyborców: urzędników, górników, rolników (i jeszcze przez kilkanaście lat członków katolickiej org. (tzw.) religijnej...)« nazywajmy praworządnym rządem...

  - kierowanie się głosem, w tym jej psychopatycznej, destrukcyjnej, w tym autodestrukcyjnej, nierozumnej, debilnej części, większości, kast, a nie racjonalnymi argumentami, rozsądkiem, nazywajmy postępowaniem normalnym, mądrym, słusznym...

  - demoralizujmy, wypaczajmy, wynaturzajmy, degenerujmy; obniżajmy potencjały; pogrążmy wszystkich ludzi/nasz gatunek...

  - bądźmy głupio, anormalnie; na swoją i innych szkodę; ponosząc straty, pogrążając się i innych uparci…

  - realizujmy utopie...

  - realizujmy samozagładę...

  - itp., itd...!

  Spróbuj kogoś przekonać do czegoś rzeczywiście pozytywnego – możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp.!...
  Ale do czegoś złego w ogóle nie trzeba w żaden sposób przekonywać, mało tego możesz dowolnie unaoczniać, wykazywać, udowadniać, przekonywać, prosić, błagać, straszyć itp., a i tak dalej będą to czynić...!

  Przykład, jako analogia do uporu ludzi…
  Marzec-lipiec 2019 r. (i to pewnie nie koniec…)
  Mieszkam tuż przy wielokilometrowej długości lesie (tysiące drzew). Przy narożniku budynku, gdzie mieszkam, stoi najbliższe drzewo. Jak P. myślicie, gdzie od przed 4-tej rano do wieczora hałasuje ptak… I to mimo, iż strzelałem do niego: z wiatrówki z 50-siąt razy, a z procy ponad 200 razy… Woli tak trwonić energię, zdrowie, czas, niż zająć się czymś sensownym… Woli zginąć, niż hałasować bez żadnego ryzyka w dowolnym z tysięcy innych miejsc w lesie…
  A swoje specjalnie głośne „koncerty” kończy, przed przerwą, szyderczym, triumfującym skrzekiem…
  Jestem ciągle niewyspany, wyczerpany psychicznie, fizycznie i wściekły…
  I uczy, ten debilny, psychopatyczny skurwysyński ptak, tego inne ptaki…
  I to nie pierwszy i nie ostatni taki ptak…

  Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!

  I tacy ludzie uważają, że są normalni, inteligentni, że posiadają rozległą wartościową wiedzę, że mają rację, są mądrzy, dobrzy, są prywatnie, społecznie, służbowo aktywni, w tym się wypowiadają, obgadują, drwią, szkalują, krytykują, pouczają, głoszą, wygłaszają, uczą, wybierają, głosują, leczą, pomagają, ratują... A gdy spotkają kogoś rzeczywiście normalnego, inteligentnego, mądrego, konstruktywnego, to go atakują, w tym wyśmiewają, wyszydzają, krytykują, diagnozują u niego głupotę, nienormalność, chorobę, szkalują go, nękają, dręczą, szkodzą mu, niszczą, go pogrążają…


  [Aktualizacja: 2019 r.]
  [Z kim przystajesz, takim się stajesz.
  O synchronizowaniu umysłów, zestrajaniu psychik; przekazywaniu, odpowiednio, stanu, poziomu, typu, rodzaju umysłu, psychiki; uczeniu, naśladowaniu, rozpowszechnianiu. - red.]
  „NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r.
  CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ
  Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
  [Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowanie przez umysł, przeżywanie przez psychikę.
  Wyraz oczu, mimika, tzw. mowa ciała, wygląd, typ, rodzaj, stan, wiek ciała, pot, zapach, emanacja, afirmacja, intonacja, natężenie głosu, sposób, treść wymowy, innego przekazu, w tym wydawane, powodowane dźwięki, dotyk, zachowywanie się, postępowanie, działalność ludzi, np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, marginalne sposoby uprawiania seksu, zboczenia, religijność (obłęd), depresja, anormalność umysłowa, niedorozwój umysłowy, głupota, debilność, choroba psychiczna, psychopatia, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś zachowywaniu się, postępowaniu, działalności, stanie, poziomie umysłowym, psychicznym, fizycznym. I nie jest to tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą, bo ci ludzie stanowią element społeczeństwa i tak wpływają, przekazują swój stan innym, który sami skopiowali! - red.]
  Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
  W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
  Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
  (...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
  (...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
  [Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody oddziaływania psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
  (...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
  Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu.
  Jolanta Chyłkiewicz
 • @Lotna 15:49:34
  Umysł, psychikę człowieka można, w przeważającej części populacji, niemal dowolnie zaprogramować, ukształtować, a potem nim manipulować, sterować; takich ludzi wykorzystywać... I tak się dzieje, z gazet, internetu, radia, telewizji, w szkołach, ze strony rodziców, dziadków, rówieśników, od najmniejszego dziecka aż do starca... Więc swoje konstruktywne apele kierujemy do umysłowych, psychicznych zombie...
 • @Redaktor1966 16:08:10
  Można zaprogramować...
  Pod jednym warunkiem .. trzeba mieć absolutny monopol na informację w tym edukację.

  Tak robi mafia żydowska ze swoim monopolem medialnym na zachodzie
  Tak jest Korei Pn ..z tamtejszym monopolem na informację.
  Takimi ofiarami są islamiści z ich monopolem na informację na prawdę w ich meczetach...
  Takimi ofiarami byli i katolicy z monopolem na "prawdę" dla KK..
  Kilka monopoli rywalizujących ze sobą to złamanie monopolu...ludzie zaczynają się zastanawiać...

  Demokracja (ta prawdziwa) wymaga jednak spontanicznego pluralizmu informacji (co nie oznacza wpuszczania do kraju obcych mediów...wystarczy że media krajowe systemowo mają obowiązek tłumaczyć główne wydarzenia w mediach zagranicznych w wersji dla odbiorcy zagranicznego) ...
  Demokracja z monopolem medialnym nie jest demokracją (USA, W.Brytania, UE).
 • @Redaktor1966 10:03:23
  czyje to są poglądy ?

  odpowiedź jest nie na temat, ja napisałem coś takiego, parafrazując

  "niepełnowartościowe dzieci" winny dostawać zasiłek, a nie ich rodzice ulgę podatkową, bowiem dzieci rodziców bez odpowiedniego dochodu nie dostaną wsparcia.

  W sprawie eliminacji niepełnowartościowych to wspomnę, że owi raczej nie przyczyniają się do zagrożenia gatunku, bo obok nich istnieją "doskonali".
 • @interesariusz z PL 19:43:21
  Źródło tych zanieczyszczeń to przede wszystkim toaleta. Cząsteczki leków, które nie zostały zużyte przez nasz organizm trafiają do ścieków. Niestety, 60 proc. z nich nie jest usuwana podczas procesu oczyszczania.
  Efekt? 90 proc. hormonów, które znaleziono we francuskich rzekach pochodzi z pigułek antykoncepcyjnych.
  Zanieczyszczenie to ma, oczywiście, wpływ na środowisko naturalne.

  AMERYKANIE PIJĄ WODĘ SKAŻONĄ LEKAMI Ponad 1000 ton farmaceutyków w rzekach i jeziorach.

  LEKI W WODZIE PITNEJ. PROBLEM JEST CORAZ POWAŻNIEJSZY Woda pitna w USA zawiera więcej leków niż dotychczas sądzono. Problem dotyczy 46 milionów Amerykanów - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Associated Press.
  Sytuacja ulega systematycznemu pogorszeniu. W podobnym badaniu wykonanym w marcu, wykryto że 41 milionów Amerykanów pije wodę, w której są chemikalia z leków.
  Leki w wodzie problemem światowym
  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rozwój badań jest niezwykle potrzebny w celu poszerzenia wiedzy o obiegu i obecności farmaceutyków w przyrodzie. Wiadomo, że ich poważnym źródłem są zrzuty z oczyszczalni, szczególnie tych obsługujących szpitale, domy opieki oraz przemysł farmaceutyczny.

  ATAKUJĄ SUPERBAKTERIE! JESTEŚMY BEZBRONNI Tradycyjne leki już nie działają. Nowe śmiertelne bakterie są odporne na antybiotyki. Stanowią „poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego” - ostrzegają brytyjscy eksperci.
  Nieznane do tej pory bakterie atakują coraz więcej ludzi i są odporne nawet na silne leki oparte na penicylinie.
  Spodziewamy się „koszmarnego scenariusza”, w którym świat nie będzie miał skutecznych leków do walki ze „zmutowanymi” bakteriami - ostrzegają eksperci WHO.
  Bakterie przestają reagować na leki, ponieważ ludzie przyjmują za dużo antybiotyków. Przez to świat powróci do epoki sprzed odkrycia penicyliny w 1920 roku. Wówczas nawet proste infekcje staną się niezwykle groźne - pisze „Daily Express”
  Problem ten dotyczy także Polaków. Jak pokazują ostatnie badania 41 proc. dorosłych Polaków stosowało antybiotyki w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a 63 proc. - w ciągu ostatnich 24 miesięcy. | TM
  ŚMIERCIONOŚNE BAKTERIE W EUROPIE. ODPORNE NA WSZYSTKO Lekarze: Niebezpieczeństwo dla całego świata.
  Z danych brytyjskiej Health Protection Agency (HPA) wynika, że do 2008 roku na Wyspach stwierdzano rocznie mniej niż 5 przypadków wykrycia superodpornych szczepów pałeczki zapalenia płuc (Klebsiella pneumoniae). W tym roku było ich już 386. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku w Unii Europejskiej przez takie bakterie umiera ok. 25 tys. ludzi. To efekt sprzedawania w wielu krajach silnych leków bez recept. Do tego dochodzi masowe podawanie antybiotyków zwierzętom – mówi dr Alan Johnson z HPA.
  SUPERBAKTERIE BĘDĄ ZABIJAĆ NAS CZĘŚCIEJ
  Ludzie sami są sobie winni.
  Gwałtowny rozwój zabójczych szczepów superbakterii to efekt niekontrolowanego i nadmiernego podawania antybiotyków zwierzętom hodowlanym – twierdzą eksperci brytyjskiej Agencji Ochrony Zdrowia.
  Odporne gronkowce, salmonella i nowy, groźny szczep e-coli, który obecnie grasuje w Niemczech - to wszystko pochodna stosowania antybiotyków w rolnictwie -donosi IAR.
  Z danych brytyjskiego rządu wynika, że w tym roku na Wyspach odnotowano już ponad 650 zakażeń zmutowanymi bakteriami. Wcześniej taki przypadków zdarzało się nie więcej niż 5 w czasie roku.
  Nowe szczepy są odporne na najsilniejsze nawet antybiotyki – także te najnowsze: karbapenemy.
  Zmiany w rolnictwie i coraz bardziej intensywna hodowla sprzyjają szybkiemu przenoszeniu się superbakterii między zwierzętami. Przez nawóz szczepy dostają się także do roślin uprawnych.


  PRZYCZYNĄ SPADKU URODZEŃ NIE JEST BIEDA, lecz skażenie środowiska – twierdzą członkowie zespołu badawczego przy Ministerstwie Nauki. Świadczy o tym m.in. rosnąca liczba przypadków bezpłodności i patologii ciąży.


  Wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia wyniosły w 2005 r. prawie 37 mld zł („WPROST” podaje, że razem z prywatnymi wydatki wyniosły 65-70 mld zł), a w 2009 r. około 56-60 mld (+ prywatne).
  Czwartek 13.10.2011 | TYLE MILIARDÓW WYDAJĄ POLACY NA LECZENIE W tym roku na zdrowie Polacy wydadzą 100 mld złotych. 33 mld złotych - pochodzić będzie wprost z naszych kieszeni - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 • @interesariusz z PL 19:43:21
  Światowe tempo wycinania lasów: 1 hektar na sekundę; 860 km2 dziennie; 310 tysięcy km2 rocznie: to prawie powierzchnia Polski. Tempo wymierania gatunków: w lasach tropikalnych: 35 gatunków dziennie; na całej Ziemi: 137 gatunków dziennie.

  Osobne szacunki pokazują, że ludzkość konsumuje 25 proc. zasobów naturalnych więcej, niż planeta jest w stanie odtworzyć. Zużywamy zasoby naturalne w takim tempie, że gdyby to odtworzyć w skali globalnej, to światową populację musiałyby wspierać trzy planety.
  Jeżeli nic się nie zmieni to już w 2050 roku do życia potrzebna nam będzie nie jedna, ale pięć planet.
  Szacuje się, że co roku na świecie ponad 75 mld ton ziemi ulega erozji. Najgorzej jest w Chinach, gdzie gleby niszczone są przez rolnictwo 57 razy szybciej niż są one w stanie się naturalnie regenerować. W Europie 17 razy, a w Ameryce 10 razy szybciej. To oznacza, że za 60 lat nie będziemy mieli gdzie uprawiać roślin - twierdzi prof. John Crawford.
  Opublikowany przez „Independent” raport Centrum Prognoz i Badań Klimatycznych Hadley, działającego przy Biurze Meteorologicznym Wielkiej Brytanii, przewiduje, że pustynie, stanowiące obecnie 3 proc. powierzchni naszej planety, do 2100 zajmą aż 1/3 jej powierzchni.
  CZEKAJĄ NAS WIELKI GŁÓD, CHOROBY I WOJNY. KATASTROFA CORAZ BLIŻEJ
  Zdaniem ekspertów z UNEP - agencji ONZ do spraw środowiska, grozi nam globalny głód - alarmuje „The Daily Mail”.
  Stanie się tak, jeśli połowa powierzchnia ziemi zostanie zurbanizowana. A do tego jest już coraz bliżej, bo teraz ten wskaźnik wynosi już 43 proc.
  To oznacza, że wyniszczenie lasów i populacji większości zwierząt i ryb. Problemem będzie też dostęp do źródeł wody.
  Już niebawem ludzie będą żyć w zupełnie nowej rzeczywistości, która będzie dla nich skrajnie nieprzyjazna - ostrzega prof. Anthony Barnosky z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.
  Dodaje, że może się to stać już nawet w 2045 roku.


  cena ziemi rolnej uprawnej wzrosła podrożała [„...400... ...800... ...1817 proc...”]
  https://www.google.pl/search?q=cena+ziemi*+rolnej+uprawnej+wzros%C5%82a+podro%C5%BCa%C5%82a&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a


  Ponad 10 proc. gruntów rolnych w Chinach jest zanieczyszczona przez ołów, cynk i inne metale ciężkie.
  To poziom, które przekracza wszelkie normy. Po raz pierwszy rządowi eksperci potwierdzili, że problem dotyczy tak wielkiej powierzchni kraju - informuje Reuters.
  Wan Bentai z chińskiego resortu ochrony środowiska mówi, że skażenie to efekt osiadania na polach zanieczyszczeń z kominów hut oraz przedostawania się do gleby metali ciężkich w ściekach i odpadach stałych z zakładów przemysłowych.
  Miesięcznie odnotowujemy ok. 10 nowych przypadków skażenie. Lokalne władze ignorują zalecenia rządu, bo stawiają rozwój gospodarczy przed ochroną środowiska - mówi Wan.
  Chińskich przemysł zużywa rocznie ok. 4,1 mln ton ołowiu – to najwięcej na świecie. Dla człowieka ten metal jest bardzo niebezpieczny: uszkadza nerki oraz układ nerwowy i rozrodczy.


  http://www.wp.pl / https://portal.abczdrowie.pl/dioksyny-bekarty-cywilizacji | 02.12.2016
  Dioksyny. Bękarty cywilizacji
  Ich trujące działanie kilkaset razy przewyższa kurarę i strychninę, a dziesięć tysięcy razy – cyjanek potasu. Owszem, znane są trucizny jeszcze silniejsze, choćby jad kiełbasiany czy rycyna. Ale dioksyny są największą trucizną spośród związków otrzymanych przez człowieka drogą syntezy.

  Według ustaleń WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) dopuszczalna dzienna dawka dioksyn przyjmowanych z pożywieniem nie może przekroczyć 0,004 nanogramów na metr sześcienny.
 • @interesariusz z PL 19:43:21
  [Tagi: ilu ludzi umiera ilu ludzi choruje ilu ludzi ginie śmierć wojny wojen choroby rak]
  Trochę danych w skrócie:
  Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi. Ponad 10 mln rocznie zaraża się tą niebezpieczną chorobą.
  W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
  www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
  Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
  Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Dokumenty_Local_WSIiZ/Biedy%20Afryki,%20A.%20Zwoli%C5%84ski.pdf
  Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
  UNICEF: 663 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody.
  Raport WHO podaje, że 8,2 mln ludzi umiera z powodu chorób nieprzenoszonych z człowieka na człowieka, ale z przyczyn związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Są to w pierwszym rzędzie choroby układu oddechowego, krążenia i serca.
  Zanieczyszczone środowisko powoduje rocznie 23 proc. przedwczesnych zgonów na świecie. Informuje o tym najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  Co roku z powodu szeroko pojętego zanieczyszczenia środowiska przedwcześnie umiera około 12,6 mln ludzi. Chodzi zwłaszcza o zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, w tych sferach znajdują się bowiem szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne - wynika z raportu.
  Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
  Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. Ponad 17 mld zł – tyle tylko w 2015 r. straciła polska gospodarka z powodu chorób nowotworowych, na które zapadli Polacy.1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
  Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
  A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
  Narkotykami zabijają się następne miliony!!
  Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

  Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody, w tym cierpienia, wydatki, długi, choroby, degenerację naszego gatunku, śmierć.
  PS1
  Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

  PS2
  Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...


  http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/201267,Milion-lat-temu-bylo-nas-18-tysiecy | 23.03.2010
  Genetycy z Uniwersytetu Utah ustalili, że ok. 1,2 mln lat temu na Ziemi żyło 18,5 tys. naszych przodków – mowa jednak o przodkach „aktywnych rozrodczo”, bo tylko oni zostawili swój ślad w genach. Jak się szacuje, całkowita liczba żyjących ludzi wynosiła wówczas trzy razy więcej, przynajmniej 55 tys. osób. Dla porównania: w tym samym czasie żyło 21 000 aktywnych rozrodczo szympansów i aż 25 000 goryli.
  Jednak liczba 18,5 tys. to i tak wysoki szacunek. W późniejszym okresie niejednokrotnie było dużo gorzej. Na przestrzeni ostatnich 100 000 lat populacja ludzi spadała poniżej 10 000 osobników.
  Trzeba jednak zaznaczyć, że milion lat temu nie istniał jeszcze nasz gatunek, tj. człowiek anatomicznie współczesny. Niezaludnione przestrzenie w Afryce przemierzał wówczas Homo ergaster, a Azji jego azjatycki odpowiednik – Homo erectus. Nie wiadomo, czy wynikająca ze współczesnego genomu człowieka liczba 18,5 tys. osobników ma dotyczyć obydwóch tych gatunków razem, czy tylko Homo ergaster. Wszystko bowiem zależy od tego, czy człowiek współczesny wyewoluował tylko z H. ergaster, czy też z mieszanki ergastera z erectusem.
 • @interesariusz z PL 19:43:21
  Polskie odpady zgromadzone w jednym miejscu stworzyłyby górę o długości 1 km i wysokości podwójnego Everestu,
  Na polskich składowiskach znajdują się 2 mld ton odpadów przemysłowych i 4 mln ton odpadów komunalnych,
  Codziennie każde duże miasto w Polsce wysyła na składowisko sto ciężarówek z odpadami.
  Ilość nagromadzonych odpadów zwiększyła się trzykrotnie przez ostatnie 20 lat.
  Zajmowana przez te odpady powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie.
  40 mln obywateli produkuje rocznie 10 mln ton odpadów komunalnych.
  Szacuje się, że rocznie do śmieci trafia ponad 1550 ton baterii i akumulatorów, 11500 ton farb i 3000 ton farmaceutyków, 130 mln ton odpadów przemysłowych rocznie przybywa w Polsce.

  1,3 mld ton odpadów rocznie powstaje w Unii Europejskiej.

  1,6 mln ton rocznie niebezpiecznych odpadów powstaje w Polsce


  NAUKOWCY ZBADAJĄ PLASTIKOWĄ ZUPĘ
  Plastikowa zupa śmieciowa to ogromny (rozciąga się na 500 mil morskich) kożuch składający się z plastikowych odpadków. To największe na Ziemi wysypisko śmieci - ciągnie się od wybrzeży Hawajów aż po Japonię - wreszcie zostanie zbadane.


  Itp., itd....


  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

  Eugenika, eutanazja
  http://www.wolnyswiat.pl/21h5.html

  Do tego dochodzą jeszcze długi....

  Itp., itd...

  Jak już my żyjemy - co wdychamy, pijemy, jemy... Kogo, co przekażemy następnym pokoleniom...
 • @Redaktor1966 20:54:23
  @Redaktor1966 jak widać to troll trollujący poprzez zasypywanie dyskusji kilometrami kopiowanych śmieci.

  Jego zadaniem jest niszczenie dyskusji ..
 • @Oscar 10:30:42
  A nie byłoby uczciwiej napisać, że ma pan problem z ogarnięciem, czyli z łączniem przyczyny z skutkiem, z analizą całościową, oraz z odpowiedzialnością...
  Proszę na to nie odpowiadać, bo to nie jest ten dział i ten temat!; nie prowokować mnie do odpowiadania, w tym coraz szerzej (a to i tak b. niewielka część materiałów) nie na przedstawiony temat!

  PiS+, czyli długi Polski+, ceny+
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/149570,pis-czyli-dlugi-polski-ceny

  Długi Argentyny, długi Polski…
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/150734,dlugi-argentyny-dlugi-polski

  Prezes PiS powiedział...
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/150867,prezes-pis-powiedzial
 • @Lotna 15:49:34
  Eugenika była stosowana już w starożytności Spartanie zrzucali kalekie lub chore dzieci ze skał tak samo ze starszymi niewydolnymi fizycznie. Pozbywali się ich ponieważ spowalniali ich cywilizację . Można było by i teraz pozbywać się kalek i starszych , inwalidów lub degeneratów alkoholików, narkomanów lub zboczeńców seksualnych. Jeden zastrzyk prawdopodobnie załatwił by ten problem. I budżet kraju by odetchnął większą piersią. Moglibyśmy nawet pozyskać tą drogą zdrowe krzepkie społeczeństwo bez wad wrodzonych i różnych genetycznych skłonności. Ale z zrobimy wtenczas gdy zdrowy osobnik będzie nie poprawny ideologicznie lub politycznie, będzie o zgroza wichrzycielem ? Jak myślicie co mu się przypisze i czym zapełni jego kartotekę? Potem już będzie tylko zastrzyk lub kroplówka. Mało tego w dobie depopulacji ludzkości a w tym najbardziej białej rasy, może być nawet ustanowione polowanie np, w miejscu pracy, na fB lub yu-tobe na ludzi psychicznie chorych lub degeneratów. Może się okazać, że biała rasa będzie tylko w urban legend tak jak kiedyś ponoć niebieska która tutaj na ziemi bywała.
 • @liberalna Pinky 19:43:52
  Nic nie jest doskonałe, w tym ludzie i ich rozwiązania. Jednak od tego są prawne zabezpieczenia, by ograniczać nadużycia. Oprócz tego należy oszacować, co jest korzystniejsze - obecny stan, czy postępowanie zgodnie z Prawami Natury, interesem ludzkości, w tym ustalić hierarchię ważności i na tej podstawie wartości.

  Jak ktoś sobie wyobraża rozwiązanie któregokolwiek problemu/że będzie pod jakimkolwiek względem kiedykolwiek lepiej/na co wyczekuje/czego się doczeka, skoro:
  - ludzi chorych, upośledzonych, trujących się (innych) nikotyną, alkoholem, narkotykami, tzw. lekami, od tego uzależnionych, debilnych, psychopatycznych, zdegenerowanych, itp., nie ubywa, tylko przybywa...
  - ludzi zdrowych, normalnych, inteligentnych, pracujących, pozytywnych, wybitnych/wartościowych nie przybywa, tylko ubywa...
  - ilość surowców i innych zasobów nie rośnie, tylko maleje...
  - ilość konsumentów nie maleje, tylko rośnie...
  - ilość głodujących, chorujących nie maleje, tylko rośnie...
  - ilość śmieci i przez nie zajmowana powierzchnia nie maleje, tylko rośnie...
  - skażenia powietrza, wód, gleb, sumarycznie, nie maleją, tylko rosną, a więc stopień zatrucia żywności, ludzi także...
  - długi i od nich odsetki, ceny, wielkość opłat, pośrednie podatki nie maleją, tylko rosną...
  - stopień zdemoralizowania, zdeprawowania, wypaczenia, wynaturzenia, destrukcjonizm, bezkarność rządzących - nie maleją, tylko rosną...
  - stopień zobojętnienia, nieodpowiedzialności; zdegenerowania obywateli nie maleje, tylko rośnie...
  - itp., itd...
  A więc zagłada ekosystemów, przyrody, wyeksploatowywanie, niszczenie zasobów; anormalność, destrukcja, regres ludzkości nie maleje, tylko lawinowo rośnie...


  12 powodów wymuszających m.in. zachowanie równowagi z środowiskiem, przyrodą celem przetrwania naszego gatunku, a m.in. by ludzka populacja nie liczyła więcej niż, przypuszczalnie, 300 mln ludzi!!!:
  1. Lodowce są coraz mniejsze, rzeki wysychają, brakuje wody roślinom, zwierzętom, ludziom. Czego skutkiem jest śmierć z powodu pragnienia, głodu, chorób, w tym z powodu braku higieny, ludzi, zwierząt, usychanie roślin, lasów i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  2. Ubywanie gleb uprawnych, w tempie kilka-kilkadziesiąt razy szybciej niż są wstanie się odtworzyć; pożary, pustynnienie planety, co skutkuje umieraniem z powodu głodu ludzi i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  3. Ubywa lasów niezbędnych dla zachowania równowagi obiegu wody, umiarkowanego klimatu, jego równowagi, niezbędnych do tworzenia gleb, dla zachowania przyrody, bioróżnorodności!!!

  4. Zaczyna brakować przestrzeni życiowej, co skutkuje o nią wojami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią ludzi!!!

  5. Zaczyna brakować miejsca na śmieci!!! A śmieci przyczyniają się do skażeń, trucia, chorób, na ich leczenie wydatków, a te do długów, biedy, do degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  6. Już teraz zaczyna brakować surowców, co już skutkuje o nie wojnami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  7. Jest coraz większe skażenie środowiska, co skutkuje chorobami, wydatkami na ich leczenie, długami, biedą, degenerowaniem naszego gatunku, śmiercią!!! Oprócz tego lecznictwo, na każdym etapie, przyczynia się do zużywania surowców, skażeń, zarażania, trucia, a więc i z tego powodu także do wydatków, długów, biedy, degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  8. Jest coraz więcej chorobotwórczych mikrobów, zarażonych, chorych zwierząt, ludzi!!!

  9. Rośnie na skalę globalną ilość i wielkość problemów!!!

  10. Zmniejszenie wielkości naszej populacji do rozsądnej wartości i postaranie się o jak największą jakość naszego gatunku zmniejszy ilość i wielkość problemów o 90 procent, w tym umożliwi, w sposób samoodnawialny, w nieskończoność zaspokajać niemal wszystkie potrzeby ludzi!!!

  11. Nic nie jest nasze na zawsze, tylko wszystko jest nam, na czas naszego życia, pożyczone i do oddania następnym pokoleniom!!! Wy zdemoralizowane, zdegenerowane, wypaczone, wynaturzone kanalie!!! Bo na nas świat się nie kończy - za naszą sprawą - nie powinien skończyć!!! Bo wszystkie biologiczne istnienia obowiązują wszystkie Prawa Natury!!!

  12. Nikt na świecie nie jest wstanie - merytorycznie - podważyć nawet fragmentu tych argumentów!!!
 • @Redaktor1966 19:59:58
  Panie Redaktorze1966 czy nie posiłkuje się Pan Raportem z Żelaznej Góry? Bo własnie ten raport jest o tym co Pan pisze, prawie wypisz wymaluj. Otóż władcy czy zarządcy tej planety postanowili pozbyć się 90% populacji ludzkiej dla dobra planety, uprzednio zagarniając czy to z jej bogactw czy to z ludzkiego wyzysku pracy też 90% jej zasobów. Gdyby uwolnić te zasoby na świecie nie było by głodu oraz degradacji środowiska naturalnego ponieważ ubóstwo nie musiało by karczować lasów w pozyskaniu cennego egzotycznego drewna/ patrz Amazonia/ nie zabijano by rzadkich a nawet chronionych prawem zwierząt dla kasy, nie byłoby kłusownictwa rybnego a ludzie nie opalali by swoich domostw byle czym. A największym dobrodziejstwem dla planety i ludzkości byłoby zakazanie lichwy w tym kredytowania bankowego o czym Pan pewnie wie. Demoralizacja rośnie zgoda ale kto demoralizuje i dlaczego? Otóż w pewnych protokołach napisano bardzo dawno temu taki tekst" I wyślemy na nich wszystkich nihilistów " Damy im różne lekarstwa po których będą chorować i będą prosić o więcej lekarstw i my je im damy" Panie Redaktorze o czym Pan pisze przecież obydwoje wiemy o co chodzi? Chyba ,że Pan myśli że wszyscy są już skończonymi kretynami i takie posty jak Pana powyżej zostaną uznane za całkiem sensowne i godne rozpatrzenia do wdrożenia w życie. Po czym nastąpi inny lepszy świat... może ale dla kogo znaczy się dla jakiej nacji.
 • @liberalna Pinky 20:58:27
  Wiedza i to ze zrozumieniem, i to całościowym, takim analizowaniem, w tym łączeniem skutków z przyczynami, wnioskowaniem (a nie wiara, myślenie życzeniowe, gdybanie...)!
  Podpowiedzi (w skrócie):
  - Powierzchnia Ziemi ma ograniczoną powierzchnię...
  - Naukowcy przyjmują, że aby powstała gleba o miąższości 1 cm potrzeba od 200 do 500 lat. Jeżeli chodzi natomiast o warstwę gleby o takiej grubości by nadawała się ona do uprawy roli potrzeba aż kilkaset do nawet kilku tysięcy lat...
  - Ilość surowców jest ograniczona...
  - Błędy genetyczne, nieuleczalne choroby powinny służyć do eliminacji osobników, a nie do ich pasożytowania, rozmnażania...
  - Sytuacja jest taka, a nie inna, i trzeba dostosowywać się do realiów (a nie gdybać...)!


  Normalność umysłowa, odpowiedzialność, dyscyplinowanie (a nie demoralizowanie, wypaczanie, wynaturzanie, w tym nagradzanie, zachęcanie do wszelkiej degeneracji, emocje, postępowanie na odwrót, obłęd, anormalność...)!

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/XjNktkpTURBXy9mNGQyMTJhNDQzMzgwNjQyMzdlNmVlM2M0MmI3YzMwMi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR7HoGv2fy0ZLorORLivJyqJwn2ydYJNiTERFgEZlV2spiKUE5i

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWqLs5VNIky50GvapjRctH3kHChC9SKfylgowCiYiUwrj3cqIY  O TZW. BUDOWIE NOWYCH MIESZKAŃ...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=205

  O TZW. BUDOWIE DRÓG...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=218

  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

  EUTANAZJA, EUGENIKA
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=217
 • @Redaktor1966 11:35:56
  O jakim gdybaniu szanowny Redaktor pisze? Przecież nie gdybam tylko piszę jak jest, a nie czytam wypocin naukowców z instytutu Rockefellera lub innego Research Triangle Institute które to proponuje mi Pan jako autorytety w dziedzinie geologii, medycyny, ekonomi i genetyki. To nie są żadni naukowcy tylko wykonawcy poleceń. Tak jak nie byli naukowcami hitlerowcy przejęci po zakończeniu II WŚ z Niemiec przez USA na potrzeby badań jak sprytnie przemycić truciznę w tabletce lub szczepionce aby ukatrupić tysiące ludzi oczekujących pomocy. AIG Farben wciąż żywy i się kłania. Dziesiątki badań laboratoryjnych, wydane miliardy na promocję i wdrożenie trucizn, zatruwanie wody pitnej fluorem i cząsteczkami plastiku, chemitrals z aluminium i borem, zatruwanie żywności, sterowanie pogodą /haarp i kataklizmy/ korumpowanie rządów i polityków i prawników, sterowanie mediami i ich przejcie, kontrola oświaty i propagandy, wojny i rewolucje, zadłużanie społeczeństw i całych krajów poprzez wysysanie z nich pieniędzy z pracy. Ograniczanie praw jednostki w celu walki z terroryzmem ,inwigilacja, maid control, paraliż gospodarek przez korporacyjność itp itd. Myśli Pan, że życie na tej planecie jest lekkie i przyjemne, nic z tych rzeczy życie tu to ciągła walka o przetrwanie aby utrzymać się na powierzchni i nie dobić do dna. Czasami myślę wierząc w reinkarnację dusz, że pobyt tutaj to piekło lub co najmniej czyściec mający nas czegoś nauczyć, abyśmy czegoś doświadczyli i wznieśli na wyższy poziom. Może ta planeta należy do innej rasy nie ludzkiej a właściciele tylko wyglądają jak ludzie, lub nie są to ludzie a postanowili ją od nas przejąć ponieważ im przeszkadzamy. Nazywają nas bydłem, zgoda niech będziemy bydłem, niech nas zdepopulują, ale my znowu wrócimy na ziemię przez macicę kobiet, i znowu i znowu,... tak długo aż tamci co nazywają nas bydłem zrozumieją , że wydane miliardy na ciągłe nas uśmiercanie to tak jakby wyrzucili je w błoto Owsiaka. A rodzą się coraz mądrzejsze i bystrzejsze dzieci, które jak dorosną nie dają się nazywać bydłem ani nie zechcą pić wody z fluorem. Co zrobią wtedy kontrolerzy? Nie wiem , zostaje Księżyc lub Mars słyszałam też coś o Fobosie, tam jest ponoć dużo złota, zostaną Midasami.
 • @liberalna Pinky 18:49:41
  Czy rzeczywiście grono winnych jest takie małe… I czy wszystko jest takie proste, oczywiste…
  Ktoś tych ludzi, współpracujących z nimi wybiera, jawnie popiera, ich z podatków, z konsumpcjonizmu utrzymuje, ich słucha z TV, z radia… Ktoś kupuje miliardy zbędnych, szkodliwych artykułów w, łącznie, miliardach opakowań, w sklepach, których właścicielami są ludzie z innych krajów, gdzie zabierają zyski… Które produkują, zużywając energię surowce, skażając, trując, tysiące zbędnych, szkodliwych fabryk. Ktoś domaga się leczenia, utrzymywania ludzi biernie, czynnie szkodliwych…; na nich wydatków…; coraz większych długów…; zadłużania się u bankierów…; podporządkowywania się im… Ktoś, dając im bezpośrednio na sobie zarobić, sam się u nich zadłuża… Ktoś narzeka na skażone powietrze, wody, gleby…; na choroby… i kupuje zbędne, szkodliwe lekarstwa, którymi truje siebie i swoje dzieci… Ktoś truje się i swoje dzieci szkodliwymi produktami żywnościowymi…; ktoś z tego powodu choruje… i kupuje zbędne, szkodliwe lekarstwa, którymi truje siebie i swoje dzieci… Ktoś kupuje i truje się nikotyną, alkoholem, narkotykami…; ktoś z tego powodu choruje, ma chore dzieci… i kupuje zbędne, szkodliwe lekarstwa, którymi truje siebie i swoje dzieci… Ktoś narzeka na wysokie ceny, niskie zarobki…, na długi. Itp., itd…
  Ktoś domaga się, bym to ja poddał się eutanazji… I nikt na to nie reaguje…
  Ktoś jest w tym wszystkim całkowicie bierny… Ktoś nie wspiera ludzi konstruktywnych, a wielu jeszcze ich krytykuje, sprzeciwia się im…
  Itp., itd…

  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image004.gif

  http://wolnyswiat.pl/21h5_pliki/image003.gif

  Na koniec ćwiczenie intelektualne.
  Co wspólnego mają psy z hałasami, pobudkami, niewyspaniem, stresami, chorobami psychicznymi, fizycznymi, uczuleniami, kupami, pasożytami, chorobami ludzi, a to wszystko z wydatkami, a te wydatki z długami, i ponownie psy z krowami, a krowy z wypalaniem lasów, a wypalanie lasów z dwutlenkiem węgla, krowy z gazami cieplarnianymi, wyjaławianiem gleb, i znowu psy z śmiercią z powodu głodu ludzi, wojnami o zasoby itp…
  Czy wymieni przez P. ludzie przymuszają innych ludzi do posiadani psów…

  Analogicznie ma się sytuacja z wieloma innym sprawami (m.in. w aspekcie czynienia dobra (ach, te biedne głodne pieski))…
 • @liberalna Pinky 18:49:41
  Społeczny ruch polityczny 2019
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/147345,spoleczny-ruch-polityczny-2019

  Co to jest system racjonalny
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/147366,co-to-jest-system-racjonalny

  Mój program społeczno-polityczno-gospodarczy w skrócie
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/150791,moj-program-spoleczno-polityczno-gospodarczy-w-skrocie


  Prawidłowe odżywianie
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/146953,prawidlowe-odzywianie
 • @Redaktor1966 21:25:46
  No oczywiście, że nic nie jest takie proste i przejrzyste, ponieważ nie było by korporacji matek i córek oraz wujków, zwanych think tankami lub ośmiornicami. Co to mają jednego właściciela ale kryjącego się pod różnymi nazwiskami i nazwami firm. Jak trafić np do nazwiska właściciela banku Millenium lub M Banku to przecież nie możliwe ale może się okazać, że to jedna i ta sama osoba. I tak bywa w wielu wypadkach. To raz a dwa jaki my jako plebs mamy wybór? Nie mamy wyboru ponieważ rozkazy ,dyrektywy płyną z bardzo wysoka tam skąd władza i kasa. Oczywiście kasa na szantaż i korupcję polityków, których my wybieramy w wyborach powszechnych, ale jaki to wybór gdy wybieramy jednych i tych samych ponieważ nie ma alternatywy, nie ma jej bo być nie może, wszelki ruch oddolny jest torpedowany z miejsca gdy powstaje jej drobny zalążek. Nazywa się to teraz walką z nazizmem,faszyzmem, ksenofobią, rasizmem i tyle. Żadna partia nie ma szans na powstanie jak będzie niezgodna ideologicznie lub politycznie z wytycznymi światowego imperium zła. Wybieramy więc między dżumą a cholerą zaczadziali TV propagandą. Nie mamy żadnego wyboru w ogóle w niczym, gdyż nam go odebrano, zarzuca się nam że łakniemy lekarstw po których chorujemy, owszem łakniemy ale takich które leczą a nie są trucizną. W zeszłym roku zachorowałam na zapalenie okostnej zęba. Pani doktor przepisała mi antybiotyk Cilndamicin co po zażyciu 3 tabletek wylądowałam z krwotokiem żołądkowym na ostrym. To po tym antybiotyku rzekł lekarz robiąc mi gastroskopię. Kiedyś okostną też leczono i farmakologicznie nie wiem czy były krwotoki -chyba nie. Okazało się, że Clindamicin to trucizna uszkadza nawet szpik kostny. I czyż nie można tego nazwać depopulacją, w których zaangażowany cały think thank nadzorców od położnika walącego w godzinnego noworodka szprycę ze szczepionką na laseczkę tężca po kopidoła wyrywającego po śmierci złoty ząb jakiemuś truchłowi . Jaki mamy wtedy wybór? Przecież nie można uciec z noworodkiem ze szpitala bez wypisu ani spalić zwłok w swoim ogrodzie i rozsypać w lesie. Jaki mamy wybór konsumencki? Nie mamy wyboru, będąc młodą mężatką kupiłam na kartę G męża żelazko formy Moulinex wspaniałe eleganckie ergonomiczne, służyło mi 10 lat. Zużyło się i padło a było made in France. Kupiłam następne też Moulinexa służyło mi rok i padło a było made in China ,kupiłam następne i też rok po czym się przepaliło. Tak samo z odkurzaczami, automatami i całym jednorazowym tałatajstwem AGD I RTV , kto postarza ten sprzęt JA TY? Kto produkuje i zmusza nas do zakupu ton jednorazowych i nietrwałych bubli czasami nawet za ciężką kasę. Co do psa lub kota to owszem produkują masę CO2 czym przyczyniają się do topnienia lodowców, roznoszą też pchły i kleszcze a od nich worozy i parwo lub sklerozy ...nie pamiętam nazw tych chorób. Ale za to jakie są urocze, jakie wierne ,jak wzbogacają nasze życie o miłość i czułość, zawsze były blisko człowieka pies jako stróż, kot do zabawienia dzieci i polowania na paskudne myszy. Ponadto udowodniono, że posiadając te zwierzęta żyjemy dłużej, obniżają ciśnienie krwi, wymuszają ruch, niwelują stany depresyjne itp. Cóż nam po lodowcu? Nic zimny jak lód podczas gdy mój koci Kubuś taki mięciutki i ciepły a jaki wierny, nie potrafiłabym bez niego żyć. Czyżby zarządcy o tym wiedzieli???
 • @liberalna Pinky 01:57:45
  Przerabiamy to od kilkudziesięciu lat...!!! Opisuję to i przedstawiam konstruktywną alternatywę od 2003 roku...
  Wybrać dżumę czy cholerę, a może malarię, albo dengę lub dur brzuszny, bądź trąd lub pełzakowicę amebową... Jest też schizofrenia, paranoja, obłęd, głupota, nieodpowiedzialność, życie kosztem kolejnych pokoleń, pasożytnictwo, bezwzględność, debilność, masochizm, psychopatia, sadyzm...

  No i dalej P. uważacie, że demokracja, to dobre rozwiązanie, że nadajecie się na wyborców, że tzw. oni nadają się do rządzenia...; że mówią prawdę, postępują dobrze...; że będzie lepiej...

  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image042.gif

  A może WRESZCIE NIE?!!

  A może jednak nie wybierać żadnej choroby, tylko zdrowe, logiczne, normalne, prawidłowe rozwiązanie:
  Racjonalny system/racjonalny rząd
  http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

  Racjonalne zarządzenia
  http://wolnyswiat.pl/24.html

  Co to jest system racjonalny
  Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami, prawno-karno-restrykcyjnym)(proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930