Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 1404 komentarze

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Co umożliwia i zapewnia pozytywny rozwój, dobrobyt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Szybkie śmieci". Zadłużanie. System ważności, wartości ludzi. Pozytywny rozwój.

Produkcja "szybkich śmieci" powoduje lawinę negatywnych konsekwencji dla środowiska, przyrody, ludzi pod względem ilości, dostępu do i stanu zasobów, zdrowotnym, finansowym, geopolitycznym!!!

Dobrobyt jest tworzony wyłącznie efektywną, korzystną, i wyłącznie z nie do uniknięcia skutkami ubocznymi, wykonywaną pracą, dzięki której zaspokaja się racjonalnie zasadne potrzeby. A tego negatywne skutki uboczne są przynajmniej znośne dla środowiska, przyrody, ludzi, czyli że z tego korzyści znacząco przewyższają niekorzystne skutki uboczne zaspokajania tych potrzeb.

Zadłużanie odbiera pieniądze pracującym w postaci odsetek i innych kosztów, które po odpowiednim czasie przewyższają sumę pożyczki. A zatem zadłużony może kupić mniej usług i produktów.

Ratowanie zdrowia, życia, dane życie musi przynosić znacząco więcej korzyści od tego negatywnych skutków i ich konsekwencji.

A wartość większości ludzi jest ujemna, tzn. z ich pozbycia się wynikłyby same korzyści, gdyż ani niczego wartościowego, np. genów, predyspozycji, zdolności, umiejętności, wiedzy; potencjału, nie mają i nie wniosą, a jedynie wszystkie istnienia na Ziemi ponoszą negatywne skutki ich istnienia (...). W dodatku utrzymywanie ich przy życiu, a co dopiero nagradzanie, jest demoralizujące i powoduje negatywną lawinę m.in. ich naśladowców...!!!

Trzeba ustalić i wprowadzić system ważności i na tej podstawie wartości ludzi.
Jak ustalić wartość człowieka. Otóż trzeba oszacować, czy jego życie przynosi więcej korzyści czy niekorzyści.

Tak się dyscyplinuje, motywuje, zapobiega problemom, w tym umysłowej, psychicznej, fizycznej degeneracji, wywołuje pozytywną współpracę, doskonalenie, osiąga pozytywny rozwój. 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930