Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 1404 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Moja kandydatura na prezydenta RP w 2020 r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli zgłoszą się chętni do zainwestowania pieniędzy i przeprowadzenia całej procedury

Co większość ludzi uznaje za normalne, dobre, prawidłowe...; czego chcą, co realizują...

___________________________________________
 
Moja kandydatura na prezydenta RP w 2020 r.
 
Mój program społeczno-polityczno-gospodarczy w skrócie
 
 
A teraz niech inni kandydaci przedstawią, odpowiednio, swoje osiągnięcia, zdolności, predyspozycje, stan, poziom, typ, rodzaj umysłu, psychiki, jak są przygotowani, jeśli chodzi o wiedzę, co sobą reprezentują, w tym swoją odpowiedzialność, dalekowzroczność, zdolność do całościowego analizowania, takiego wnioskowania, przygotowania, przedstawienia, w całościowym aspekcie, konstruktywnych rozwiązań, inicjatywy, w tym ustawodawcze, tzw. program...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • autor
  z pierwszego podanego linku cytat:

  ,,Ludzkie bydło kieruje się...."

  No ładnie zabiegasz o głosy wyborców.

  a z programu z trzeciego podanego linku miedzy innymi

  ,,Zakaz produkcji rzeczy nietrwałych, zbędnych, szkodliwych/produkowania szybkich śmieci....."

  To znowu nie będzie papieru toaletowego?
 • @Oświat 22:14:13
  Za to oni mają b, kulturalne osiągnięcia i swoich wyborców nazywają mądrymi, odpowiedzialnymi, prawdziwymi, patriotycznymi itp. Polakami...

  Licznik długu Polski...
  http://www.dlugpubliczny.org.pl/

  Długi firm rosną. Przedsiębiorcy zalegają z ponad 31 miliardami złotych
  https://msp.money.pl/wiadomosci/dlugi-firm-rosna-przedsiebiorcy-zalegaja-z-ponad-31-miliardami-zlotych-6455835693176449a.html | 12.12.2019 r.

  Polskie miasta tkwią w długach po uszy
  10 mld 251 mln zł - tyle wynosi zadłużenie 12 największych polskich miast. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi to 2-3 tys. zł.
  http://info.wyborcza.biz/szukaj/gospodarka/zad%C5%82u%C5%BCenie+miasta |

  2007 r.: zaległe prywatne długi Polaków wynosiły [b]6 mld zł.[/b]

  Długi Polaków wzrosły w III kwartale br. do 78,7 mld zł, a liczba niesolidnych dłużników zwiększyła się o blisko 31 tys. osób - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy Biura Informacji Kredytowej.
  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/613204,dlugi-polacy-wzrost-rekord-gigantyczna-kwota.html | 19.11.2019


  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.


  PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
  Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
  Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
  Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące.

  Ponad 17 mld zł – tyle tylko w 2015 r. straciła polska gospodarka z powodu chorób nowotworowych, na które zapadli Polacy.1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!!

  PRZEMYSŁ MIĘSNY ZUŻYWA 80% WSZYSTKICH ANTYBIOTYKÓW
  Według danych zebranych przez specjalistów w 2011 roku hodowcy zużywali rocznie 13,6 milionów ton antybiotyków, podczas gdy cała medycyna około 3,5 miliona. Jeszcze bardziej niepokojąco wyglądają trendy wieloletnie, ponieważ o ile spożycie antybiotyków stosowanych do leczenia chorych od dekady jest na stałym poziomie to użycie ich w produkcji mięsa rośnie lawinowo. Obecnie cztery piąte wszelkich antybiotyków produkowanych przez przemysł farmaceutyczny jest stosowana w rolnictwie.
  Nie ma też nic dziwnego w tym, że nadużywanie antybiotyków powoduje do powstawania superbakterii i wirusów.

  LEKI ZABIJAJĄ WIĘCEJ LUDZI NIŻ WOJNY I WYPADKI DROGOWE
  Pięć na sześć nowych preparatów nie działa.

  Przynajmniej co czwarte polskie dziecko do 14. roku życia jest dotknięte przewlekłą chorobą - np. alergią, astmą albo schorzeniem oczu. Co dziesiąte korzysta z aparatu słuchowego, okularów albo chodzi o kuli.
  Ponad 90 procent dzieci w Polsce ma różnego rodzaju wady rozwojowe i schorzenia. Niemal 25 procent cierpi na choroby przewlekłe.


  35 mld zł rocznie Polacy wydają na prywatne leczenie, w tym leki…
  https://www.termedia.pl/mz/Jest-plan-finansowy-NFZ-na-2019-rok,30617.html | 2018r.
  Na świadczenia zdrowotne Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczyć 83,66 mld zł. To o około 6,5 proc. więcej, niż zakładał pierwotny plan finansowy na 2018 rok.

  ___________________________
  Ja zajmuję się opisywaniem rzeczywistości, większość innych przedstawia o niej, wpojone, naśladowane, aprobowane, aktualne/jedynie słuszne, wyobrażenie, jej interpretację (osoby niemyślące, a więc nie rozumiejące, nie wnioskujące, nie posługują się rozumem, a więc nie opierają się w ocenach na analizie, czyli logicznym wnioskowaniu, faktach, rzeczywistości, tylko na wizerunku, deklaracjach, obiegowych ocenach, kierują emocjami, głosem większości, naśladownictwem (instynktem stadnym))...

  Prawda uświadamia, fakty mogą demaskować, obnażać a nie obrażać.
  CO JEST NAJPIERW – SKUTEK CZY PRZYCZYNA…
  Nie zajmuję się obrażaniem. Racjonalnie uzasadnione stwierdzenie faktu nie jest obrażaniem, tylko opisywaniem rzeczywistości, uświadamianiem (inaczej bym kłamał). A że jest ona taka... to nie moja wina (i ewentualne pretensje proszę kierować nie w moją stronę...). Czasem dosadna, ale adekwatna ocena daje do myślenia adresatowi z korzyścią dla niego i otoczenia. Czyli celem mojego internetowego pisma jest wskazanie, praktycznie, najrozsądniejszych rozwiązań problemów; zapobiegnięcie kolejnym (bezpośrednim, pośrednim, w tym ich skutkom dla psychiki, relacji międzyludzkich, zdrowia, życia).
  PS
  Więc zanim Państwo coś zrobią proszę się najpierw zastanowić: jakie będzie to miało konsekwencje (dla kogoś – P.)!
  Jeżeli racjonalne, merytoryczne, etyczne, argumenty nie przemawiają do kogoś, są nierozumiane, to trzeba użyć innych... (sprawy należy nazywać po imieniu), skutecznych!

  „Powiedzieć komuś idiota, to nie obelga, lecz diagnoza.” - Julian Tuwim


  Albert Einstein: „Świat jest miejscem niebezpiecznym nie tylko z powodu tych, którzy czynią zło, ale również tych, którzy na to patrzą i nic nie robią”.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930